Ten rok jest dla turystyki wyjątkowy. Mimo nadzwyczajnych okoliczności w ATAS nie straciliśmy wiary w to, że uda się zorganizować wartościowe wyjazdy dla dzieci. W lipcu i sierpniu odbędą się nasze kolonie językowe w Darłówku i Jastrzębiej Górze. Bardzo cieszy się, że wielu rodziców nam zaufało i zdecydowało się pozostawić dzieci pod naszą opieką. Pierwsze obozy już za kilka dni. W związku z tym przypominamy o najważniejszych sprawach niezbędnych, żeby dobrze się do nich przygotować.

 

Kolonie 2020 – co się zmieniło?

Jeśli dziecko nie jedzie na kolonię pierwszy raz już jest łatwiej :) Jednak nawet dla weteranów w związku z pandemią w tym roku będzie kilka zmian i nowości. Wszystko po to, żeby było nie tylko przyjemnie, ale też bezpiecznie! Nasze obozy są realizowane zgodnie z wytycznymi MEN i GiS ogłoszonymi 31 maja. W związku z tym wprowadziliśmy nowe procedury i działania.

  • Zmiany w zakwaterowaniu – pokoje dla dzieci są maksymalnie 4-osobowe, a na terenie ośrodka wprowadzono szereg środków bezpieczeństwa. Warto tutaj wymienić między innymi szkolenia dla personelu, częste sprzątanie, dezynfekowanie i wietrzenie pomieszczeń, specjalne procedury bezpieczeństwa podczas przygotowywania i wydawania posiłków.

  • Realizacja programu – zgodnie z wytycznymi będzie się odbywać w grupie o określonej maksymalnej liczebności – do 12 osób w przypadku uczestników do 10 lat i do 14 osób w przypadku starszych dzieci.

  • Oświadczenie rodziców – wszystkich rodziców i opiekunów będziemy prosić o złożenie pisemnego oświadczenia, w którym potwierdzicie Państwo, że w dniu wyjazdu dziecko nie ma objawów chorobowych oraz w ciągu ostatnich 14 dni nie było objęte kwarantanną ani nie miało styczności z osobą chorą na COVID-19. Będziemy także prosić o zobowiązanie się do odebrania dziecka z obozu w ciągu 12 godzin, jeśli wystąpi taka konieczność. Oświadczenia będziemy odbierać na zbiórce wyjazdowej!
    W przypadku gdy korzystają Państwo z transportu własnego prosimy o przesłanie mailem skanu oświadczenia do biura ATAS w którym kupowali Państwo wyjazd i dostarczenie oryginału oświadczenia do ośrodka.

  • Nowy regulamin – w regulaminie obozu dla uczestników umieściliśmy kilka nowych zapisów. Zobowiązujemy dzieci do używania maseczek ochronnych na usta i nos, a także dbania o higienę własną i pomieszczeń ze szczególnym uwzględnieniem częstego mycia / dezynfekowania rąk,

 

Zapraszamy do zapoznania się ze wzorami dokumentów:

Informacja w sprawie realizacji wytycznych dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży na imprezach organizowanych przez ATAS na terenie Polski

Oświadczenie rodzica/opiekuna

Oświadczenie rodziców o Aqua Parku (dotyczy osób, które wykupiły wycieczkę fakultatywną)

Nowy regulamin obozu 2020Zachęcamy także do przeczytania innych naszych artykułów:

Obozy młodzieżowe i kolonie – co spakować? >>

Jak jesteśmy przygotowani na COVID-19? Wywiad z dyrektorem ośrodków w Darłówku i Jastrzębiej Górze >> 

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, obozy nad morzem, kolonie językowe, jastrzębia Góra, wakacje 2020, lato 2020, kolonie w Polsce, Darłówko