Przygotowaliśmy nowe oferty rodzinne na lato 2020. Dlaczego warto pojechać do Grecji i na Maltę calą rodziną? Najwazniejsze informacje z Grecji i Malty przed wakacjami 2020.

 

Ten sezon wakacyjny będzie wyjątkowy i prawdopodobnie najbardziej rewolucyjny w całej 30-letniej historii naszej firmy. Sytuacja na świecie sprawiła, że przy organizowaniu wypoczynku w tym roku musimy być wyjątkowo ostrożni i wyjątkowo elastyczni.

Stąd szeroka oferta, która obejmuje nie tylko obozy młodzieżowe, ale również zorganizowane wyjazdy na które rodzice i dzieci pojadą razem.

Wyjazdy rodzinne to pomysł na to, żeby połączyć bogaty program turystyczny z bezpieczeństwem i wygodą. Na takich wyjazdach rodzice zamieszkają w pokojach razem zw swoimi dziećmi i będą mogli razem spędzić czas. 

Zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy na wyjazdy tego rodzaju w trzech krajach:

 • w Polsce

 • w Grecji

 • na Malcie

Dlaczego właśnie takie kraje?

Polska to bezpieczny i naturalny wybór. Za krajowymi wakacjami przemawia bliskość miejsca zamieszkania i co za tym idzie możliwość zorganizowania samodzielnego transportu. Ważnym argumentem jest także perspektywa otrzymania dofinansowania w ramach bonu 1000 Plus, który ma przysługiwać tylko na wakacje w Polsce.

Więcej o zaletach krajowego wypoczynku napisaliśmy już w innym artykule: Rodzinne wakacje w Łebie – nowa propozycja na lato 2020

Wakacje zagraniczne niosą za sobą więcej niewiadomych, bo trzeba mieć na uwadze sytuację w konkretnym kraju, obowiązujące tam przepisy i poziom bezpieczeństwa. Kuszą jednak większą atrakcyjnością. A w tym roku jak nigdy zasługujemy na udany wyjazd!

Do jakiego kraju jechać na wakacje 2020?

Przygotowując ofertę rodzinnych wakacji poza Polską wybraliśmy kierunki atrakcyjne turystycznie, z dobrym, ciepłym klimatem, a przy tym bezpieczne z puntu widzenia pandemii, czyli takie gdzie sytuacja jest opanowana, a liczba chorych na COVID-19 znikoma.

Grecja - wakacje 2020

Grecja jest jednym z państw które najlepiej na świecie radzą sobie z epidemią koronawirusa. Szybkie wprowadzenie odpowiednich ograniczeń dało efekty, dzięki czemu liczba chorych nie przekroczyła 3000.

Od początku maja Grecja zaczęła znosić restrykcje nałożone w związku z pandemią. Do życia powróciły zakłady fryzjerskie i księgarnie oraz małe sklepy. Zniesiono wiele ograniczeń w przemieszczaniu się. Na 1 czerwca zaplanowano także otwarcie pozostałych części gospodarki. Do pracy wrócą hotele, centra handlowe oraz restauracje.

Od 18 maja Grecy mogą już podróżować po części kontynentalnej kraju, a od 1 czerwca będą się przemieszczać również między wyspami.

Już teraz otwarte dla turystów jest ponad 500 plaż. Dla bezpieczeństwa wprowadzone są na nich odpowiednie zasady dystansowania. Określono precyzyjnie w jakiej odległości mogą znajdować się od siebie parasole. Na 1000 metrów kwadratowych może przebywać maksymalnie 40 osób Porządku na wielu plażach pilnuje się tu także za pomocą dronów, które latając nad plażą, przekazują komunikaty wzywające ludzi do zachowania bezpiecznych odległości od siebie.

Od 18 maja otwarty jest już Akropol.

Zgodnie z zapowiedziami następny krok to otwarcie się na turystów spoza Grecji. Giorgos Gerapetritis, sekretarz stanu w kancelarii premiera Grecji poinformował, że granice państwa zostaną otwarte dla turystów 1 lipca. Prawdopodobnie na wczasy w Grecji będą mogli przyjechać tylko turyści z Unii Europejskiej, z wyjątkiem Włoch i Hiszpanii.

Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty wakacje w lipcu i sierpniu są jak najbardziej realną perspektywą.

