Hiszpania i perły Europy NOWOŚĆ!

11 dni 12-18 lat

Chciałbyś przemierzyć Europę? Lubisz poznawać nowe miejsca i zwiedzać ciekawe kraje? Pojedź z nami na obóz, który oferuje znacznie więcej niż wakacyjny relaks. Zaczynamy szalonym dniem w Disneylandzie. Później spotkanie ze średniowieczem w monumentalnym Awinionie i malowniczym, otoczonym murami Carcassonne. Kolejny przystanek to Barcelona - zachwycająca niebanalną architekturą. W drodze do domu będziesz mieć okazję do podążania śladami Kolumba w Genui oraz poszukiwania inspiracji w stolicy mody - Mediolanie. W programie nie mogłoby też zabraknąć luźnych dni na plażowanie i wypoczynek.

rezerwuj

Zakwaterowanie

Hotel SAMBA 3* w Lloret de Mar. Hotel położony ok. 500 m od popularnej plaży Fenals i ok. 1 km od centrum miasta. Przy hotelu znajduje się teren rekreacyjny z siłownią plenerową, boisko do siatkówki oraz basen i bezpłatne leżaki do dyspozycji gości. Hotel oferuje również możliwość grania w bilard lub tenis stołowy (za dodatkową opłatą). Wieczorami w hotelu organizowane są animacje, muzyka na żywo, pokazy tańca flamenco itp.

Pokoje: głównie 3-osobowe z TV, ręcznikami i suszarkami do włosów. Każdy pokój z balkonem (widok na basen, ulicę lub wzgórza).

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja podawane są w formie stołu szwedzkiego. Woda do obiadu i kolacji.

Hotele tranzytowe: hotele 2*/3*, pokoje głównie 3-osobowe z łazienkami. W miejscu zakwaterowania wydawane są śniadania kontynentalne.

Ważne informacje

 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 • osoby korzystające ze zorganizowanego transportu PKP są zobowiązane do zabrania ważnej legitymacji szkolnej
 • podczas długich przejazdów autokarem postoje odbywają się co 3-4 godziny
 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50-70 PLN na posiłki przy granicy w Polsce
 • koszt posiłków kupowanych we własnym zakresie 80-100 EUR
 • prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości bagażu głównego (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25 cm) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego
 • Uwaga – w związku z COVID-19 uczestników obozu obowiązują zasady wjazdu do poszczególnych krajów publikowane na www.gov.pl

UWAGA!
W przypadku braku minimalnej liczby osób wynoszącej 35, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ:
 • dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną
 • zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
 • mały podręczny plecak
 • ręczniki i kosmetyki
 • nakrycie głowy
 • napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50-70 PLN na obiad przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej)
 • wygodne buty i strój sportowy
 • sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
 • małą poduszkę na podróż autokarem
 • krem przeciwsłoneczny z filtrem

1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy w kierunku Francji zgodnie z rozkładem jazdy.

2 DZIEŃ
Całodzienna zabawa w Disneyland Park oraz Walt Disney Studios Możliwość skorzystania z posiłku w parku rozrywki (koszt min. 15 EUR). Przejazd do hotelu.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Awinionu. Wieczorny spacer umożliwi zobaczenie wspaniałych średniowiecznych zabytków - Pałacu Papieży, katedry Notre Dame i mostu św Benedykta. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Carcassonne. Zwiedzanie przepięknego miasteczka otoczonego fortyfikacjami wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, z których najstarsze pochodzą z VI wieku. Obiad. Następnie przejazd do Hiszpanii. Późnym popołudniem - zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

5-7 DZIEŃ
Pobyt na Costa Brava. W czasie pobytu program rekreacyjny, animacje w hotelu, gry i zabawy na plaży, kąpiele w morzu pod opieką miejscowego ratownika. Wycieczka do BARCELONY: spacer po Barri Gòtic i La Rambla, największe dzieła Gaudiego oglądane z zewnątrz: Sagrada Família, Casa Milà oraz Casa Batlló, zwiedzanie Parku Güell.

8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W ciągu dnia spacer do malowniczych Ogrodów św. Klotyldy. Obiad. Wieczorem wyjazd do Włoch. Nocny przejazd przez Francję.

