Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę w Szkocji! Zanurz się w magicznej krainie zamków i legend, zachwycającej przyrodą i zapierającymi dech krajobrazami. Poznaj jej burzliwą historię, fascynującą kulturę i charakterystyczne smaki. Mówi się, że Szkocja zostawia w sercu ślad i kto pojedzie raz, będzie wracał już zawsze. Zbuduj z nami wspomnienia, które na długo zostaną w Twojej pamięci!

Przeprawa promowa Amsterdam-Newcastle – atrakcja sama w sobie


Dla komfortu uczestników zdecydowaliśmy się na wygodne nocne połączenie promowe na trasie Amsterdam-Newcastle. Na promie do dyspozycji naszej grupy będą wewnętrzne kabiny 4-osobowe pozwalające na odpoczynek w czasie ponad 12-godzinnej podróży. Elementami umilającymi podróż i dającymi możliwość lepszego poznania się uczestników będą wspólna kolacja i śniadanie w pokładowej restauracji. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość odwiedzenia najpopularniejszych miejsce w stolicy Holandii, zwanej przez wielu „Miastem mostów i rowerów”.


Nocleg w centralnej części Edynburga


W maju 2019 odwiedziliśmy Szkocję, żeby wybrać najlepszy z dostępnych noclegów. Nasz wybór padł na Edinburgh Central Youth Hostel – centralnie położony, cieszący się dobrą opinią gości obiekt. Urzekły nas jasne, wyremontowane pokoje, zadbana część wspólna i duża stołówka serwująca na miejscu śniadania i obiadokolacje. Uczestnicy obozu będą kwaterowani głównie w pokojach  6-osobowych z łóżkami piętrowymi z dostępem do łazienki. Bardzo zależało nam na kameralnym zakwaterowaniu, gdyż wiele szkockich hosteli oferuje pokoje dla 12, 16 a nawet 24 osób! Hostel posiada dostęp do Wi-Fi. W obiekcie jest winda.Dlaczego tylko 2 posiłki?


Szkocja to nie tylko krajobrazy i imponujące zabytki, ale też przysmaki, których warto spróbować m.in. maślane ciastka scottish shortbread, kruche scotch pie wypełnione wytrawnym nadzieniem, pachnące bułeczki scones i bannock, tradycyjne scottish oat cakes, kanapki i sałatki. Każdego dnia będzie przerwa w czasie której uczestnicy będą mogli kupić sobie dowolną przekąskę.Kilka słów o obozie


Program łączy zwiedzanie ze wspólną zabawą i elementami językowymi. Szkocja „czaruje” pięknem krajobrazów, widokami, połączeniem gór i jezior, majestatem przyrody oraz architekturą miast. Jej historia jest fascynująca, a współczesne oblicze i mnogość zabytków przyciągają turystów jak magnes.

Niewiele osób wie, że w stolicy Szkocji – Edynburgu powstał zarys bestsellerowych przygód najbardziej znanego czarodzieja – Harry'ego Pottera. Miejsc, które były dla J.K. Rowling inspiracją w tworzeniu fabuły jest w tym mieście dużo - Victoria Street budzi skojarzenia z Ulicą Pokątną, usytuowanie edynburskiego zamku z lokalizacją Szkoły Magii i Czarodziejstwa, a sam wygląd Hogwartu budzi skojarzenia z imponującymi gmachami George Heriot's School i Fettes College.

To będzie prawdziwa podróż w czasie! Edynburg to nie tylko wyjątkowa architektura i klimat starych, brukowanych ulic, ale też doskonałe muzea, ukryte zakątki takie jak Dean Village – dzielnica, w której czas dawno się zatrzymał. Uczestnicy zwiedzą zamki w Edynburgu, Alnwick i Stirling, aby poznać sekrety i tajemnice dawnej Szkocji. W Camera Obscura przeniosą się do świata abstrakcji i iluzji, a w czasie spaceru wzdłuż plaży Portobello poczują we włosach wiatr znad Morza Północnego. Prawdziwą perełką obozu będzie wizyta na farmie Swanston, malowniczo położonej wśród wzgórz Pentland Hills. Pracownik farmy z pasją przeprowadzi lekcję przyrodniczą, oprowadzi grupę po rozległym terenie, zapozna uczestników ze specyfiką szkockiej flory i fauny. To tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla uczestników obozu – wszystkich tajemnic zdradzić nie możemy :)


Nauka języka angielskiego w Szkocji


W czasie pobytu na obozie uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe rozwiązując różne zadania, pracując w grupach i odbywając rozmowy z pracownikami zwiedzanych obiektów. Pozwoli to otworzyć się na konwersacje w języku angielskim i nabrać śmiałości w rozmowach z mieszkańcami Szkocji.

Mamy nadzieję, że proponowany obóz spotka się z entuzjazmem i będzie cieszył się popularnością.

Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Kuczyńska

obozy językowe, Szkocja, Amsterdam, Alnwick, Harry Potter, Edynburg, zmaki, przeprowa promowa, Newcastle, Stirling