Aktuazacja 25:05: Znamy już informacje, które w wystąpieniu telewizyjnym przekazał premier Grecji Kyriakos Micotakis. 1 czerwca zostaną otwarte wszystkie hotele całoroczne i pola kempingowe. 15 czerwca ma być otwarte lotnisko w Atenach i pozostałe, sezonowe, hotele. Na początek będą przyjmowani tylko goście z 20 krajów, w tym z Polski, Cypru, Izraela, Bułgarii i Chin. Od 1 lipca natomiast już wszyscy będą mogli przyjechać na wakacje w Grecji.

Wcześniejsze zapowiedzi i pomysły, by turyści musieli okazywać paszporty zdrowotne poszły w zapomnienie. Turyści nie będą musieli okazywać zaświadczeń o odbytych testach na koronawirusa. Dla większego bezpieczeństwa zwiększona będzie wydajność infrastruktury ochrony zdrowia, między innymi przez stworzenie na wyspach 20 nowych laboratoriów do analizowania testów na koronawirusa i zapewnienie dodatkowych 600 łóżek dla chorych

Aktualizacja 2.06: Podano do wiadomości Wytyczne dla hoteli ogłoszone przez Grecką Organizację Turystyczną. Wszystkie obiekty, niezależnie od wielkości, są zobowiązane do przygotowania planu operacyjnego na wypadek wystąpienia zakażenia SARS-COV2. Każdy hotel ma za zadanie zatrudnić koordynatora zdrowia oraz mieć lekarza dostępnego pod telefonem. Cały personel hotelowy musi być dokładnie przeszkolony. W hotelach nastąpią też liczne zmiany mające na celu zachowanie bezpiecznego dystansu i unikanie bezpośredniego kontaktu między gośćmi. Zaleca się, aby hotel zapewniał ulotki informacyjne z podstawowymi zaleceniami zdrowotnymi przetłumaczonymi na angielski, francuski i niemiecki. W niektórych miejscach można też spodziewać się zastosowania specjalnych osłon z pleksi, podobnych do tych, jakie w Polsce widuje się na kasach w supermarketach. Każdy grecki hotel będzie miał na stanie apteczkę wyposażoną w jednorazowe rękawiczki, maseczki, środki antyseptyczne, chusteczki nawilżane, termometr laserowy, fartuch z długimi rękawami.

 

Dlaczego warto pojechać na rodzinne wakacje  w Grecji?

 • Spotkanie z historią – nic tak nie zachęca do nauki jak możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc znanych z książek i podręczników. Wizyta w Atenach czy Termopilach pozwoli zupełnie inaczej spojrzeć na starożytną Grecję!

 • Krystalicznie czysta woda – tutaj kąpiele w morzu są wyjątkowo przyjemne. Plaża znajduje się bardzo blisko hotelu, woda jest ciepła, a miejsce nieustannie od 1987 roku nagradzane jest "niebieską flagą”.

 • Komfortowy, wygodny hotel – warunki zakwaterowania są tu na bardzo wysokim poziomie. Zapewniamy pokoje 3-4 osobowe z łazienką, suszarką, klimatyzacją, TV, lodówką, WI-FI, balkonem. Hotel jest nowoczesny, a posiłki w restauracji hotelowej bardzo smaczne.

 • Bliskość przyrody - Grecja pełna jest bujnej roślinności, co jest na pewno miłe dla oka. Poza tym znacznie łatwiej niż na Malcie znaleźć tutaj odrobinę cienia.

Jeśli interesują Cię wakacje rodzinne w Grecji zobacz naszą propozycję: SMAKI GRECJI – wczasy rodzinne

Malta – wakacje 2020

Na Malcie na COVID-19 zachorowało ponad 600 osób, w tym ponad 500 już wyzdrowiało. Obecnie notuje się tylko pojedyncze przypadki zachorowań.

Na Malcie znoszenie restrykcji zaczęło się od 22 maja i obejmuje między innymi:

 • podwyższenie liczebności grup w miejscach publicznych,

 • otwarcie hoteli i restauracji z zachowaniem ograniczeń co do liczby osób,

 • zezwolenie na uprawianie sportu, w grupach o określonej liczebności.

Do 31 maja zamknięte są lotniska na Malcie. Po tym terminie zostanie ogłoszone, które połączenia będą przywracane.

Aktualizacja 2.06: wiadomo, że w pierwszej fazie otwierania lotniska na Malcie zostaną przywrócone połączenia z wybranymi krajami takimi jak Islandia, Słowacja, Cypr, Litwa, Izrael, Norwegia, Szwajcaria, Estonia, Dania, Węgry, Austria, Luksemburg, Niemcy, Irlandia, Finlandia, Czechy.

