Stany Zjednoczone - kraj, o którym marzy wielu podróżników. Przyciąga jak magnes swoją różnorodnością zarówno kulturową, architektoniczną jak i krajobrazową. Olbrzymie parki narodowe, bezkresne obszary pustynne, złociste plaże kontrastują z terenami polarnymi, górskimi szczytami, licznymi drapaczami chmur oraz opuszczonymi miasteczkami. Wycieczka do USA jest już sama w sobie ekscytująca, a gdy dodamy do tego możliwość poznania nowych ludzi i ich kultury, przełamanie własnej bariery językowe i naukę samodzielności, otrzymujemy niezwykle wartościowy wyjazd będący niejednokrotnie spełnieniem marzeń młodego człowieka. Dowiedz się, jakie amerykańskie kierunki obierzemy w wakacje 2023.

Los Angeles/Camarillo

Naturalnie, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć słynnego “Miasta Aniołów” - Los Angeles, które zachwyca podróżnych swą niepowtarzalną atmosferą. W tym sezonie wakacyjnym, zajęcia odbywają się w urokliwym miasteczku Camarillo (południowa Kalifornia), położonym między Oceanem Spokojnym a górami Santa Monica, gdzie kręcono niegdyś słynny serial Doktor Quinn. Ta spokojna miejscowość położona jest raptem ok 45 km od Malibu. Znajduje się tu dużo parków, które sprzyjają wszelakiej rekreacji i spacerom w cieniu drzew tj. Springville Park, Rancho Calleguas Park lub Carmenita Park. Miłośnicy hiszpańskiej kolonialnej architektury z pewnością zachwyci duży kościół, który architekturą znacznie odbiega od kościołów znanych w Polsce - Padre Serra Parish oraz galeria sztuki Studio Channel Islands oraz Camarillo Ranch House wybudowany w stylu wiktoriańskim. Cechą charakterystyczną tego regionu jest niewysoka zabudowa i białe domy przeplatane zielenią.
Kampusu Channel Islands uczelni California State University znajduje się zaledwie kilkanaście minut jazdy od jednej z przepięknych, kalifornijskich plaż. Program kursu poza 15 godzinami lekcji w tygodniu, które głównie poświęcone są amerykańskiej kulturze, obejmuje aż 9 wycieczek (podczas pobytu 3 tygodniowego) np: Six Flags Magic Mountain, Beverly Hills, Santa Monica i Hollywood Walk of Fame oraz codzienne zajęcia wieczorne (tenis, fitness, pływanie, gry i konkursy).

>>> Los Angeles/Camarillo - kurs językowy Comfort

Nowy Jork

Można by rzec, zgodnie z powiedzeniem, że cały świat jest w Nowym Jorku. Mieszają się tu bowiem kultury i narodowości z niemalże wszystkich zakątków świata. To jedno z tych miast, które “nigdy nie śpi”- przez całą dobę tętni tu życie. Times Square, Wall Street, Central Park, a może Statua Wolności, Rockefeller Center bądź Empire State Building. To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Ogromne, migające ekrany reklamowe, żółte taksówki i gigantyczne drapacze chmur były tłem dla niejednego scenariusza filmowego. Nadszedł czas, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy!
Zapraszamy zatem do Nowego Jorku na wakacyjny kurs angielskiego. Kurs Comfort, bo o nim tutaj mowa, jest szczególnie często wybierany przez osoby, które po raz pierwszy wybierają się w daleką podróż. Przez cały czas pobytu będą pod opieką polskojęzycznego opiekuna z ramienia ATAS. Proponujemy dwu- lub trzytygodniowe wyjazdy językowe dla młodzieży w wieku
12-17 lat. Znana i ceniona szkoła językowa Kings poprowadzi kursantów przez świat American English. Studenci mają tutaj zapewnione doskonale przystosowane sale oraz świetne warunki do uprawiania sportów. Sam kampus znajduje się w zamożnej dzielnicy Riverdale na brzegu rzeki Hudson, zaledwie 30 minut jazdy od Manhattanu, a uczestnicy zakwaterowani są na jego terenie  w klimatyzowanych, wygodnych pokojach dwuosobowych z zagwarantowanym pełnym wyżywieniem.

Jak w każdym kursie organizowanym z naszym udziałem, tak i w tym przypadku liczne zajęcia, przedsięwzięcia i wyjazdy zbliżają młodych ludzi z różnych stron świata i pozwalają im w przyjemny i naturalny sposób zanurzyć się w języku obcym. Ponadto, czeka tu na nich również wiele atrakcji: codzienne zajęcia pozalekcyjne (pokaz mody, karaoke, mini-olimpiada, bingo) i zawody sportowe (futbol amerykański, koszykówka, tenis i inne). Przy pobycie trzytygodniowym młodzież uda się aż na 10 całodniowych wycieczek, np. do Grand Central Terminal, One World Observatory, 5th Avenue, Brooklyn Bridge i Ground Zero & One World Observatory. Oczywiście nie zapomnimy o Statule Wolności i znanym na całym świecie Manhattanie.

>>> Nowy Jork - kurs językowy Comfort

USA - dreams come true

Stany Zjednoczone - jedno z największych państw na świecie, otoczone trzema morzami, kryje w sobie wiele malowniczych perełek. Tutejszy krajobraz zapiera dech w piersiach, co więcej, znany jest z wielu adaptacji filmowych, czym przyciąga zaciekawionych turystów. Wprost idealne miejsce do nauki angielskiego połączonej z niesamowitą przygodą.
Powyższe kursy w amerykańskich, renomowanych szkołach językowych łączy wysoki poziom nauczania. Na początku pobytu uczniowie zostają podzieleni na grupy według znajomości języka i otrzymują szkolne materiały. Natomiast na zakończenie swojej wielkiej podróży, otrzymają certyfikaty poświadczające uczestnictwo w zagranicznym kursie językowym. Znajdują się pod stałą opieką nauczycieli i opiekuna ATAS, który towarzyszy im od momentu wylotu z Polski.