Obóz językowy to świetny wybór na pierwszy językowy wyjazd za granicę. Dzięki ćwiczeniom w praktyce, w terenie, pozwala szybko przełamać opory przed mówieniem w obcym języku i umożliwia rozmowę z native speakerami ani na chwilę nie tracąc znamion wakacyjnej zabawy. Równocześnie nie jest rzutem na głęboką wodę, zapewnia bowiem opiekę wykwalifikowanej polskojęzycznej kadry i towarzystwo polskich rówieśników. Dzięki temu nawet najbardziej nieśmiałym nastolatkom pozwala niemal bezboleśnie doświadczyć praktycznej nauki języka obcego w kraju jego rodzimych użytkowników. Kiedy znika już pierwszy lęk przed mówieniem, a w głowie wciąż trwa ekscytacja związana z zagranicznym wyjazdem i odkryciem umiejętności „dogadania się”, pojawia się chęć, by zrobić kolejny krok. Co dalej? Odpowiedzią na to pytanie są KURSY JĘZYKOWE COMFORT.

Czym jest kurs językowy Comfort?

To wakacyjny kurs językowy w zagranicznej szkole językowej, pod pewnymi aspektami przypominający obóz językowy – z Polski wyjeżdża się w grupie i przez cały wyjazd pozostaje się pod nadzorem polskiego opiekuna – różniący się jednak od obozu w kilku bardzo ważnych aspektach. Przede wszystkim kurs taki odbywa się w zagranicznej szkole, a zatem także nauczyciele prowadzący lekcje pochodzą z zagranicy i od lat specjalizują się w nauczaniu języka młodzież z całego świata. No właśnie – zarówno nauka, jak i pozalekcyjne zajęcia rekreacyjne i sportowe odbywają się w grupach międzynarodowych, młodzież uczy się zatem w towarzystwie rówieśników z innych krajów i chcąc się porozumieć z nowymi przyjaciółmi musi zdecydować się na używanie obcego języka, angielskiego czy np. hiszpańskiego, niemal nieustannie. Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko szkoły, ale również miejsca zakwaterowania. Jeśli kursant nie przedstawi innej prośby, szkoła umieszczając go u rodziny goszczącej czy w akademiku dokłada wszelkich starań, by również tam przebywał w międzynarodowym gronie i ćwiczył język „po godzinach”. Celem jest intensywne kształcenie językowe, wręcz „zanurzenie” w języku obcym, połączone z przyjazną wakacyjną atmosferą. Podczas lekcji w klasach, oprócz pracy nad gramatyką czy słownictwem, nauczyciele kładą duży nacisk na rozwijanie umiejętności konwersacji pomiędzy uczniami pochodzącymi z różnych stron świata. Wszelkie zajęcia pozalekcyjne, rekreacyjne i sportowe, odbywają się w języku obcym i gronie międzynarodowym. Również zwiedzanie i wycieczki prowadzone są przez przedstawicieli szkół językowych, posługujących się językiem obowiązującym w danym kraju. Bez względu na to, czy kursanci akurat się uczą czy bawią – każda chwila jest dobra, by na swój sposób rozwijać język, którego się uczą. A polski opiekun, koło ratunkowe w przypadku jakichkolwiek problemów, na co dzień gorąco zachęca swoją grupę do wykorzystywania tych językowych możliwości.

