Otrzymywaliśmy od Was wiele zapytań odnośnie oferty wakacyjnych obozów i kolonii oraz terminu premiery lata 2022. Otóż, właśnie ten moment nastąpił - oferta obozów młodzieżowych i kursów językowych jest już dostępna na stronie ;) Tradycyjnie, towarzyszy jej promocja dla tych, którzy zdecydują się na wczesną rezerwację. Co zatem dla Was przygotowaliśmy?

Zagraniczne obozy językowe 2022

W związku z tym, że chętnych na połączenie wakacji z nauką angielskiego z każdym rokiem jest coraz więcej, nie mogło w naszej ofercie zabraknąć takich kierunków jak Wielka Brytania i Malta.
Przygotowaliśmy dla Was wiele wariantów obozów w Wielkiej Brytanii. Nie mniej jednak bez wątpienia ich wspólnym mianownikiem będzie wizyta w stolicy Anglii, jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata - w Londynie. Poza nauką angielskiego w jego naturalnym środowisku, będziemy mieli okazję podziwiać panoramę zielonego miasta z London Eye, udamy się w rejs po Tamizie, zrobimy sobie wspólne selfie z sławną osobą w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's czy odwiedzimy Tower of London. Nie zabraknie też czegoś dla fanów Harry'ego Pottera, dla których bez wątpienia największą atrakcją będzie wizyta w Warner Bros Studio. Ponadto odwiedzimy także inne kultowe brytyjskie miasta jak Brighton czy uniwersytecki Oxford i Cambridge. Dopełnieniem całości jest zakwaterowanie u rodzin goszczących, które stanowi dodatkową okazję do ćwiczenia języka w praktyce oraz poznania codziennego życia Brytyjczyków. 

Drugim oraz najchętniej wybieranym kierunkiem na wakacyjny obóz językowy jest Malta. Ta maleńka wyspa, choć wielkościowo zbliżona jest powierzchnią do Krakowa, może pochwalić się dużym bogactwem zabytków, historii oraz dział natury. Zwiedzimy tutaj stolicę Vallettę, Miasto Ciszy - Mdinę, Sliemę, Rabat oraz “Błękitną Lagunę” na Comino. Z racji tego, że angielski jest językiem urzędowym na Malcie, a jego mieszkańcy słyną z gościnności i pogodnego usposobienia, uczestnicy obozu na pewno znajdą wolny czas na miłe pogawędki z rodowitymi Maltańczykami.

 Obozy w Polsce 2022

Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę aby równie dobrze i wartościowo spędzić wakacje. W tym celu zabierzemy Was nad Polskie morze oraz w malownicze Tatry. Od kilku lat udowadniamy, że nauka angielskiego w kraju jest możliwa i to na porównywalnym poziomie co obóz językowy w Anglii. Dlatego też do Darłówka zapraszamy przede wszystkim tych najmłodszych obozowiczów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wakacyjnymi wyjazdami oraz chcą przełamywać barierę mówienia po angielsku. W Jastrzębiej Górze w naturalny sposób rozwiniemy swoje umiejętności językowe poprzez żywy kontakt z native speakerami. Z kolei w Poroninie, w grupie młodych pasjonatów oraz podczas licznych projektów tematycznych będziemy szlifować angielski. 

Pozostając wśród tatrzańskich krajobrazów zapraszamy także na kolonie o nieco innym charakterze, a mianowicie na obozy tematycznie. Doskonale wiemy, że wakacyjny wyjazd dla dzieci może być też świetną okazją do rozwiajania swoich zainteresowań, dlatego też przygotowaliśmy kilka propozycji godnych uwagi. Tak więc, w gronie osób które dzielą podobne hobby, będziemy odkrywać swoje talenty w takich dziedzinach jak taniec, graffiti, modeling, film czy rysunek. Liczymy, że wspólne zainteresowania zintegrują jeszcze bardziej obozowiczów oraz pozwolą na utrzymanie znajomości także po obozie. 

