Za nami już pierwsze miesiące nauki w szkołach. Pomimo, że do zakończenia półrocza pozostało jeszcze kilka miesięcy, warto już teraz pomyśleć nad wykorzystaniem czasu wolnego w nadchodzące ferie zimowe. Jako, że od ponad 34-stu lat specjalizujemy się w wyjazdach językowych, jak co roku, przygotowaliśmy oferty zagranicznych kursów językowych. Nauka w kraju, gdzie wybrany język jest językiem ojczystym, daje wiele możliwości. Kursanci bez większego problemu pozbywają się bariery językowej, dzięki przebywaniu w międzynarodowym środowisku. Mogą "osłuchać się" z wymową, ze zwrotami najczęściej używanymi w życiu codziennym oraz przede wszystkim spędzić produktywnie czas w miłym towarzystwie, poznając obcą kulturę. Poniżej przedstawiamy intensywny, zimowy kurs angielskiego, który jest najbardziej efektywny i przynosi wymierne rezultaty w zaskakująco krótkim okresie.  

Kurs COMFORT w ferie zimowe 2024

W tym roku zapraszamy kursantów do Wielkiej Brytanii, która jest naszym głównym kierunkiem wyjazdów językowych. Zważywszy na fakt, iż bez znajomości języka angielskiego ciężko wyobrazić sobie nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, skupiamy się na nauce właśnie tego języka. Z wybranymi szkołami językowymi współpracujemy już od wielu lat i możemy bezsprzecznie stwierdzić, że są to szkoły, w których nauka jest na naprawdę wysokim poziomie. Z pewnością włożony wysiłek w naukę języka obcego zaprocentuje w przyszłości. Warto zatem zainwestować w sprawdzone i renomowane szkoły językowe.
Każdy kurs rozpoczyna się testem kwalifikacyjnym i kończy wręczeniem certyfikatu uznawanego na całym świecie. Zapewniamy także niezbędne materiały do nauki oraz ubezpieczenie. 

Szkoła
Studio Cambridge - jest jedną z najdłużej działających angielskich szkół w Wielkiej Brytanii. Główny budynek szkoły znajduje się w samym centrum rozsławionego na cały świat miasta uniwersyteckiego. 


Wiek: 13-17 lat

Terminy: 14.01-21.01.2024 r. (8 dni) lub 14.01-28.01.2024 r. (15 dni)

Transport: Samolot Warszawa-Londyn Heathrow-Warszawa, wyjazd w grupie min. 10 osób.


Kurs intensywny - 28 lekcji (po 45 min.) w tygodniu, w tym m.in:

  • gramatyka
  • intonacja
  • rozumienie ze słuchu i tekstu czytanego
  • przygotowywanie mini-prezentacji
  • pisanie eseju
  • debaty, praca w grupach
  • techniki niezależnego uczenia się.

Ponadto każdy kursant odbywa 3 samodzielne sesje lekcyjne po 45 minut pod okiem wykwalifikowanej kadry szkolnej. Dzięki czemu native speaker będzie mógł indywidualnie popracować nad kompetencjami językowymi. Grupy w klasach składają się z międzynarodowej młodzieży, tak aby to angielski był jedynym, wspólnie używanym językiem. 

Zakwaterowanie u rodzin goszczących

Aby całkowicie zanurzyć się w języku angielskim, kursanci zamieszkują w pokojach dwuosobowych u starannie dobranych rodzin brytyjskich, które posiadają duże doświadczenie w kontaktach z młodzieżą z całego świata. Jest to niebywała okazja do zasmakowania prawdziwego, brytyjskiego życia. Uczestnicy w ten sposób osłuchują się również z charakterystycznym akcentem oraz mogą sprawdzić nabyte umiejętności językowe. Rodziny rozlokowane są w możliwie najbliższej okolicy szkoły, maksymalnie do 40 minut jazdy komunikacją (koszt biletu wynosi około 20 GBP tygodniowo).

Zajęcia pozalekcyjne

Szkoła kładzie nacisk również na bogaty plan zajęć popołudniowych, zarówno sportowych jak i plastycznych. Na kursantów czeka specjalnie przygotowana sala do zajęć artystycznych, typu dekorowanie muffinek. Na co dzień organizowane są mecze piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Do dyspozycji młodzieży jest także kryta pływalnia w pobliskiej odległości od szkoły. Podczas wyjazdu przewidziane są dwie całodniowe wycieczki (podczas kursu 15-dniowego) lub 1 wycieczka (podczas trwania kursu 8-dniowego), np. do Londynu, podczas której studenci przespacerują się ulicami tej niezwykłej stolicy i zobaczą najsłynniejsze zabytki oraz np. Stratford upon Avon czy Warwick Castle.

Opiekun ATAS

Nad pobytem grupy kursantów,  już od momentu przybycia na lotnisko, czuwa polskojęzyczny opiekun ATAS. Jest to osoba, która dobrze zna język angielski, kulturę oraz zwyczaje panujące w danym regionie. Jest zawsze do dyspozycji uczestników, którzy w każdej chwili mogą liczyć na jego pomoc. Uczestniczy również w zajęciach pozaszkolnych czy wycieczkach. Opiekun wyjeżdża razem z uczestnikami przy zebraniu min. 10-osobowej grupy.

Opinia naszej kursantki

Na zeszłoroczny kurs zimowy do Cambridge udała się m.in. nasza kursantka Julia, która niezwykle ciepło wspomina cały pobyt. Był to dla niej pierwszy, samodzielny wyjazd, dlatego też zdecydowała się na wyjazd językowy, grupowy pod okiem opiekuna ATAS. Ze szczególną nostalgią wspomina gościnę u brytyjskiej rodziny, z którą się wyjątkowo zaprzyjaźniła. Jak sama stwierdza, traktowali ją jak członka rodziny i wiele godzin spędzili na wspólnych rozmowach. Co więcej, Julia zapewnia, że w przyszłości planuje ich ponownie odwiedzić. Podkreśla również wielokulturowość kursantów i fakt, że mogła poznać osoby z całego świata, z którymi nadal jest w stałym kontakcie.
Zapytana o zajęcia w klasach, podkreślała, że były one bardzo ciekawe, nie ograniczały się bowiem jedynie do podstaw, a poruszały również tematy związane z kulturą, literaturą i sztuką. Poproszona o radę dla osób, które planują wyjechać na zagraniczny kurs po raz pierwszy podsumowała: “Przede wszystkim dużo rozmawiać, poznawać nowych ludzi, skupiać się na zajęciach i po prostu korzystać z każdej minuty wyjazdu na 101%”.

Jeśli Twoje dziecko wyjeżdża na zagraniczny kurs po raz pierwszy, obawia się samotnej podróży albo po prostu zależy Ci na komforcie i pełnej organizacji to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie! Sprawdź KURS JĘZYKOWY W FERIE ZIMOWOWE - CAMBRIDGE 2024

 

 

Ilona Jarczewska