Obóz Smaki Grecji

  • 11 dni
  • 12-18 lat
4,5/5

"Obóz młodzieżowy Smaki Grecji" to idelana propozycja dla tych, którzy chcą poznać Grecję "od kuchni". Zasmakujemy nie tylko w tradycyjnych potrawach, ale również  w kulturze i historii. Nie zabraknie ciekawych wycieczek krajoznawczych, dobrej zabawy w parku wodnym i na plaży, dyskotek oraz poznawiania lokalnych przysmaków pod czujnym okiem greckiego szefa kuchni. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w gaju oliwnym i cytrusowym. Zapraszamy do Grecji !

 

rezerwuj

Zakwaterowanie

Hotel Barbara ***

Loutraki - tętniąca życiem, nadmorska miejscowość z długim deptakiem, wodospadem i aleją palmową. Położona w północno-wschodniej części Peloponezu, nad brzegiem Zatoki Korynckiej. Od starożytnych czasów znana ze źródeł termalnych oraz wody mineralnej. Zachwyca szeroką, kamienistą plażą oraz krystalicznie czystą wodą, za co nieusatnnie od 1987 roku nagradzana jest "niebieską flagą".

Hotel Barbara *** -
położony nad samym morzem. Pokoje 3 - 4 osobowe z łazienką, suszarką, klimatyzacją, TV, lodówką, WI-FI, balkonem, ręcznikami (bez dodatkowych opłat).

Wyżywienie:
śniadania, obiady i kolacje w formie otwartego bufetu. Do śniadania podawane są ciepłe napoje, do pozostałych posiłków, woda. Hotel tranzytowy –  Kornilios Palace 4*, w okolicach Salonik, pokoje 3 - 4 osobowe z łazienkami.

Ważne informacje

- dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
- każdy uczestnik powienien posiadać ważną kartę EKUZ
- telefon do kierownika obozu dostępny na stronie www.atas.pl na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu
- radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok 50 PLN na posiłki w Polsce


PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ

- dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną
- każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ
-
dokumenty: ważny paszport oraz legitymację szkolną
- zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
- kieszonkowe – sugerowane około 7 - 8 EUR na dzień
- mały podręczny plecak
- ręczniki plażowy
- kosmetyki
- nakrycie głowy
- wygodne buty i strój sportowy
- sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
- małą poduszkę na podróż autokarem
- notes i długopis
- krem przeciwsłoneczny z filtrem

PROGRAM

DZIEŃ 1 - Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd non stop do Grecji.
DZIEŃ 2 - W godzinach wczesnowieczornych przyjazd do hotelu w okolicach SALONIK.
DZIEŃ 3 - Spacer z lokalnym przewodnikiem po SALONIKACH. Wyjazd w kierunku Loutraki. Postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy Leonidasa z Persami. W godzinach wieczornych przyjazd do LOUTRAKI. Zakwaterowanie.
DZIEŃ 4 - Dzień relaksu. Plażowanie. Wieczorna dyskoteka w hotelu.
DZIEŃ 5 - Wyjazd do ATEN, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie rozpoczynamy od Partenonu wybudowanego na wzgórzu Akropolu. Wejdziemy na górę Pnyks, z której rozpościera się niesamowita panorama miasta, następnie skierujemy się do Nowego Muzeum Akropolu, które jest wielką dumą Greków. W muzeum zgromadzone są setki przepięknych posągów sprzed 2500 lat, fragmenty świątyń, elementy dekoracyjne budynków i słynne Kariatydy, do dziś zachwycające miliony turystów swoim pięknem, elegancją i doskonałością. Następnie udamy się do Kalimarmaro, antycznego stadionu, areny pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Zobaczymy okazałe ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma oraz ateńską trylogię, czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademię, Uniwersytet i Bibliotekę Narodową. W między czasie odpoczniemy w Ogrodach Królewskich, na koniec nie zabraknie chwili na zakupy i spacer po wąskich uliczkach Plaki oraz pasażu handlowym Ermou. Powrót do hotelu.
DZIEŃ 6 - Plażowanie. Po południu przejazd do greckiej tawerny  na naukę gotowania potraw kuchni greckiej. Niesamowite przeżycie, możliwość poznawania ciekawostek związanych z kuchnią śródziemnomorską pod czujnym okiem greckiego Szefa Kuchni. Przygotowany wspólnie posiłek zostanie zjedzony przez grupę. Wieczór grecki.
DZIEŃ 7 - Wycieczka do NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, „miasta zakochanych. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, po drodze wizyta w EPIDAUROS – zwiedzanie anrycznego teatru. Powrót do hotelu. Plażowanie. Wieczorem gry i zabawy.
DZIEŃ 8 - Rejs po Kanale Korynckim. Po południu plażowanie.    
DZIEŃ 9 - Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do  Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, klasztorów zawieszonych malowniczo między niebem a ziemią. Toczy się w nich życie religijne, lecz mnisi udostępnili je zwiedzającym, my wejdziemy do dwóch z nich.
(Uwaga! W czasie zwiedzania klasztorów wymagany jest odpowiedni strój: zakryte ramiona, mężczyźni - długie spodnie, kobiety - długie spódnice). Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do hotelu w okolicach SALONIK
DZIEŃ 10 - Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd non stop.
DZIEŃ 11 - Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.


