Ferie zimowe to czas, który można spędzić na wiele sposobów. Dwa tygodnie wolnego od szkoły to dobra okazja, żeby nadrobić zaległości w serialach, spać do 10:00, rozpocząć karierę youtubera lub po prostu gdzieś wyjechać. My polecamy Wam oczywiście wizytę w Wielkiej Brytanii. Ale dlaczego akurat zimą? Znajdzie się kilka ważnych powodów!

Nauka angielskiego

Nie ma lepszego sposobu na podszkolenie swojego angielskiego niż wyjazd do Anglii! Szczególnie jeśli macie problemy z przełamaniem bariery mówienia rzucenie na głęboką wodę na pewno powinno pomóc. W czasie wyjazdu na obóz zimowy stwarzamy wiele okazji do wykorzystania znajomości angielskiego w praktyce – podczas ćwiczeń językowych w muzeach, na ulicy, w rozmowie z rodziną goszczącą.

Przerwa międzysemestralna to najlepszy czas, żeby podszkolić swój angielski i po powrocie do szkoły poprawić oceny. Wielu uczestników wyjazdów językowych i nauczycieli zwraca nam uwagę na to, że po wizycie w Londynie rośnie pewność siebie i motywacja do dalszej nauki. Zimowy obóz językowy w Londynie to nauka zupełnie inna niż w szkole. W czasie tygodniowego obozu będziecie wykonywać zadania wymagające komunikacji po angielsku, zwiedzać razem z anglojęzycznymi przewodnikami a także brać udział w bardzo ciekawych lekcjach muzealnych w Tower of London i w Galerii Narodowej.

Uniknięcie tłumów

Londyn jest bardzo popularnym miastem, które odwiedzają miliony turystów. Większość z nich jednak decyduje się na to latem, co oznacza uliczne tłumy i długie kolejki. Zimą turystów jest mniej, więc jest szansa, żeby zwiedzać spokojniej bez przechodniów wiecznie wchodzących w kadr.

Nie każdy lubi narty

Ferie zimowe kojarzą się przede wszystkim z wyjazdami na narty albo snowboard, jednak nie każdy musi to lubić. Jeśli wolicie trzymać się z dala od stoku to nie znaczy, że dwa tygodnie ferii to czas stracony. Przeciwnie! Skoro należycie do osób, które doskonale odnajdują się w wielkim mieście, interesują się historią i kulturą brytyjską, to wyjazd do Wielkiej Brytanii będzie idealny.

Pogoda nie jest problemem

Zima w Wielkiej Brytanii jest zazwyczaj znacznie łagodniejsza niż w Polsce. W styczniu i lutym temperatura jest dodatnia, więc w ciągu dnia nie należy obawiać się mrozów. Chociaż szalik i ciepła czapka oczywiście się przyda, kożuch zdecydowanie należy zostawić w domu! Dla tych, którzy często marzną wielkim pozytywem będzie to, że większość czasu spędzać będziemy w zamkniętych obiektach pod dachem – w Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Morskim czy Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud's. To o wiele lepsza perspektywa niż pół dnia na narciarskim stoku, gdzie życie ratuje tylko duża ilość gorącej czekolady!

Zimowy obóz w Londynie przygotowaliśmy specjalnie w ten sposób, żeby dominowały zajęcia realizowane w obiektach, a nie jak w lecie głównie na świeżym powietrzu.

Jeśli przekonują Was te argumenty to zapraszamy do wspólnego wyjazdu w okresie ferii zimowych!

LONDYN ZIMOWY OBÓZ JĘZYKOWY >>