Drodzy kursanci, czy Wy też tak jak my z niecierpliwością wyczekujecie wakacji? Wakacje to doskonały moment na rozwijanie swoich pasji, odkrywanie nowych miejsc i czerpanie inspiracji. Część młodzieży spędza ten czas odpoczywając nad brzegiem morza czy też udaje się do popularnych parków rozrywki. Jednak coraz częściej na swojej drodze spotykamy ambitną młodzież, która chce połączyć wypoczynek z pogłębianiem swoich umiejętności językowych. Dlatego też decydują się na zagraniczny wyjazd i naukę w jednej z renomowanych szkół językowych. Sprawdźmy, gdzie spędzili ubiegłe wakacje (2023) nasi uczestnicy oraz jakie nowości przygotowaliśmy na lato 2024.

Wakacje 2023 - Gdzie byliśmy?

Myśląc o nauce angielskiego za granicą, zdecydowana większość osób, w pierwszej kolejności wymienia słynne brytyjskie miasta, takie jak: Oxford, Cambridge czy Londyn. Zdecydowanie są to destynacje, które zawsze pojawiają się w naszej ofercie. Uczestnicy licznie odwiedzali angielskie miasta, te większe i te mniej znane tj. Brighton, Bournemouth, Culford, Eastbourne czy Osmington Bay, które słyną z renomowanych szkół językowych goszczących co roku liczne grono kursantów. Z kolei w pobliskiej Szkocji odwiedziliśmy niezwykle klimatyczny Edynburg.
Jak wynika z naszych obserwacji, w dalszym ciągu jest szerokie grono osób, które nie kojarzy bezpośrednio Malty i Cypru z efektywną nauką języka angielskiego. Jednak są to kraje, w których mocno historycznie zakorzeniony został właśnie ten język. Bez wątpienia, niebywałym atutem nauki na wyspach jest panujący tam śródziemnomorski klimat i “egzotyczne” otoczenie. Natomiast osoby, które fascynują się amerykańska kulturą, udały się do Nowego Jorku oraz do Los Angeles, aby usłyszeć słynny American English.
W każdej szkole, zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę szkolną, a język obcy towarzyszył kursantom na każdym kroku (międzynarodowe grupy podczas lekcji czy zajęć dodatkowych).

Nowości - lato 2024!

Pełna oferta kursów językowych Comfort dostępna będzie na naszej stronie już od 1 grudnia 2023 r. Na tę chwilę możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić nasze nowe kierunki, które obierzemy w nadchodzącym sezonie. Z niecierpliwością wyczekujemy oferty do słonecznej Barcelony, gdzie młodzież będzie mogła zanurzyć się nie tylko w języku hiszpańskim, ale i także angielskim. Jesteśmy także ciekawi wrażeń kursantów po pobycie w Canterbury - miasta z niezwykle bogatą historią. Angielski w Irlandii? Zapraszamy tym razem do klimatycznego Dublina.
Co roku nasi specjaliści podsumowując miniony sezon, biorą pod uwagę wiele kwestii, m.in. bardzo ważne dla nas są opinie kursantów. Stąd też, aby zapewnić naszym uczestnikom jak największy komfort i wysoki poziom nauki, zdarza się, że w nowym sezonie rozpoczynamy współpracę z inną szkołą językową. Jednak bardzo często są to znane nam organizacje, z którymi już wcześniej współpracowaliśmy przy organizacji kursów w innym mieście. W zbliżające się wakacje odnowimy współpracę z popularną szkołą Sprachcaffe z Malty oraz ze Studio Cambridge (z którą współorganizujemy nasz zimowy kurs językowy).

Jakie kraje odwiedzimy w wakacje 2024?

Podsumowując, wyjazdy językowe będziemy realizowali w takich krajach jak:

  • Anglia (Bournemouth, Brighton, Cambridge, Oxford, Londyn, Culford, Osmington Bay, Canterbury)
  • Szkocja (Edynburg)
  • Irlandia (Dublin)
  • Hiszpania (Barcelona)
  • Cypr (Larnaka)
  • Malta
  • USA (Nowy Jork, Los Angeles)

Z uwagi na popularność niektórych kierunków i wysoką renomę szkół, duża część lokalizacji powtarza się, w stosunku do roku poprzedniego. Jednak ich programy zostały zaktualizowane. W niektórych przypadkach np. została zwiększona liczba wycieczek czy liczba zajęć lekcyjnych, urozmaicone zostały również zajęcia pozalekcyjne. Szkoły posiadają ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą z całego świata, dlatego też dbają o ich intensywny rozwój, zarówno językowy jak i kulturowy.
W tym miejscu pragniemy także przypomnieć, że osoby, które dokonają wczesnej rezerwacji będą mogły skorzystać z promocji First Minute - więcej szczegółów wkrótce.

Trochę statystycznie - wyniki ankiet

Dzięki uprzejmości rodziców, którzy wypełnili ankiety po powrocie ich dzieci z kursu, możemy podzielić się istotnymi spostrzeżeniami.
Przez okres minionych wakacji wyjechało kilkuset kursantów, przy czym najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 8 lat. Jednak czuwający nad nimi polskojęzyczny opiekun oraz opiekuńcza kadra szkolna, skutecznie gasiły wszelkie smutki za domem. Szkoła językowa przyjmująca tak młodych uczestników jest doskonale przygotowana do zapewnienia im idealnych warunków, opieki i wsparcia ze strony dorosłych i starszych kolegów.
Ponadto, aż niemalże połowa uczestników już wcześniej wyjeżdżała z nami (spotkaliśmy się na kursie, obozie bądź podczas wspólnej wycieczki szkolnej). Ich pozytywne doświadczenia związane z wcześniejszymi wyjazdami, sprawiły, że ponownie nam zaufali.
Jak wynika z ankiet, rodzice decydując się na konkretną ofertę, kierowali się głównie miejscem pobytu oraz swoimi, wcześniejszymi pozytywnymi doświadczeniami z firmą. Okazuje się, że wpływ na decyzję mieli również ich znajomi, którzy polecali nasze biuro jako rzetelne i sprawdzone.
Przede wszystkim, jesteśmy niezwykle dumni z naszego Zespołu Sprzedaży, który w ocenie klientów spisał się na mocną 5-tkę! Koleżanki i koledzy zawsze chętnie odpowiadają na wszystkie pytania, przy czym, jak podkreślają ankietowani, odznaczają się dużą życzliwością.
Otrzymaliśmy również mocną 5-tkę (w 6 stopniowej skali) w odpowiedzi na pytanie o ogólny poziom satysfakcji z wyjazdu dziecka. Z pewnością wpływa na to panująca podczas wyjazdu pozytywna atmosfera, która również została wysoko oceniona.
Jednak największa dla nas nagrodą jest fakt, że ok. 90 % uczestników poleciłaby nas swoim znajomym. Dziękujemy za zaufanie!
Prosiliśmy również o ocenę lokalizacji szkoły, poziomu nauczania, zajęć pozalekcyjnych, opieki, zakwaterowania oraz transportu. Średnia z ocen wyniosła 4,8 pkt.

Z niecierpliwością wyczekujemy nowych ofert wakacyjnych kursów językowych, które pojawią się już 1 grudnia!