Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych celów podróży i oferuje niezliczone atrakcje dla osób w każdym wieku. Chcemy zatem przybliżyć Wam kilka ciekawych opcji wypoczynku zorganizowanego dla dzieci i młodzieży. Szczególnie młodzi ludzie szuką niezapomnianych wakacji pełnych przygód. Zorganizowany wypoczynek dla najmłodszych oferuje wiele możliwości, które pozwolą im odkryć piękno tego kraju i czerpać radość z niezapomnianych doświadczeń. W tym artykule przedstawimy trzy możliwe warianty do wyboru.

Hiszpania i perły Europy

To propozycja wycieczki, która pozwoli dzieciom i młodzieży odkryć najważniejsze miejsca w Hiszpanii, a także przylegające do niej piękne kraje Europy. W programie obozu zaplanowano przed dotarciem do Hiszpanii zabawę we Francji. Uczestnicy kolonii mogą bawić się w Disneyland Park oraz Walt Disney Studios, zwiedzać średniowieczne zabytki Awinionu takie jak: Pałac Papieży, katedra Notre Dame i most św Benedykta. W dalszej kolejności atrakcji do zobaczenia we Francji to fortyfikacje w miasteczku Carcassonne, których historia sięga VI wieku naszej ery, dzięki czemu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W samej Hiszpanii obozowicze zatrzymają się w Costa Brava gdzie mogą spędzić niezapomniany czas pełen zabaw, animacji i innych rozrywek nad morzem. W trakcie pobytu czeka na nich Wycieczka do BARCELONY: spacer po Barri Gòtic i La Rambla, największe dzieła Gaudiego oglądane z zewnątrz: Sagrada Família, Casa Milà oraz Casa Batlló, zwiedzanie Parku Güell i spacer po malowniczych Ogrodach św. Klotyldy. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem w drodze powrotnej uczestnicy obozu odwiedzą Genuę gdzie urodził się Krzysztof Kolumb, zobaczą jego dom, stare miasto, a także Via Garibaldi - ulicę na której znajduje się 12 kamienic z listy UNESCO, wybudowanych w XVI i XVII wieku Oprócz tego, uczestnicy wycieczki będą mieli możliwość spróbować tradycyjnej hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej kuchni i zanurzyć się w lokalnej kulturze.

Hiszpania i parki rozrywki

Drugą propozycją jest wakacyjna przygoda dla dzieci i młodzieży w parkach rozrywki. Ten rodzaj wypoczynku to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają dawki adrenaliny i emocji. Na trasie Francja-Hiszpania-Włochy znajduje się wiele znanych parków rozrywki, takich jak: DISNEYLAND PARK, WALT DISNEY STUDIOS PARK, PARK ASTERIX, GARDALAND, które oferują atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. O każdym z parków opowiemy kilka słów.

DISNEYLAND PARK

To ogromne rozrywkowe centrum znajduje się w podparyskiej miejscowości. Po przekroczeniu jego bram przenosimy się do magicznego świata, gdzie uliczki są stylizowane, a bajkowe postacie krążą wokół, a światowej klasy parady są regularnie organizowane. Jest tu wiele atrakcji, takich jak podróż łodzią przez tropikalne bagna, jazda pędzącym wagonikiem Indiana Jonesa i eksploracja tajemniczego labiryntu Alicji. Kolejki górskie i karuzele są również nieodłącznym elementem tego miejsca.

WALT DISNEY STUDIOS PARK

Walt Disney Studios to doskonałe uzupełnienie Disneyland Parku, gdzie można poznać historię animacji, filmu i telewizji oraz zobaczyć kulisy ich produkcji. To miejsce pełne humoru, ale również z nutą lekkiego dreszczyku grozy. Przygotuj się na fascynujący świat pełen efektów specjalnych i widowisk kaskaderskich.

PARK ASTERIX

Park rozrywki oparty na przygodach słynnych bohaterów - Asterixa i Obelixa. Umiejscowiony w miasteczku Plailly, kilkadziesiąt kilometrów od Paryża. Wyróżniają go pokazy delfinów i lwów morskich, a także imponujące popisy akrobatyczne i kaskaderskie. Czas tu można spędzić na licznych wodnych atrakcjach bądź wsiąść do rzymskiego wagonika jednej z krętych, górskich kolejek. Szaleńcze wirowanie na olbrzymim disku i wiernie odtworzone wioski galijskie dopełniają całości.

GARDALAND

Park rozrywki nad jeziorem Garda to światowej klasy atrakcja. Znajdują się tam emocjonujące rollercoastery, wodne miasteczko z łódkami, pokazy i widowiska. Można też zobaczyć niesamowity widok z "latającego spodka".

Hiszpania/Alicante - kurs językowy Comfort (jęz. hiszpański)

Ostatnią propozycją jest kurs językowy Comfort w hiszpańskim Alicante. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży do nauki języka hiszpańskiego i jednoczesnego odkrywania uroków miasta i spotkanie rówieśników z różnych krajów to niezwykłe doświadczenia, które wpływają na rozwój osobisty i umiejętności interpersonalne dzieci i młodzieży. W kursie uczestnicy będą mieli okazję zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie, wymieniać się doświadczeniami i pogłębiać swoją wiedzę o innych kulturach.

Kurs językowy Comfort w Alicante to program skrojony na miarę potrzeb dzieci i młodzieży, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności językowe w przyjaznej atmosferze. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy używają nowoczesnych metod nauczania, takich jak gry i zabawy, aby sprawić, że nauka staje się przyjemnością. Uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności komunikacyjne. W programie jest 16 godzin lekcyjnych nauki języka hiszpańskiego po 40 minut w ciągu tygodnia. Grupy zajęciowe dobierane są międzynarodowo i liczą do 15 osób. Ten rodzaj wypoczynku oferuje nie tylko naukę języka, ale także możliwość poznania nowych przyjaciół z różnych zakątków świata.

 

W czasie wolnym od nauki języka hiszpańskiego kursowicze mogą uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach pozalekcyjnych takich jak: spacer po mieście, wizyta w zamku, muzeum Volvo Ocean, poszukiwanie skarbów, gry i zabawy na plaży, sporty wodne, lekcje tańca, wieczór filmowy, piknik, wieczór tapas. W programie na uczestników kursów czekają także dodatkowe wycieczki półdniowe na przykład do wioski rybacka El Campello czy też na wyspę Tabarca. Całodniowa wycieczka może odbyć się na przykład do Vila i Altea, Guadalest i źródła Agar.

Wakacje dla Ciebie!

Wakacje dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii to niezapomniana przygoda, która oferuje także wartościowe doświadczenia edukacyjne. Bezpieczne i zorganizowane formy wypoczynku dają rodzicom pewność, że ich dzieci spędzą czas aktywnie, rozwijając się intelektualnie i emocjonalnie. Hiszpania pełna jest atrakcji, które zachwycą podróżników w każdym wieku. Zaplanuj wakacje w tym pięknym kraju i daj swoim dzieciom niezapomniane przygody.

Sprawdż ofertę wyjazdów młodzieżowych do Hiszpanii z ATAS >>>