Włochy Północ - Południe, od Wenecji do Capri

 • 11 dni
 • 12-18 lat

Obóz "Od Wenecji do Capri" to połączenie zwiedzania najciekawszych włoskich miast oraz odpoczynku u stóp Wezuwiusza. Zwiedzimy takie miasta jak: Wenecja, Florencja, Rzym czy Monte Cassino. Dużą atrakcją będzie rejs na Wyspę Capri, która co roku przyciąga najsłynniejszych celebrytów Europy. W drodze powrotnej nie zabraknie szaleństwa w legendarnym Parku Rozrywki Gardaland.
rezerwuj

Zakwaterowanie

Hotel La Costiera 4* (http://www.lacostierahotel.it) Hotel położony jest 650 metrów od plaży w miejscowości Giugliano in Campania (30 km na zachód od Neapolu). Obiekt oferuje komfortowe pokoje wyposażone w klimatyzację oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz kanałów pay-per-view. WiFi i klimatyzacja w cenie. Podłogi w pokojach wyłożone są kafelkami. Zakwaterowanie: pokoje 3 i 4-os. z oddzielnymi łóżkami, łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów. Wyżywienie: śniadanie w formie bufetu - cornetti, ciastka, sucharki, dżem, nutella, chleb, wędlina, ser, kawa, mleko, soki i woda, obiad 2-daniowy + deser + woda w dzbankach i kolacja 1-daniowa + deser + woda w dzbankach.

Hotele tranzytowe – hotele 3*, pokoje 2-4 osobowe z łazienkami.

Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE:
 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 • prosimy o zabranie legitymacji szkolnej
 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki
 • telefon do kierownika obozu dostępny na stronie www.atas.pl na 7 dni przed wyjazdem.

 


UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska – 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata – 4000 EUR), kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR) oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata – 400 EUR). Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.


UWAGA:

Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 35 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.


PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną
 • każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ
 • zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
 • kieszonkowe – sugerowane około 10 EUR na dzień
 • mały podręczny plecak
 • ręczniki i kosmetyki
 • nakrycie głowy
 • napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50 pln na kolację przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej)
 • wygodne buty i strój sportowy
 • sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
 • małą poduszkę na podróż autokarem
 • notes i długopis
 • krem przeciwsłoneczny z filtrem


organizator- ATAS Sp. z o.o.

 
1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch zgodnie z rozkładem jazdy. Postój na kolację przed granicą.
2 DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do WENECJI. Rejs na plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: zwiedzanie Bazyliki św. Marka, spacer od Pałacu Dożów, obok Dzwonnicy św. Marka, Loggetty, obok Wieży Zegarowej. Kontynuacja spaceru obok Siedziby Prokuratorów: Starej i Nowej, Skrzydła Napoleona, Biblioteki do Ponte Rialto. Przejazd do hotelu.
3 DZIEŃ
Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium z Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio, do Ponte Vecchio - Mostu Złotników. Przejazd do hotelu.
4 DZIEŃ
Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w języku polskim. W programie: spacer od Koloseum do Kapitolu: przejście obok Łuku Konstantyna, Forum Romanum, Łuku Septymiusza Severa, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, Panteon, Fontanna di Trevi, następnie Schody Hiszpańskie. Przejazd do hotelu.
5 DZIEŃ
Przejazd do MONTE CASSINO. W programie: zwiedzanie klasztoru św. Benedykta i cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd w okolice Neapolu, zakwaterowanie w hotelu w porze obiadu.
5-8 DZIEŃ
Pobyt w pobliżu Neapolu. W czasie pobytu program rekreacyjny, gry i zabawy na plaży, kąpiele w morzu pod opieką miejscowego ratownika, a także wycieczki: POMPEJE, Rejs na wyspę CAPRI (wjazd kolejką, spacer po mieście i po ogrodach Augusta)
9 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Werony. Zwiedzanie WERONY. W programie: amfiteatr rzymski, z zewnątrz balkon i Dom Julii. Przejazd do hotelu.
10 DZIEŃ
Przejazd do Parku Rozrywki Gardaland – całodzienna zabawa. Wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
11 DZIEŃ
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.
 
Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

Terminy

Turnus Cena

27.06.2019
2240 PLN
brak miejsc

04.07.2019
2240 PLN
brak miejsc

11.07.2019
2240 PLN
brak miejsc

18.07.2019
2240 PLN
brak miejsc

25.07.2019
2240 PLN
brak miejsc

01.08.2019
2240 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY
EUR płatne w autokarze
 •  130 EUR - koszty wstępów, komunikacji miejskiej, wjazdy do miast, usługi przewodnickie, woda do posiłków i realizacja programu
 •    10 EUR - kaucja zwrotna w hotelu we Włoszech
 •  50-180 PLN - dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski – patrz rozkład jazdy
 
DOBROWOLNE UBEZPIECZNIA
KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  -  może być zawarte w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy i wpłaty całości lub zaliczki uwzględniającej opłatę za ubezpieczenie – 70 PLN
KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób przewlekle chorych -  może być zawarte w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy i wpłaty całości lub zaliczki uwzględniającej opłatę za ubezpieczenie – 200 PLN
CP ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle – 165 PLN

Cena zawiera

 •  przejazd komfortowym autokarem
 •  4 noclegi w okolicach Neapolu z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja)
 •  4 noclegi tranzytowe we Włoszech z wyżywieniem 2 razy dziennie (obiadokolacja, śniadanie)
 •  wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim śniadanie dziesiątego dnia imprezy
 •  opieka pedagogiczna kierownika-pilota i wychowawców przez cały okres trwania wyjazdu
 •  ubezpieczenie NNW, KL i bagaż AXA
 •  bogaty program turystyczny i wypoczynkowy
TRANSPORT
Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu.
Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25 cm) bagażu głównego oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
Autokar docelowy jedzie na trasie Katowice-Włochy-Katowice.


Miejscowość

Miejsce zbiórki

Godzina odjazdu

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

Warszawa

Dw. Zachodni PKS st. 11

12:45

16:30

50 PLN

Łódź

Dworzec Łódź Widzew

15:15

15:00

50 PLN

Piotrków Trybunalski

McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle K (Kargał Las)

16:15

14:00

50 PLN

Częstochowa

Parking przy McDonald's Al. Wojska Polskiego 263/271, (w kierunku Katowic), powrót na parking przy Drogowców 1 – po drugiej stronie trasy (w kierunku Warszawy)

18:00

12:30

50 PLN

Katowice

Dw. PKS, ul. Piotra Skargi

19:30

10:00

0 PLN

Gdańsk*

 *Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowane przy zgłoszeniu się min. 5 osób, różnymi środkami transportu – PKS, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta)  Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na 1 tydz przed wyjazdem na stronie internetowej  Uwaga: należy zabrać ważną legitymację szkolną

180 PLN

Bydgoszcz*

100 PLN

Lublin*

100 PLN

Poznań*

100 PLN

Kraków*

50 PLN

Wrocław*

50 PLN