35 lat doświadczenia na rynku turystycznym

Historia

Biuro ATAS zostało założone w 1989 roku. W ciągu 35 lat stopniowo doskonaliliśmy nasze programy wyjazdów i osiągaliśmy pozycję lidera w turystyce młodzieżowej i językowej. Naszą misją jest wspieranie młodych ludzi przez wartościowe wyjazdy edukacyjne.

W 1991 roku została nawiązana współpraca ze szkołą językową Embassy w Wielkiej Brytanii i ATAS rozpoczął sprzedaż kursów językowych za granicą.

W 1992 roku zostały uruchomione regularne połączenia autokarowe do Anglii, które pozwoliły wielu Polakom po raz pierwszy odwiedzić Londyn oraz inne miasta w Wielkiej Brytanii.

Od 1995 roku ATAS organizował Targi Turystyki Językowej, na których uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami zagranicznych szkół językowych.
Dziś tradycja jest kontynuowana w nowej formule w ramach Forum Wyjazdów Językowych.

Od 1998 roku ATAS regularnie organizuje obozy językowe w Wielkiej Brytanii. Lata doświadczeń pozwoliły dopracować wszystkie aspekty organizacyjne oraz wypracować własną autorską metodę ćwiczeń w terenie pod nazwą Niestandardowa Nauka Języka Angielskiego. Dziś w katalogu obozów znajduje się kilka zróżnicowanych programów, przeznaczonych dla młodzieży o różnych zainteresowaniach, różniących się programem zwiedzania oraz atrakcjami. W oparciu o sugestie kadry i uczestników imprezy są stale udoskonalane, a regularne wizytacje pozwalają zachować kontrolę nad wysoką jakością realizacji.

Od 2000 roku ATAS organizuje również obozy turystyczno-wypoczynkowe.

Od 2003 roku firma z powodzeniem promuje wyjazdy językowe na Maltę.

Od 2012 roku organizowany jest ogólnopolski konkurs Wartościowa Wycieczka Szkolna, w którym co roku wyróżniani są nauczyciele szczególnie zaangażowani w przygotowywanie pomysłowych wyjazdów dla swoich uczniów. Z myślą o nauczycielach organizowane są także szkolenia stacjonarne i webinaria oraz wyjazdy turystyczne z elementami szkolenia.

W 2014 roku powstała dedykowana strona internetowa z ofertami wszystkich kursów językowych za granicą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Serwis stanowi bazę szkół językowych wzbogaconą o rzetelne oceny kursantów. Więcej www.kursy.atas.pl

W 2017 roku została uruchomiona nowa strona internetowa z ofertą obozów i kolonii letnich.
 
W 2019 roku ATAS został wyróżniony tytułem Touroperator Roku 2019 w kategorii Turystyka Młodzieżowa. Nagroda została przyznana w wyniku głosowania w biur podróży zrzeszonych w Izbie Turystyki RP. 

Wieloletni rozwój zaowocował w powstaniu zespołu przedstawicieli handlowych w wybranych województwach oraz rozbudowanej sieć biur agencyjnych. Cały czas rośnie grono pilotów, kierowników i wychowawców, a także doświadczonych kierowców którzy regularnie uczestniczą w tworzeniu wartościowych i bezpiecznych wyjazdów dla młodzieży.