Terminy

Turnus Cena

09.07.2018
2090 PLN
brak miejsc

23.07.2018
2090 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

- koszt wstępów, usługi przewodnickie i realizacja programu: 100 EUR (płatne w autokarze)
- grecki podatek turystyczny, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na ok 15 EUR za osobę za caly pobyt. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem. Dokładna kwota zostanie podana na www.atas.pl, po podaniu przez rząd grecki obowiązujących stawek.
- dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski: 50 - 180 PLN – patrz rozkład jazdy.

DODATKOWE UBEZPIECZENIE

- dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (deklarowane w ciągu 3 dni roboczych od zrobienia rezerwacji i wpłaty zaliczki):
        - 64 zł
        - 8,40% całkowitej wartości zgłoszenia - dla osób, które równocześnie wykupią ubezpieczenie od chorób przewlekłych

- osoba przewlekle chora powinna wykupić ubezpieczenie od chorób przewlekłych – dopłata 135 PLN (deklarowane najpóźniej tydzień przed wyjazdem),
- gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut dopłata 80 PLN (deklarowane w dniu zawarcia umowy).

Cena zawiera

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 6 noclegów w Loutraki (śniadanie, obiad, kolacja)
  • 2 noclegi tranzytowe (tam i z powrotem) w okolicy Salonik, z pełnym wyżywieniem (kolacja, śniadanie,pakowany lunch)
  • wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim pakowany lunch dziesiątego dnia imprezy
  • opiekę pedagogiczną oraz ratownika wodnego
  • bogaty program turystyczny i wypoczynkowy
  • ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż)

TRANSPORT

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację, barek oraz DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu.
Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości bagażu głównego (zalecany rozmiar bagażu max 65 x 40 x 25 cm) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
Autokar docelowy jedzie na trasie Kraków – Loutraki – Kraków.
 

Miejscowość

Miejsce zbiórki

Godzina odjazdu

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

Warszawa

Dw. Zachodni PKS st. 10

10:30

16:30

50 PLN

Łódź

Dworzec Łódź Widzew

12:30

14:30

50 PLN

Piotrków Trybunalski

McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle K

13:30

13:30

50 PLN

Częstochowa

ul. Drogowców 1, parking przy McDonald's w kierunku Katowic, powrót po drugiej stronie ulicy w kierunku Warszawy

15:15

11:45

50 PLN

Katowice

Dw. PKS, ul. Piotra Skargi

16:45

10:15

0 PLN

Kraków

Parking przy stadiony „Wisły”, ul. Reymonta 22

18:15

08:30

0 PLN

Gdańsk*

*Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowane przy zgłoszeniu się min. 5 osób, różnymi środkami transportu – PKS, PolskiBus, Plus Bus, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta)

Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na 1 tydz przed wyjazdem na stronie internetowej oraz w komunikacie wyjazdowym wysłanym w mailu do klienta

 

Uwaga: należy zabrać ważną legitymację szkolną

180 PLN

Bydgoszcz*

100 PLN

Lublin*

100 PLN

Poznań*

100 PLN

Wrocław*

50 PLN