Przerwa międzysemestralna to okazja do ciekawego wyjazdu. Często zorganizowany zimowy wypoczynek to także nauka do rozwijania pasji i zainteresowań dziecka. Wymarzone zimowisko może być nagrodą za dobre stopnie w szkole albo wręcz stanowić motywację do tego, aby osiągać dobre wyniki w nauce. Czy warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy zimą i jaką ofertę wybrać? Mamy kilka dobrych rad.

 

 

Nie tylko narty i snowboard – zimowiska to coś więcej!

Oczywiście ferie kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z uprawianiem sportów zimowych. To słuszny trop, jednak białe szaleństwo to nie jedyny powód, żeby decydować się na taki wyjazd. Pamiętajmy o tym, że pogoda bywa nieprzewidywalna (zwłaszcza w Polsce), więc nie zawsze można liczyć na idealne warunki do jazdy. Warto natomiast mieć świadomość, że wyjazd na obóz daje wiele innych korzyści:

  • nauka samodzielności – samodzielne pakowanie się na wyjazd, pobyt przez wiele dni z dala od rodziców, konieczność załatwienia spraw bez udziału rodzica,

  • kontakt z rówieśnikami i nowe znajomości – trudno o lepszą okazję do poznania ciekawych ludzi poza swoją szkołą, co więcej w dzisiejszych czasach te kontakty można utrzymywać znacznie łatwiej niż kiedyś,

  • porcja ruchu – bo nie ma nic gorszego niż spędzenie pół dnia w łóżku albo przed konsolą, wyjazd na obóz to zawsze aktywność, rekreacja, gry, zabawy i spacery, a w zdrowym ciele zdrowych duch!

Wyjazd na obóz zimowy dla młodzieży to na pewno wartościowa forma spędzenia wolnego czasu. Dodatkowym argumentem przekonującym do takiej decyzji jest na pewno bon turystyczny o wartości 800 zł, który rodzice mogą wykorzystać na tego rodzaju imprezy realizowane na terenie Polski. Ferie zimowe wydają się też się dobrym czasem, żeby nadrobić zaległości w podnóżach zagranicznych i poznać wreszcie piękne miejsca oraz nowych znajomych.

Ferie 2024 – jaki rodzaj obozu wybrać?

Co roku oferta jest szeroka. Chcą uporządkować propozycje od różnych organizatorów można wyróżnić tutaj różne kategorie:

  • obozy narciarskie,

  • obozy snowboardowe,

  • obozy tematyczne: taneczne, fotograficzne, paintballowe, gamingowe,

  • obozy językowe,

  • obozy z influencerami.

Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo programów, które łączą kilka elementów. Podobnie jak w przypadków obozów i kolonii letnich mamy tutaj duży wybór obejmujący praktycznie pełne spektrum zainteresowań dzieci. Można wybrać obozy narciarsko-snowboardowe, narciarsko-językowe, narciarsko-taneczne a nawet siatkarko-narciarskie. Czasami młodzież dzieli się też na grupy i turnusy w zależności od umiejętności, poziomu zaawansowania.

Ferie zimowe 2024 – w kraju czy za granicą?

Kolonie zimowe w Polsce są oczywiście tańsze, łatwiej tam dojechać lub nawet zawieźć dziecko samodzielnie, można też wykorzystać bon turystyczny 800+ do zrealizowania części płatności. Za to zagraniczne wyjazdy oferują możliwość zobaczenia zupełnie innych miejsc, niedostępnych na co dzień w Polsce oraz korzystania z lepszych stoków narciarskich chociażby w Alpach.

Gdzie warto pojechać na narty w Polsce?

W naszym kraju nie brakuje ośrodków, które zapewniają zarówno dobre warunki do jazdy na nartach jak również dostępność wielu innych atrakcji. Najpopularniejsze miejscowości znane z zimowisk to Zakopane, Wisła, Szczyrk, Poronin, Białka Tatrzańska.

Gdzie pojechać na zimowisko zagranicą?

Już od wielu lat dużą popularnością cieszy się słowacka strona Tatr. Na Słowacji można znaleźć wiele atrakcyjnych stoków na narty i snowboard, a przy tym przystępne ceny podobne do tych krajowych. Inne popularne kierunki wyjazdów zagranicznych na ferie zimowe to Austria, Włochy, Słowenia. Co ciekawe obozy narciarskie i snowboardowe odbywają się nawet w dalekiej Gruzji.

Jeśli myślimy o atrakcjach innych niż narty i snowboard ciekawe możliwości oferują także inne kraje. W Wielkiej Brytanii organizowane są obozy językowe. Angielskiego można się przecież uczyć niezależnie od pory roku, a Londyn w trakcie ferii zimowych wygląda zupełnie inaczej niż latem – warto to zobaczyć na własne oczy!

 Zastanawiasz się jak uczyć się angielskiego podczas ferii zimowych? Zobacz wpis >>>

obozy językowe, obozy tematyczne, obozy zimowe, kolonie zimowe, obozy narciarskie, ferie zimowe, obozy snowboard, ferie zimowe 2024, zima 2024, londyn 2024