Rezerwacja obozu w lato 2021 bez obaw i ryzyka? Tak jest to możliwe! Sprawdź jak możesz w pełni zabezpieczyć się przed wyjazdem z naszym Pakietem Kwarantanna.

W dobie pandemii, często bardzo trudno zaplanować nam coś z większym wyprzedzeniem – nowe obostrzenia, obawa przed zachorowaniem, przymusowa izolacja – to wszystko faktycznie może popsuć nasze plany. Dlatego też warto rozważyć dostępne opcje, które nie tylko zabezpieczą nasz wyjazd, ale również przyniosą spokój ducha aż do powrotu z wakacji.

Na początku przypominamy, że wszyscy uczestnicy obozów ATAS są ubezpieczeni w UNIQA i posiadają w cenie ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży (KR). Chroni ono podróżnego na wypadek nagłego zachorowania (również na COVID-19). Aby jednak zapewnić pełne ochronę naszym obozowiczom przygotowaliśmy nową usługę o nazwie "Pakiet Kwarantanna".
Poniżej odpowiadamy na czym ona polega i czym różni się od zwykłego ubezpieczenia.

Dziecko trafia na kwarantannę lub izolację domową z powodu COVID. Czy muszę rezygnować z wyjazdu?

Nie, jeżeli klient zdecyduje się na zakup Pakietu Kwarantanna przysługuje mu bezkosztowa zmiana terminu wyjazdu bądź imprezy. Klient, który nie zdecyduje się na zmianę otrzymuje od ATAS voucher w wysokości 100% wniesionych na poczet wyjazdu środków do wykorzystania w 2022 roku.

Co daje mi Pakiet Kwarantanna?

Jeżeli uczestnik imprezy zostanie skierowany na kwarantannę, której termin pokrywa się z wyjazdem na obóz Klientowi przysługuje jednorazowa, bezkosztowa zmiana terminu lub imprezy na inną. Jeżeli nie jest możliwe zmienienie terminu lub imprezy, klient otrzymuje voucher w wysokości 100% wniesionych poczet wyjazdu środków, który zrealizować może na dowolną imprezę ATAS w 2022 roku.

Wykupiłam/em ubezpieczenie KR (koszty rezygnacji). Czy jestem chroniony w przypadku skierowania uczestnika na kwarantannę?

Nie. Polisa KR gwarantuje zwrot środków w przypadku nagłego zachorowania, w tym również na COVID-19. Nie ma jednak zastosowania w przypadku skierowania uczestnika na kwarantannę.

Jaka jest różnica między Pakietem Kwarantanna a ubezpieczeniem KR?

Ubezpieczenie KR umożliwia rezygnację z wyjazdu z zachowaniem zwrotu 100% wniesionych środków w przypadku nagłego zachorowania, również na COVID-19. Ubezpieczenie KR nie gwarantuje bezkosztowej rezygnacji w przypadku skierowania uczestnika na kwarantannę/izolację. Tym zabezpieczeniem jest Pakiet Kwarantanna.

Dlaczego powinienem zdecydować się zarówno na ubezpieczenie KR jak i na Pakiet Kwarantanna?

Zakup ubezpieczenia KR oraz Pakietu Kwarantanna zapewnia pełną ochronę, zarówno w przypadku zachorowania na COVID-19, jak i w przypadku skierowania uczestnika na kwarantannę np. w przypadku gdy uczestnik sam nie ma objawów choroby, jednak miał kontakt z osobą, która ma pozytywny wynik testu.

Do kiedy powinienem zdecydować się na dodatkową usługę Pakiet Kwarantanna?

Można dokonać zakupu Pakietu do 5 dni od dnia wpłaty zaliczki na obóz. Nie można jednak wykupić Pakietu jeśli do rozpoczęcia imprezy zostało mniej niż 14 dni.

Zapoznaj się z regulaminem Pakietu Kwarantanna >>>

 

A jaki obóz wybrać na 2021?
Zobacz wpis o ofercie na wakacje!

obozy młodzieżowe, COVID-19, pełna ochrona, obozy za granicą, obozy w kraju, kwarantanna, ubezpieczenie