Przerwa międzysemestralna to oczywiście okazja do odpoczynku od szkolnej rutyny. Warto jednak wymyślić coś, żeby ten czas nie był zmarnowany. Gdy nie chodzimy do szkoły, na czas ferii zazwyczaj zawieszone są także zajęcia dodatkowe. Mamy zatem dużo wolnego czasu w ciągu dnia, żeby zająć się tym co lubimy. Lubisz uczyć się języków obcych i zastanawiasz się, jak kreatywnie wykorzystać przerwę w szkole? Mamy kilka propozycji, jak uczyć się angielskiego podczas ferii.

 

 

Nauka angielskiego w domu

Samodzielna nauka bywa trudno, bo bez nauczyciela często brakuje motywacji, są jednak takie formy kontaktu z językiem obcym, które możemy zorganizować sobie we własnym zakresie. Warto tutaj wymienić przede wszystkim:

  • oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej, chociażby w Netflixie z angielskimi napisami,

  • oglądanie zagranicznych Youtuberów,

  • czytanie po angielsku – w polskich księgarniach można kupić wiele anglojęzycznych książek, dlatego warto sobie odświeżyć to co już znamy, ale w języku Szekspira – na przykład książki J.K. Rowling z serii Harry Potter,

  • korzystanie z aplikacji na smartfona do nauki angielskiego,

  • granie na komputerze albo na konsoli – brzmi oryginalnie, ale to działa! W czasach, gdy popularne gry video nie miały jeszcze polskich wersji językowych, wiele słówek można było zapamiętać właśnie dzięki grom! Wystarczy zmienić język z polskiego na angielski, żeby trochę się podszkolić – przyjemne z pożytecznym!

Obozy młodzieżowe na ferie 2024

Zima podobnie jak wakacje letnie to okazja do wszelkiego rodzaju wyjazdów. Wiadomo, że podczas ferii dominują obozy narciarskie i snowboardowe, niemniej organizatorzy rozumieją, że sporty zimowe to nie jedyna ciekawa forma aktywności w przerwie międzysemestralnej. Wiele firm organizuje różnego rodzaju obozy tematyczne dla uczestników w różnym wieku.
Jako, że specjalizujemy się w wyjazdach językowych nie mogło w naszej ofercie zabraknąć obozu językowego na ferie zimowe 2024. Zimowy Londyn, gdzie w nietypowej, zimowej scenerii będziemy robić mniej więcej to samo co na wycieczkach i letnich obozach językowych. Aktywne, niestandardowe warsztaty językowe w terenie to nasza specjalność, więc podczas ferii organizujemy czas w ten sam sposób.
W programie umieściliśmy największe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii – jest London Eye, Muzeum Figur Woskowych, spacer z anglojęzycznym przewodnikiem po Oxfordzie, lekcje muzealne w Galerii Narodowej i Tower of London.

Inna propozycja to kurs językowy w Cambridge z opiekunem ATAS. To propozycja dla uczniów w wieku 14-17 lat. Zimowy kurs składa się z 28 lekcji w szkole językowej i kończy uzyskaniem certyfikatu. To świetna propozycja dla tych, którzy lubią intensywną naukę. Tematyka zajęć obejmuje takie elementy jak: gramatyka, konwersacje, intonacja, rozumienie ze słuchu, umiejętność pisania, rozumienie tekstu czytanego. Znajdzie się także miejsce na zajęcia w grupach, debaty, przygotowywanie mini prezentacji i pisanie esejów – to pakiet zajęć kryjących się pod nazwą Academic Skills, Global Leaders, Creative Social Media. W ramach zajęć popołudniowych będzie też czas na zabawę - na przykład naukę gry w krykieta albo warsztaty z dekorowania muffinek!

 

 

obozy młodzieżowe, nauka angielskiego, obozy zimowe, angielski online, ferie zimowe, zimowiska, ferie zimowe 2024, zimowisko 2024