Większośc miejsc na naszych obozach jest już zapełniona, więc czas przygototywać się do wyjazdu. Co warto wiedzieć już teraz na chilę przed wakacjami? Oto najważniejsze informacje dla uczestników zebrane w jednym wpisie!

 

Gdzie i kiedy czekać na autokar ATAS? Komunikaty wyjazdowe

 

Pewnie pamiętacie, kiedy obóz się zaczyna i kończy, ale co z dokładną godziną oraz miejscem, gdzie będziecie wsiadać do autokaru? Jeśli macie nasz katalog możecie odnaleźc rozkłady jazdy z godzinami podstawienia do konkretnych miejsc. Rozkład dla obozów językowych w Londynie jest na stronie 10, rozkłady dla innych obozów na tej samej stronie co oferta.

W przypadku niektórych miast nie ma jednak pewności, co do tego, czy wyjazd się odbędzie, ponieważ zależy to od liczby zgłoszonych osób. Ostetczny plan transportu na dany obóz zobaczycie czytając KOMUNIKAT WYJAZDOWY.

 

Komunikaty dotyczące wszystkich obozów organizowanych przez ATAS będą pojawiać się na naszej stronie na kilka dni przed wyjazdem.

To najlepsze źródło informacji o obozie, ponieważ oprócz aktualnego rozkładu znajdziecie tam kontakt do kierownika obozu, informacje o tym, ile pieniędzy zabrac na pokrycie kosztów wstępów i inne praktyczne wskazówki.

 

Co za sobą zabrać?

 

Przede wszystkim dokument tożsamości – bez niego nie można pojechać na żaden obóz zagraniczny! We wszystkich krajach łącznie z Wielką Brytanią akceptowany jest dowód osobisty. Paszport na pewno należy zabrać jadąc na obóz w Grecji ze względu na trasę przejazdu przebiegającą poza strefą Schengen.

 

Jeśli wybieracie się do Wielkiej Brytanii lub na Maltę pamiętajcie o przejściówce do kontaktu, aby móc podłączać urządzenia elektroniczne. Bez przejściówki nie uda się naładować smartfona!

 

Wybierając ciepłe destynacje takie jak Malta, Włochy, Grecja albo Hiszpania możemy liczyć na wspaniałą opaleniznę. Jednak do plażowania trzeba podejść rozsądnie i pamiętać o bezpieczeństwie! W wysokich temperaturach krem do opalania oraz nakrycie głowy to podstawa. Koniecznie weźcie to ze sobą!

 

Szczegółowe informacje o wielu konkretnych sprawach znajdziecie także na naszej stronie w dziale FAQ

Polecamy też osobny poradnik na temat Malty - zobacz tutaj

 

Czy znajdzie się jeszcze jakieś wolne miejsce?

Jeśli czekaliście do ostatniej chwili wybór turnusów jest coraz mniejszy, ale znajdą się kierunki, gdzie uda się kogoś wcisnąć.

A co jeśli wyprzedały się miejsca na wymarzony turnus?
Zawsze możecie się zapisać na listę rezerwową. Jeśli jeden z uczestników zrezygnuje z wyjazdu będziemy kontaktować się z osobami z tej listy.

Gdzie można będzie zobaczyć zdjęcia z obozów?

 

Zdjęcia, które otrzymamy od naszych kierowników i wychowawców będziemy regularnie zamieszczać na naszym Facebooku – ATAS Wyjazdy młodzieżowe. Jeśli jeszcze nie polubiliście naszego profilu to najwyższy czas już to zrobić.

Pamiętajcie, że nie możemy zagwarantować pojawienia się zdjęć z każdego turnusu!

Zachęcamy także WAS do wrzucania fotek podczas wyjazdów.
Najłatwiej będzie zrobić to dodając zdjęcia na Instagram i oznaczając je hahstagiem #obozyatas

Za najlepsze zdjęcia z Instagrama czekają nagrody!

 

Chcesz poznać uczestników przed wyjazdem? Dołącz do grupy na Facebooku!

Anglia – obozy językowe
https://www.facebook.com/groups/obozyatasanglia

Grecja – obozy młodzieżowe
https://www.facebook.com/groups/obozyatasgrecja

Hiszpania – obozy młodzieżowe
https://www.facebook.com/groups/obozyatashiszpania

Malta – obozy językowe
https://www.facebook.com/groups/obozyatasmalta

Włochy – obozy młodzieżowe
https://www.facebook.com/groups/obozyataswlochy

Polska – obozy i kolonie
https://www.facebook.com/groups/obozyataspolska

 

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, wakacje, lato2019, komunikaty wyjazdowe, lista rezerwowa, las minute, dokumenty, zdjęcia z obozów