Nowe programy obozów i kursów to nie jedyne zmiany, jakie przygotowaliśmy na najbliższe wakacje. Postanowiliśmy dać też coś ekstra. W 2020 każdy klient otrzyma bezpłatnie ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. To ubezpieczenie, które wcześniej było opcjonalne i dodatkowo płatne.

Widzimy, że coraz częściej planujecie wakacje z dużym wyprzedzeniem i korzystacie ze zniżek First Minute w ramach wczesnej sprzedaży obozów i kursów językowych za granicą. Czasami jednak z przyczyn losowych okazuje się, że uczestnik nie może wziąć udziału w wyjeździe. To podwójny zawód, bo nie dość, że przepadają wymarzone wakacje to jeszcze traci się pieniądze.

Jak uniknąć takiego ryzyka?
Dzięki ubezpieczeniu, które w 2020 roku każdy klient dostaje od nas ZA DARMO!

Kiedy można zrezygnować z wyjazdu na wakacje w ramach ubezpieczenia od kosztów rezygnacji?

Nie wystarczy, że po prostu rozmyślimy się i wybierzemy inny wyjazd. Firma ubezpieczeniowa określa w jakim przypadku możliwe jest bezkosztowe zrezygnowanie z udziału w imprezie.

Powodem rezygnacji z imprezy może być na przykład: nieszczęśliwy wypadek albo nagłe zachorowanie uczestnika lub kogoś z jego najbliższej rodziny albo zdarzenia losowe wymagające obecności w domu - włamanie, pożar, zalanie, huragan itd. Z imprezy można także zrezygnować w przypadku śmierci kogoś z bliskiej rodziny. Ubezpieczenie obowiązuje również wtedy gdy ubezpieczony zostaje bezwględnie wezwany przez jeden z organów władzy - na przykład sąd na dzień trwania wyjazdu.

Ubezpieczenie działa również w sytuacji, gdy do jednego z opisanych zdarzeń dojdzie już podczas trwania wyjazdu na obóz albo kurs językowy. Wówczas mowa o przerwaniu udziału w imprezie turystycznej. W takiej sytuacji Ubezpieczyciel może pokryć także dodatkowe koszty transportu powrotnego, będące róznicą między kosztami transportu przewidzianymi w umowie z biurem podróży a kosztami wcześniejszego powrotu z imprezy.

Maksymalna kwota, jaką może pokryć Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to 4000 EUR.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia znajdziesz TUTAJ

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, wakacje, kursy językowe za granicą, ubezpiecznie, koszty rezygnacji, biuro podróży