Mamy już dla Was propozycje obozów młodzieżowych na lato 2023. Chociaż główne kierunki w naszym katalogu się nie zmieniły, to jest jednak kilka niespodzianek, które z pewnością będą godne uwagi. Warto zatem przeczytać ten tekst niezależnie od tego czy w 2023 roku planujecie jechać z nami na wakacje pierwszy raz, czy będzie to już kolejny wyjazd.

Obozy językowe i tematyczne w Polsce

Jedną z pierwszych nowości na lato 2023 jest obóz w Łebie - angielski na luzie. Powstał on w odpowiedzi na Wasze potrzeby i jest odpowiednikiem dobrze już znanego obozu w Jastrzębiej Gorze, choć w jego “luźniejszej” wersji :) Celowo ilość zajęć językowych jest tutaj mniejsza, aby w pełni oddać się zabawie i przygotowanym dodatkowo atrakcjom. Udamy się na wycieczkę do Trójmiasta, rejs statkiem czy spacer po Słowińskim Parku Narodowym. Jednak to nie koniec! Mamy dla was niespodziankę - warsztaty z Emilią Kostyk z Team X. Inflenserka odwiedzi nas na obozie w czasie trwanie 2 turnusu (27.07-06.08.2023).
Jak mowa o koloniach nad morzem to oczywiście nie mogło zabraknąć wspomnianego już obozu w Jastrzębiej Górze, gdzie mówimy po angielsku non stop! Plaża, native speakerzy, inspirujące dni tematyczne, aktywności – to mieszanka wybuchowa, która sprawdza się od lat. Ale prawdziwa tajemnica tego obozu to niepowtarzalna atmosfera, którą zapewnia nasza zgrana kadra. Kto był ten wie o co chodzi!

Podobnie jak rok temu mamy też coś dla najmłodszych! Obóz językowy w Darłówku to idealne miejsce dla początkujących obozowiczów, którzy chcą przełamać barierę mówienia po angielsku. Zajęcia językowe odbywać się będą zarówno w klasach, jak również w terenie w formie ciekawych dni tematycznych np. Mały Pirat, Game Master czy Mały harcerz. W tym roku przygotowaliśmy także nieco odmienną wersję Darłówka - Akademię Urwisa. Jest to obóz tematyczny na którym zarówno chłopcy jak i dziewczynki znajdą coś dla siebie. Mała Balerina czy Bob Budowniczy? Gwiazda wybiegu czy Super Bohater? Program wypełniony jest po brzegi atrakcjami dla najmłodszych i stanowi propozycją koloni bez angielskiego. W obu jednak przypadkach poza warsztatami, zajęciami sportowymi i plażowaniem na uczestników czekają wycieczki min.do Zoo, parku wodnego czy latarni morskiej i portu w Darłówku.

Zmieniamy kierunek i udajemy się do malowniczych Tatr, gdzie czekać będzie na nas obóz językowy “Let’s Talk”. Już wiemy, że pokochaliście naukę angielskiego z dala od szkolnej ławki, gdzie w otoczeniu gór można realizować projekty o ciekawej i aktualnej tematyce. Idąc tym tropem przygotowaliśmy dla was kolejną nowość w Poroninie - zupełnie wyjątkowy obóz English Movie Makers. To właśnie tutaj przeniesiemy się do świata filmu. Będziemy obsługiwać kamerę, tworzyć scenografię i plan filmowy oraz obsadę do naszego projektu, a wszystko to w języku angielskim! W obu tych przypadkach praktyczne zajęcia językowe występują naprzemiennie z olimpiadą obozową, o czym opowiemy za chwilę ;)
Bez wątpienia to właśnie Tatry są naszym sercem kreatywności i pasji. Tutaj, poza wyżej wspomnianymi obozami językowymi, znajdziecie wybór aż 6 różnych obozów tematycznych. W ofercie: Graffiti, Top model, DIY “zrób to sam”, obóz taneczny, fotograficzny i samoobrona. Na każdej imprezie czekają na uczestników wyjątkowe zajęcia z profesjonalną kadrą, która zabierze Was do odrębnego świata ze swojej dziedziny. Młodzież w ramach zajęć tematycznych pracuje w mniejszych grupach, jednak poza profilem stanowi jedną rodzinę obozową. Wspólnie będziemy zdobywać szlaki górskie, udamy się na obowiązkową wycieczkę do Zakopanego, sprawdzimy swoje umiejętności w Archery Tag, a co najważniejsze weźmiemy udział w olimpiadzie obozowej, która integruje wszystkich uczestników. Młodzież uczestniczy codziennie w konkurencjach, podczas których zdobywa punkty, zgodnie z zasadą zdrowej rywalizacji. Olimpiadę wieńczy uroczysta gala na której wyłaniamy zwycięzców. Jest to także okazja na zaprezentowanie swoich umiejętności nad którymi obozowicze pracowali podczas całego obozu.

