Już niedługo zaczniecie pakować się na obozy młodzieżowe i kolonie. W tym artykule doradzamy co ze sobą zabrać!

Nawet w czasie pandemii da się zorganizować atrakcyjny i wartościowy program dla dzieci. Jak się przygotować do tych obozów w tak zwanej nowej normalności?

Pamiętajcie o tym, że na udany i bezpieczny wyjazd pracujemy wszyscy razem i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za obóz lub kolonię. Nasze ośrodki wypoczynkowe wprowadziły wiele procedur bezpieczeństwa, kadra została odpowiednio przeszkolona, program przygotowany w taki sposób, żeby kolonie były zgodne z wytycznymi. Ważna jest także rola rodziców – bardzo nam pomożecie przygotowując dzieci na wyjazd. Dlatego warto zadbać o to, żeby wszyscy uczestnicy byli odpowiednio spakowani.

 

Co zabrać na obóz 2021?

 

Dokument tożsamości – na obozach zagranicznych niezbędny jest dokument ze zdjęciem umożliwiający przekroczenie granicy – paszport lub dowód osobisty. Na obozach w Polsce uczestnicy powinni mieć ze sobą legitymację szkolną – to dokument uprawniający do wszystkich zniżek.

 

Ciepłe ubrania – pogoda bywa zmienna, chociaż wierzymy w to, że będzie ciepło i słonecznie w rzeczywistości mogą się zdarzyć też gorsze dni. Dlatego zawsze przyda się kurtka przeciwdeszczowa, ciepła bluza, sweter lub polar.

 

Coś na słońce – jeśli jednak zaskoczą nas upały także trzeba być przygotowanym. W torbie lub walizce powinien znaleźć się krem do opalania i nakrycie głowy. Można też wziąć okulary przeciwsłoneczne.

 

Odpowiednie obuwie – pod prysznic należy wziąć klapki, a oprócz tego wygodne buty na dłuższe spacery, obuwie sportowe, a na ciepłe dni sandały.

 

Gdy jedziesz na morze...

Przede wszystkim do spędzenia czasu nad morzem nie należy zapomnieć o stroju kąpielowym oraz plażowym ręczniku.

Inne ważne rzeczy do spakowania na obóz 2021

Środki higieniczne – szczoteczka i pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, szczotka do włosów albo grzebień.

Leki – te, które dziecko regularnie przyjmuje. Pamiętajcie, żeby o wszystkich dolegliwościach i przyjmowanych lekach poinformować przed wyjazdem – takie informacje należy umieścić na karcie uczestnika.

Kieszonkowe – rodzice sami najlepiej określą jego wysokość, znając swoje dziecko i jego potrzeby. Pamiętajcie o tym, że wszystkie atrakcje oraz wyżywienie są wliczone w cenę obozu, więc dodatkowe wydatki to przekąski, słodycze, pamiątki i inne przyjemności. Jeśli dziecko ma kartę płatniczą zdecydowanie warto zabrać ją na obóz – ze względu na bezpieczeństwo w czasie pandemii preferowane są płatności bezgotówkowe o ile tylko jest taka możliwość.

Środki ochrony osobistej – w obiektach będą dostępne płyny do dezynfekcji, niemniej warto, aby rodzice także zadbali o bezpieczeństwo dzieci. Uczestnicy obozu powinni wziąć ze sobą zasłonę na usta i nos (maseczkę). Dobrze jest mieć także małe opakowanie żelu antybakteryjnego na własny użytek poza ośrodkiem, a także rękawiczki jednorazowe do użycia podczas robienia zakupów.

Coś do pisania - na pewno przyda się na ćwiczeniach językowych!

Jak widzicie zestaw najważniejszych rzeczy do zabrania nie różni się bardzo od tego co zazwyczaj zabiera się na wakacje. Pamiętajcie też o tym, żeby nie zabrać za dużo ubrań, bo zbyt duży i ciężki bagaż to dla dziecka problem z jego przenoszeniem!

 

obozy młodzieżowe, kolonie, pakowanie, co zabrać