Z niecierpliwością czekamy na to żeby na liście pojawiła się takze Polska.

Przedstawiciele MTA (Malta Tourism Authority) przekonują, że sezon turystyczny w tym roku będzie, a podróżni nie będa na miejscu musieli poddawać sie kwarantannie.

Malta jest bardzo bezpiecznym miejscem. Ma więcej łóżek szpitalnych na jednego mieszkańca niż Finlandia, Irlandia czy Wielka Brytania. Ponieważ epidemia na Malcie jest bardzo ograniczona, szpitale nigdy nie były przepełnione i w razie potrzeby będą mogły przyjąć podróżnych

Dlaczego warto pojechać na rodzinne wakacje na Malcie?

Malta jest już od kilku lat jedną z ulubionych destynacji naszych klientów – to tutaj najszybciej kończą się dostępne miejsca na obozach językowych. Jest też wiele powodów, które sprawiają, że Malta będzie idealnym miejsce na wakacje dla całej rodziny.

 • Pogoda – na Malcie zawsze jest słonecznie i gorąco, więc masz gwarancje doskonałej pogody i porządnej opalenizny. W sezonie letnim temperatura przekraczająca 30 stopni jest tu czymś naturalnym i codziennym. W tym klimacie wakacje po prostu muszą być udane. Nie trzeba się martwić o opady deszczu, tak jak nad polskim morzem.

 • Bliskość wszystkich atrakcji i łatwość przemieszczania się – ze względu na niewielką powierzchnię wyspy bardzo łatwo poruszać się między miastami, a transport nie zajmuje dużo czasu. Dzięki rozbudowanej sieci miejskich autobusów szybko można przemieszać się między atrakcjami. Odważni mogą pomyśleć także o wypożyczeniu samochodu – ale uwaga – pamiętajcie że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny!

 • Różnorodność – na Malcie znajdziemy rozmaite atrakcje, niezależnie od naszych zainteresowań i ulubionych form spędzania czasu. Do wyboru jest wiele plaż, dobre restauracje z włoską kuchnią, piękna przyroda, muzea, zabytki architektury, pełne palm promenady, siłownie na świeżym powietrzu. Malta oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych, znana jest jako świetne miejsce do nurkowania, bardzo ciekawą propozycją są rejsy wycieczkowe dające możliwość poznania wyspy z innej perspektywy i zrobienia pięknych zdjęć.

 • Nauka angielskiego – Malta jest krajem, w którym angielski jest jednym z 2 języków urzędowych i wszyscy mieszkańcy go znają. To daje okazje do używania go w rozmaitych sytuacjach i tym samym ćwiczenia słownictwa i konwersacji, ale przede wszystkim stwarza to realne warunki do przełamania bariery mówienia w naturalnych, codziennych sytuacjach.Wybierając Maltę macie możliwość poznania najciekawszych miejsc na wyspie, skorzystania z uroków słońca oraz niezwykłej gościnności i życzliwości mieszkańców. Kurs języka angielskiego obejmujący 16 lekcji w renomowanej, międzynarodowej szkole jest obowiązkowy dla dzieci i opcjonalny dla rodziców.

Zobacz naszą ofertę na wakacje Malta – wczasy rodzinne z nauką angielskiego.Źródła:

https://podroze.onet.pl/koronawirus-w-grecji-otwarto-w-sobote-ponad-500-plaz-dla-turystow/38tbhgx

https://turystyka.wp.pl/koronawirus-grecja-otwiera-granice-dla-turystow-z-zagranicy-6508257330087553a

https://kurierlubelski.pl/wakacje-2020-za-granica-czy-urlop-w-turcji-grecji-we-wloszech-jest-mozliwy-wakacje-2020-w-chorwacji-sa-najbardziej-prawdopodobne/ar/c7-14955286

http://www.maltaigozo.pl/koronawirus-na-malcie/

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/malta/

https://turystyka.rp.pl/koronawirus/28888-grecja-sezon-turystyczny-ruszy-15-czerwca-od-lipca-granice-otwarte

https://www.waszaturystyka.pl/grecja-bedzie-otwarta-od-1-lipca-bez-testow-i-bez-kwarantanny/

https://www.waszaturystyka.pl/jak-bedzie-wygladal-pobyt-w-greckich-hotelach-znamy-wytyczne-dla-branzy/

 

  

 

 

 

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, Malta, wyjazdy językowe, Grecja, wakacje 2020, lato 2020, wakacje rodzinne, rodzic + dziecko