Podróżowanie za granicę budzi pytania o bezpieczeństwo uczestników. Jak obecnie wygląda możliwość podróżowania do Wielkiej Brytanii? Sprawdziliśmy to, ponieważ w naszej ofercie jak co roku znaslazły się wyjazdy językowe do Londynu. Popniżej najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat nauki angielskiego w Anglii w 2021 roku.

Czy w 2021 odbędą się obozy w Wielkiej Brytanii?

Na wakacje 2021 przygotowaliśmy szeroką ofertę wyjazdów do Londynu. Tak jak w poprzednich latach będzie kilka programów do wyboru, w tym 2-tygodniowy kurs łączący aktywne ćwiczenia podczas zwiedzania z lekcjami w szkole językowej.


Czy realizacja programu wyjazdu będzie możliwa?

TAK. W wielu obiektach zamieniają się warunki rezerwacji biletów oraz zasady korzystania z obiektu, niemniej wciąż największe atrakcje Londynu takie jak Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Historii Naturalnej czy London Eye pozostają otwarte dla zwiedzających. Można zatem realizować program pamiętając o obowiązujących aktualnie zmianach w reżimie sanitarnym. Może pojawić się obowiązek zakładania maseczek, zachowanie dystansu społecznego w kolejce lub ograniczenie liczby osób przebywających w jednym pomieszczeniu.


Czy będzie możliwe zakwaterowanie u rodzin brytyjskich?

Tak. Nasze wyjazdy wciąż opierają się o zakwaterowanie u rodzin. Rodziny są przygotowane na funkcjonowanie w nowym reżimie sanitarnym. Nasi kontrahenci na bieżąco śledzą obowiązujące w Wielkiej Brytanii przepisy i dostosowują do nich swoje działania i warunki przyjmowania młodzieży.Jakie dokumenty będą potrzebne w związku z wyjazdem?

Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium Wielkiej Brytanii jest ważny paszport lub dowód osobisty. Obecnie ze względu na COVID-19 dla turystów ze wszystkich krajów obowiązkowe jest wypełnienie Formularza Lokacyjnego, tzw. Public Health Passenger Locator Form. W przypadku wyjazdów grupowych takich jak wycieczki, kolonie czy obozy ten formularz wypełnia organizator wyjazdu.


Jaki środki bezpieczeństwa zostaną podjęte w związku z pandemią COVID-19?

Organizując wyjazdy na obozy młodzieżowe stosujemy się do aktualnie obowiązujących przepisów i wytycznych sanitarnych. Podczas realizacji obozów młodzieżowych w trakcie wakacji letnich 2020 spełniliśmy wszystkie rygorystyczne normy GIS, MEN i MZ, związane z częstym myciem i dezynfekcją rąk, dezynfekcją pomieszczeń, używaniem maseczek lub przyłbic w określonych sytuacjach, wyznaczeniem miejsca do izolacji osób z objawami chorobowymi czy używaniem bezdotykowych urządzeń do mierzenia temperatury. Nasze dobre przygotowanie potwierdziły kontrole Sanepid. W 2021 roku także będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących regulacji prawnych i do nich dostosujemy regulamin obozu i wszystkie procedury.


Czy przebieg obozu będzie się różnił w zależności od sytuacji epidemicznej?

Program został przygotowany w ten sposób, żeby bezpiecznie go zrealizować. Warto podkreślić, że już wcześniej programy wyjazdów językowych były w dużym stopniu oparte były na spacerach po mieście i zajęciach na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że na miejscu przez cały czas jest nasz autokar z Polski, w Londynie tylko sporadycznie poruszamy się komunikacją miejską. Nie ma zatem potrzeby dokonywania dużych zmian i rezygnowania z największych atrakcji.

Maciej Partyka