9 DZIEŃ
Przyjazd do Genui. Zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer po mieście, w którym urodził się Krzysztof Kolumb m.in. Piazza del Ferrari - plac rozdzielający stare i nowe miasto, przejście obok gotyckiej katedry San Lorenzo - najważniejszego kościoła w Genui, dom Kolumba oraz Via Garibaldi, ulica na której znajduje się 12 kamienic z listy UNESCO, wybudowanych w XVI i XVII wieku. Zakończenie spaceru na Starym Mieście, które jest jednym z największych nienaruszonych, historycznych obszarów miejskich w całej Europie. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: spacer obok Opery La Scala przez plac Katedralny wraz z Katedrą Narodzin św. Marii, na Stary Rynek, Galeria Vittorio Emanuele. Spacer obok Ratusza, Zamku Sforzów. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja. Wyjazd w kierunku Polski.

11 DZIEŃ
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.


Uwaga:
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie. Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 z przyczyn niezależnych od biura niektóre punkty programu mogą nie zostać zrealizowane.

Co czeka na nas w PARKACH ROZRYWKI?

DISNEYLAND PARK
Olbrzymi park rozrywki usytuowany w podparyskiej miejscowości. Przekraczając jego bramę przenosimy się do magicznego świata, gdzie stylizowanymi uliczkami przechadzają się ulubione bajkowe postacie oraz odbywają się światowej klasy parady. Czeka tu na nas masa atrakcji, m.in. przepłyniemy łodzią przez tropikalne bagna, wsiądziemy do pędzącego wagoniku Indiana Jones’a bądź “zgubimy się” w tajemniczym labiryncie Alicji. Kolejki górskie, karuzele to również nieodzowny element tego miejsca.
WALT DISNEY STUDIOS PARK
Walt Disney Studios jest dopełnieniem Disneyland Parku. Przedstawiane są tu dzieje animacji, filmu i telewizji wraz z kulisami ich produkcji. Jest to miejsce pełne humoru, ale i również z lekkim dreszczykiem grozy. Czeka tu na nas świat pełen efektów specjalnych oraz kaskaderskich popisów.

Terminy

Brak dostępnych terminów.

Skontaktuj się z wybranym biurem ATAS ».

Cena nie zawiera

 • 20 PLN - obowiązkowa dopłata na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 pln) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 pln)
 • 0-280 PLN - dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski (patrz rozkład jazdy)

Płatne w autokarze:

 • 160 EUR - koszt realizacji programu (m.in. bilety wstępu, parkingi, opłaty klimatyczne, przewodnicy)

FAKULTATYWNIE

 • 80 PLN – Pakiet Kwarantanna
 • 120 PLN – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny)
  Uwaga: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • 360 PLN– ubezpieczenie KL dla osób przewlekle chorych

Cena zawiera

 • przejazd autokarem
 • 4 noclegi na Costa Brava z wyżywieniem 3 razy dziennie (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas wycieczki do Barcelony obiad w formie pakowanych na wynos kanapek
 • 3 noclegi tranzytowe ze śniadaniami, 4 obiady/obiadokolacje realizowane są w trakcie zwiedzania
 • wyżywienie: świadczenia rozpoczynają się śniadaniem trzeciego dnia imprezy, a kończą obiadokolacją dziesiątego dnia imprezy
 • opieka kierownika-pilota i wychowawców
 • ubezpieczenia Uniqa: NNW (NWI – 2000 EUR, NWS – 1000 EUR) KL– 10000 EUR, bagaż – 200 EUR
rezerwuj

ROZKŁAD JAZDY AUTOKARU

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu.
Uwaga:
Możliwość powrotu jedynie do tego samego miasta, w którym wsiadał uczestnik obozu.

Autokar docelowy jedzie na trasie Wrocław-Hiszpania-Wrocław.

Miejscowość

Miejsce zbiórki

Godzina odjazdu

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

Warszawa

Dworzec Zachodni PKS st. 11

09:30

18:00

0 PLN

Łódź

Dworzec Północny, ul. Smugowa 26

12:00

16:00

0 PLN

Wrocław

Parking wzdłuż ul. Ślężnej (róg ul. Kamiennej przy Wzgórzu Andersa)

17:00

12:00

0 PLN

Gdańsk

Wyjazd realizowany w turnusach:

06.07-16.07.2023
20.07-30.07.2023
27.07-06.08.2023

Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowany w wybranych turnusach, różnymi środkami transportu – PKS, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta).


Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na tydzień przed wyjazdem na stronie internetowej.


Uwaga: W przypadku transportu PKP należy zabrać ważną legitymację szkolną.

280 PLN

Poznań

Wyjazd realizowany w turnusach:

06.07-16.07.2023
20.07-30.07.2023
27.07-06.08.2023

150 PLN

Kraków

Wyjazd realizowany w turnusach:

29.06-09.07.2023
13.07-23.07.2023

150 PLN

Katowice

150 PLN