Obozy Młodzieżowe 2022 w Grecji, Hiszpanii i we Włoszech

W lato 2022 nie może również zabraknąć tych kierunków, które były hitem w poprzednie lata! Zatem, w Grecji odwiedzimy starożytne Ateny z Akropolem oraz zawitamy do Myken, Saloników i Termopil, miejsca słynnej bitwy Leonidasa z Persami. Na naszej liście “must see” oczywiście znają się także zachwycające Meteory, słynne  klasztory zawieszone między niebem a ziemią. Całość umilać nam będzie wypoczynek na plaży oraz rozkoszowanie się w greckich smakach.

Obóz w Hiszpanii to z kolei swoista podróż przez Europę. Odwiedzimy tutaj aż 3 państwa położone wzdłuż Morza Śródziemnego - Francję, Hiszpanię i Włochy. Udamy się do świata Disneya a w parku rozrywki Gardaland, oddamy się całodniowej zabawie. Głównym punktem zwiedzania będzie oczywiście BARCELONA, gdzie podziwiać będziemy Sagrada Família, Casa Milà czy Park Güell, a w pobliskim Blanes - Ogrody Mar i Murtra.

Wybierając kolejny nasz obóz młodzieżowy, we Włoszech zobaczymy same perełki kulturowe - Florencję, Rzym i Wenecję, a także Monte Cassino i Pompeje. Jeśli szukacie plażowania, kąpieli w morzu i wspaniałej opalenizny nie będziecie rozczarowani.

Co zatem wyróżnia te obozy? Niezwykle bogaty program zwiedzania, ogrom atrakcji oraz inspiruące warsztat kulturowe dla uczestników.

Kursy Językowe w międzynarodowych szkołach

Na naszej stronie znajdziecie także ofertę kursów językowych w renomowanych szkołach za granicą. Różni się jednak ona nieco od naszych tradycyjnych obozów młodzieżowych. Przede wszystkim uczestnicy wyjeżdżają w mniejszej grupie (ok. 10 osób), która na miejscu przypisana jest do różnych klas w zależności od poziomu językowego. Szkoły językowe bardzo dbają o mix narodowościowy, przez co kursanci mają okazję na poznanie osób niemal z całego świata. Przez cały pobyt na kursie opiekę nad uczestnikami sprawuje anglojęzyczna kadra szkolna oraz opiekun ATAS. Tutaj zajęcia językowe odbywają się zazwyczaj do południa, później z kolei organizowane są różnego rodzaju rozrywki i aktywności, a także wycieczki do innych miast. Podczas kursu osoby zakwaterowane są często albo na kampusie albo u rodzin goszczących. 

Również tutaj głównym kierunkiem wyjazdowym jest Wielka Brytania, gdzie uczestnicy mogą wybierać w dużych i popularnych ośrodkach jak Oxford, Cambridge, Brighton czy Londyn. Na naszej liście znajdują się też mniejsze angielskie miasteczka, z dala od zgiełku dużych miast, takie jak Eastbourne, Bournemouth, czy Lymington.
Pokonując ocean można spełnić swój amerykański sen i wybrać kurs w Nowym Jorku, w Los Angeles lub w Miami. Faktem jest, że ośrodki amerykańskie i brytyjskie cieszą się największą popularnością na naukę angielskiego. Warto jednak rozważyć także bardziej nietypowe miejsca jak Dublin, Malta czy Cypr, gdzie również można szlifować swój język. Z kolei miłośników śródziemnomorskich klimatów i języka hiszpańskiego zapraszamy na kurs do Alicante - hiszpańskiego miasta, znajdującego się w samym sercu wybrzeża Costa Blanca.

 

Izabela Szczepańska

obozy młodzieżowe, Malta, Włochy, Grecja, Hiszpania, kursy językowe, londyn, obozy w Polsce, obozy krajowe, lato 2022, obozy jezykowe, USA