Oddanie swojego dziecka w ręce obcej rodziny w innym kraju u wielu rodziców może budzić obawy i wiele dodatkowych pytań. Bardzo często na nie odpowiadamy, co jest dla nas zupełnie zrozumiałe. W tym artykule postaramy się wyjaśnić te kwestie, które pojawiają się najczęściej i dotyczą noclegów u rodzin w Wielkiej Brytanii na naszych obozach językowych. Uwaga! Od tej pory same konkrety!

 

Jakie są zalety wyjazdu językowego z noclegami u rodzin?

Nawet pobieżnie przeglądając rożne oferty wyjazdów językowych łatwo wychwycić różnicę w cenie. Obozy i kursy językowe z zakwaterowaniem u rodzin są z reguły tańsze niż wyjazdy z zakwaterowaniem w hostelu czy akademiku. Na tym jednak nie koniec zalet. Pobyt w prawdziwym brytyjskim domu to niepowtarzalna okazja do tego, aby zobaczyć jak naprawdę żyją mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Można poznać zwyczaje, różnice kulturowe i lokalną specyfikę – w tym podwójne krany i dziwne gniazdka elektryczne wymagające specjalnych przejściówek. Warto także wspomnieć o aspektach językowych – każdy kontakt z rodziną to okazja do konwersacji po angielsku chociażby podczas posiłku, co stanowi dodatkowe uzupełnienie programu ćwiczeń i zwiedzania realizowanego przez cały dzień. Oczywiście gospodarze nie zawsze mają czas i chęć na długie rozmowy, bo mogą być zmęczeni lub mieć gorszy dzień. Niemniej zawsze warto szukać tego kontaktu. Zdarza się, że przez kilka dni w Londynie nawiązuje się przyjaźnie między rodzinami a młodzieżą, które potrafią przetrwać przez długie lata!

 

W jakich warunkach będą mieszkać uczestnicy obozu?

Zakwaterowanie jest proste – rodziny przeznaczają na pokoje gościnne różne pomieszczenia, które są podstawowo wyposażone. Często podobnie jak w hostelu w pokojach znajdują się łóżka piętrowe. U jednej rodziny są zakwaterowane zazwyczaj 3 albo 4 osoby z naszej grupy.

 

Jedzenie u rodzin brytyjskich

 

Rodziny goszczące zapewniają uczestnikom obozów śniadanie, pakowany lunch oraz ciepłą obiadokolację. Czy uda się zjeść na obiad coś zdrowego? W Anglii to raczej mało prawdopodobne! Odgrzewane jedzenie z mikrofalówki typu pizza, lasagne, frytki, makarony, zapiekanki z ziemniaków – to podstawa diety mieszkańców Londynu. Tak się je w Wielkiej Brytanii i tego należy się spodziewać w większości brytyjskich domów.

 

Czy na obozie językowym w Londynie można zamówić specjalna dietę?

Tak, jest oczywiście taka możliwość. Za specjalne diety obowiązują opłaty dodatkowe, które zawsze wymieniamy w ofercie obozu. Możliwe jest zamówienie takiej diety jak wegańska, bezlaktozowa lub bezglutenowa. Ważne! Konieczność zamówienia innego wyżywienia niż standardowo należy zgłosić do nas jak najwcześniej. Idealnie, jeśli taka informacje trafia do nas już w dniu rezerwacji obozu. Najpóźniejszy termin to 10 dni przed wyjazdem.

 

Dlaczego obowiązuje Was limit bagażu?

 

Oczywiście jak łatwo zauważyć autokary ATAS to nie linia lotnicza, a jednak nawet na wyjazdach autokarowych zaznaczamy, aby bagaże nie były zbyt duże i zbyt ciężkie. Dlaczego? Oczywiście ze względów praktycznych. Walizki muszą się zmieścić do samochodu osobowego, którym jeździ rodzina, aby z miejsca zbiórki trafić do nowego domu. Oprócz tego nie zawsze gospodarze pomogą nosić ciężkie bagaże. Czasami to osoby starsze, które mają swoje ograniczenia i nawet pomimo szczerych chęci mogą nie dać rady. Bagaż powinien mieć taką wagę i gabaryty, aby dziecko radziło sobie z nim samodzielnie.

Przy okazji polecamy Wam artykuł w którym wyjaśniamy co się powinno znajdować w bagażu głównym a co w podręcznym, gdy jedziecie na obóz do Londynu. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA OBÓZ JĘZYKOWY W LONDYNIE >>

 

Czy można zamieszkać w pokoju z kolegą albo koleżanką?

 

Można, o ile będziemy wcześniej o tym wiedzieć! Wszystkie prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać do naszego biura – tak jak z dietami – im wcześniej tym lepiej! Jeśli mamy nazwiska osób, które chciałby mieszkać razem uwzględniamy to przygotowując listy zakwaterowania. W pokojach są oczywiście osoby tej samej płci.

Uczestnicy lecący samolotem i jadący autokarem na obóz w Londynie odbywający się w tym samym terminie są zakwaterowani osobno!

 

W jakiej dzielnicy Londynu będziemy mieszkać?

Wszyscy uczestnicy grupy będą zakwaterowani blisko siebie, to znaczy w obrębie jednej dzielnicy Londynu. Podczas wakacji uczestnicy obozów będą mieszkać w takich częściach Londynu jak Wallington, Thornton Heath, Riddlesdown. Wszystkie lokalizację są nam dobrze znane, ponieważ oprócz wyjazdów letnich, wysyłamy tam także uczestników wycieczek realizowanych w trakcie roku szkolnego.Jeśli macie więcej pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, chętnie pomożemy!

Oprócz tego jeśli zależy Wam na informacjach z pierwszej ręki możecie spytać osoby, które były w Londynie rok temu. Zapraszamy do swobodnych rozmów na naszej grupie na Facebooku

ANGLIA - OBOZY JĘZYKOWE >>

 

 

Maciej Partyka