Obozy językowe 2023 - Anglia, Malta

Jak co roku największy wybór programów będziemy mieli w Wielkiej Brytanii. Obóz językowy w Londynie to najlepsza okazja, żeby poznać najważniejsze zabytki stolicy oraz zasmakować przez tydzień życia Brytyjczyka mieszkając w rodzinie goszczącej. Tym razem nowością będzie tutaj “Magia Londynu”. Jest to nasz jedyny 7-dniowy obóz, na który dostaniemy się samolotem. Na miejscu będziemy podziwiać największe atrakcje Londynu oraz wejdziemy aż do 5 muzeów! To właśnie w Galerii Narodowej odbędzie się nasza lekcja muzealna w języku angielskim.
Londyn - Must see to nasz najpopularniejszy program, gdzie odwiedzamy najbardziej znane miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii. Jest oczywiście London Eye, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Muzeum Brytyjskie i Muzeum Historii Naturalnej ze szkieletami ogromnych dinozaurów. Dodatkowo, zawitamy do zamku Leeds oraz do najstarszego miasta Anglii - Canterbury. Anglia śladami Harry’ego Pottera to propozycja dla miłośników słynnego czarodzieja, gdzie bez wątpienia największą atrakcją będzie wizyta w Warner Bros.Studio. Udając się w “the muggle tour” odwiedzimy także Brighton, Seven Sisters oraz Oxford. Z kolei, Londyn i miasta Anglii to okazja do poznania uniwersyteckiego Oxfordu i Cambridge. To na tym obozie będziecie spacerować po terenie jednego z college'ów razem z anglojęzycznym przewodnikiem oraz płynąć łodzią po rzece Cam. W programie jest także zamek w Windsorze oraz Brighton z British Airways i360 i Royal Pavilion.

Mamy także kuszącą propozycję dla tych, którzy w te wakacje chcą spędzić w Londynie aż 2-tygodnie. Londyn z kursem językowym (JAL) polecamy przede wszystkim osobą, które chcą intensywniej przysiąść do nauki angielskiego. Na wyjeździe w wyjątkowy sposób łączymy naukę w klasach z aktywnymi ćwiczeniami językowymi realizowanymi w terenie podczas zwiedzania. W programie znajdziecie między innymi: wizyta w Longleat Safari Park, wyjście na musical, rejs po Tamizie, zwiedzanie Oxfordu i Brighton.

Malta. Enjoy English to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą jednocześnie podszkolić angielski i wrócić z wakacji ze wspaniałą opalenizną. Na Maltę lecimy samolotem z Warszawy co tydzień przez całe wakacje. Zwróćcie uwagę na program – mamy do wyboru dwa warianty. W jednym odwiedzacie Comino, Mdinę i Rabat, a w drugim wyspę Gozo oraz trzy Miasta.

Obozy młodzieżowe za granicą - wypoczynek i turystyka

Na rok 2023 przygotowaliśmy dwa alternatywne programy obozów w Hiszpanii. Jeden z nich podbił wasze serca w ubiegłym sezonie, z kolei ten drugi powrócił do naszej oferty po dłuższej przerwie. Oba trwają 11 dni, ale różnią się intensywnością i liczbą zwiedzanych miejsc. Zacznijmy zatem od “wielkich powrotów”.
Hiszpania i Perły Europy to obóz z bardzo bogatym programem. Wspólnie odwiedzimy Avignon, Carcassonne, Barcelonę, a na koniec jeszcze wspaniały Mediolan oraz włoską Genuę – miejsce narodzin Krzysztofa Kolumba. Całą jednak imprezę rozpoczniemy całodniową zabawą w Disneylandzie!
Hiszpania i parki rozrywki to obóz, na którym oprócz Hiszpanii odwiedzamy także Francję. Jeśli ktoś marzył o zobaczeniu Paryża na własne oczy to proszę bardzo – jest u nas w programie! Oprócz spaceru po stolicy Francji, zatrzymamy się także w Gironie oraz zgodnie z nazwą imprezy - oddamy się błogiemu szaleństwu w parkach rozrywki.

Włochy od Wenecji po Capri to następny obóz dla niestrudzonych podróżników. Zaczynamy od zwiedzania Wenecji, Florencji i Rzymu oraz Monte Cassino. Potem czeka na Was 3-dniowy odpoczynek w pobliżu Neapolu, gdzie będzie można popływać w ciepłym morzu pod okiem ratownika i nabrać trochę opalenizny. Będą także wycieczki – rejs na Capri oraz Pompeje. W drodze powrotnej odwiedzimy Park Rozrywki Gardaland oraz Weronę – miasto zakochanych, gdzie zobaczymy starożytny amfiteatr oraz Dom Julii.
W tym roku także zabieramy Was do Loutraki, gdzie będziecie poznawać Smaki Grecji. W programie znajdziecie między innymi wycieczkę do Aten, zwiedzanie Nafplio i Epidauros oraz Salonik z Termopilami. Wyjątkowym punktem programu będą warsztaty kulinarne w prawdziwej greckiej tawernie! Odwiedzimy także niesamowite Klasztory Meteora, gdzie będzie można podziwiać niesamowite dzieła natury.

obozy językowe, obozy tematyczne, kolonie dla dzieci, wakacje 2023, obozy młodzieżowe 2023, obozy turystyczno-wypoczynkowe, obozy dla dzieci i młodzieży