Kursy językowe COMFORT - zajęcia w klasach

Bezpieczna nauka samodzielności

Wyjazd na kurs z polskim opiekunem i polską grupą nie oznacza, że na miejscu młodzież przebywa tylko w polskim gronie. Sama grupa jest zresztą niewielka i liczy zwykle około 10-15 osób. Owszem, podróż z Polski do miejsca docelowego przebiega w tym samym towarzystwie, jednak już po przybyciu na miejsce „nasi” kursanci mieszani są z uczniami z całego świata i choć pozostają w stałym kontakcie z opiekunem oraz znajomymi z polskiej grupy, cały pobyt spędzają też w towarzystwie zagranicznych koleżanek i kolegów. O przyporządkowaniu do klasy o właściwym poziomie decyduje test językowy a szkoła dba, by w grupa była przy tym międzynarodowa. Przez cały wyjazd kursant ma mnóstwo okazji by ćwiczyć nie tylko język, ale i samodzielność: podczas drogi do i ze szkoły, w domowych warunkach u swojej rodziny goszczącej lub w gronie współlokatorów w akademiku, kiedy uczestniczy z nowymi przyjaciółmi w zajęciach pozalekcyjnych, a nawet gdy przebywa w samej szkole – której kadra składa się przecież z cudzoziemców. Polski opiekun w razie potrzeby pomaga, ale nie wyręcza; dzięki temu młodzież w czasie takiego kursu nie tylko uczy się języka, lecz także dojrzewa i buduje poczucie własnej wartości.

 Kursy językowe COMFORT - grupy międzynarodowe i kontakt z osobami z całego świata

Kierunki dla każdego!

Bogata oferta kursów Comfort sprawia, że przyszły kursant może dobrać kierunek wyjazdu do swoich preferencji. Angielskiego uczyć się może w Wielkiej Brytanii: w stolicy kraju, Londynie; w słynnych uniwersyteckich ośrodkach Oxford i Cambridge; popularnych nadmorskich kurortach Brighton, Bournemouth i Osmington Bay; mniejszych i spokojniejszych miastach jak CulfordEastbourne czy w przepięknym Edynburgu bądź w historycznej stolicy Wielkiej Brytanii - Winchester. Jeśli natomiast jest miłośnikiem irlandzkiej kultury, może uczyć się języka w stolicy tego kraju, Dublinie. Tym, którzy pragną połączyć naukę angielskiego z wakacyjną atmosferą śródziemnomorskiej wyspy, proponujemy kursy na Malcie i Cyprze. Natomiast dla kursantów gotowych na dalszy wyjazd i niezapomnianą wakacyjną przygodę mamy trzy wspaniałe lokalizacje w Stanach Zjednoczonych: Nowy Jork, Los Angeles (Camarillo) i Miami. Angielski to nie jedyny język, którego można uczyć się na kursie Comfort. Miłośników hiszpańskiego zachęcamy, by pogłębili swoją znajomość tego języka na kursie w Alicante lub Barcelonie doświadczając przy tym niezwykłej śródziemnomorskiej atmosfery i nieco słynnego, południowego luzu.

 Kursy językowe COMFORT - nauka w renomowanych szkołach za granicą

Jak łatwo zauważyć, kursy Comfort stanowią propozycję idealnie łączącą nastoletnią potrzebę samodzielności z zapewnieniem opieki na najwyższym poziomie, tak ważnej dla rodziców. Przez cały pobyt, przebywając w międzynarodowym gronie, młodzi kursanci nieustannie ćwiczą obcy język, który staje się nie tylko przedmiotem prowadzonych lekcji, ale i naturalnym sposobem komunikacji z nowymi znajomymi z całego świata. Fakt, że kurs organizowany jest w zagranicznej szkole sprawia, że angielski czy hiszpański na kilka tygodni staje się dla uczniów głównym obowiązującym językiem: w klasach, w czasie zabawy, a także podczas wycieczek pogłębiających wiedzę o odwiedzanym kraju. Dzięki rozmowom z rówieśnikami z całego świata młodzi ludzie nie tylko przestają wstydzić się swoich umiejętności, ale zaczynają traktować porozumiewanie się w obcym języku jako oczywistość i dostrzegają jego praktyczne korzyści, a chęć podtrzymania wakacyjnych przyjaźni skłania ich do dalszego ćwiczenia języka już po powrocie z kursu. Kurs Comfort to zatem prawdziwa nauka – ale przede wszystkim w praktyce, nie tylko w nudnej teorii.

obozy językowe, kursy językowe za granicą, kursy COMFORT, wyjazd z opiekunem, międzynarodowe szkoły językowe, obozy młdziezowe