Oglądanie miasta z góry pozwala poznać je z zupełnie innej perspektywy. Na wycieczkach szkolnych do Warszawy często jednym z punktów programu taras widokowy na XXX piętrze. We Wrocławiu taka funkcję pełni nowoczesny wieżowiec Sky Tower. A jak to wygląda na zagranicznych wyjazdach? Gdzie możemy liczyć na imponujące widoki? Przedstawiamy listę najciekawszych miejsc, gdzie warto się zatrzymać, aby wykonać panoramiczne zdjęcia albo idealne selfie na zdjęcie profilowe.

 

 

London Eye

Gigantyczne koło młyńskie jest jedynym z symboli Londynu i miejscem obleganym przez turystów. Aby przejechać się w kapsule i zobaczyć Londyn z wysokości 135 metrów trzeba zarezerwować bilet z dużym wyprzedzeniem. Warto także pomyśleć o zainwestowaniu w fast passy, ponieważ samo oczekiwanie w kolejce z ważnym biletem jest dość długie. Pełny obrót Koła Milenijnego trwa około 30 minut!

Nie trzeba było czekać zbyt długo aż pojawia się podobne obiekty w innych miastach. Wzorowane na London Eye diabelskie młyny pojawiły się także w Paryżu na placu de la Concorde, w marokańskim Agadirze, a nawet w Gdańsku. Największy na świecie obiekt tego typu zbudowano pod koniec 2018 roku w Dubaju.

Jeśli zależy Wam na przejażdżce London Eye wybierzcie Obóz językowy Londyn lub Londyn z native speakerami.

 

Wieża - British Airways i360

To stosunkowo nowa atrakcja wybudowana niedawno w Brighton w Wielkiej Brytanii. Wieża obserwacyjna jest wysoka na 162 metry. Jej budowa trwała 12 lat i kosztowała ponad 42 miliony funtów. Stalową konstrukcję zaprojektowało małżeństwo architektów - Julia Barfield i David Marks, a ich celem było stworzenie pionowego mola w kierunku nieba.

Jeśli chcecie zobaczyć nadmorskie Brighton z wysokości zapraszamy Was na obóz Londyn i miasta Anglii.

 

 

Valletta, Upper Barrakka Gardens

To zdecydowanie najlepszy punkt widokowy w stolicy Malty, a przy tym dostępny całkowicie za darmo. W ogrodach Barrakka możemy schronić się przed maltańskimi upałami, a przy okazji mamy wspaniały widok na port. Ogrody znajdują się na górnej kondygnacji Bastionu św. Piotra i Pawła. Na dolnej kondygnacji bastionu znajduje się Saluting Battery (Bateria Powitalna). Codziennie w południe, członkowie Malta Heritage Society ubrani w mundury Artylerii Brytyjskiej oddają salut armatni. Wystrzał z armaty jest jedną z wielu atrakcji Valletty, często umieszczanym na zdjęciach czy pocztówkach. Warto odnotować także że w ogrodach znajdzie wiele interesujących rzeźć, w tym popiersie Sir Winstona Churchilla.

 

Malaga - twierdza Alcazaba

Monumentalna twierdza jest jednym z najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia w rejonie Andaluzji. Dawna mauretańska forteca sposoba się wszystkim miłośnikom murów i fortyfikacji, a widoki z góry zrekompensują trudy wspinaczki. Będziecie mieli szansę odwiedzić to miejsce wybierając obóz językowy w Maladze.

 

Akropol

Akropol to wapienne wzgórze, do dzisiaj będące sercem Aten. Jest to najcenniejsze i najbardziej znane miejsce w stolicy Grecji. Początkowo mieściła się tam cytadela, później wzniesienie stało się miejscem kultu. Budowano tam wielkie świątynie słynące do czasów dzisiejszych.Wzgórze wznosi się na wysokości 157 m n.p.m., natomiast jego wysokość względna to 90 metrów. Z Akropolu roztacza się z niego wspaniały widok na miasto i otaczające pasma górskie. Można stąd zobaczyć przede wszystkim Antyczną Agorę i Świątynię Zeusa Olimpijskiego czyli Olimpejon.

 

Warto pamiętać, że wzgórze dostarcza nam również doskonałe widoki na swoje zbocza, na których znajdują się równie ważne ruiny świątyń i teatrów, takie jak: Teatr Dionizosa czy starożytny Odeon Heroda Attyka.

 

Innym doskonałym punktem widokowym w Atenach jest góra Pnyks.

 

Jeśli interesujecie się starożytnością i chcecie mieć niesamowite zdjęcia ruin wybierzcie obóz młodzieżowy Smaki Grecji.

 

 

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, Malta, Ateny, Malaga, London Eye, Brighton, punkty widokowe, wieże widokowe, diabelski młyn, Valletta