Wybraliście Londyn jako miejsce do nauka angielskiego podczas wakacji? Gratulacje! Trudno o lepszy wybór. Nic tak nie pomaga w przełamaniu bariery mówienia jak pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii i autentyczne interakcje z mieszkańcami w różnym codziennym sytuacjach – w miejscu zamieszkania, w parku czy w muzeum. Decyzja o wyjeźdzcie na obóz językowy mogła być łatwa, teraz poraz na wybór konkretnego programu obozu. Mamy kilka różnych propozycji, które różnią się od siebie. Co będzie najlepsze? Postaramy się doradzić.

 

 

Obozy językowe w Londynie mają wiele elementów wspólnych. To co łączy wszystkie imprezy to zakwaterowanie u rodzin goszczących, podobny rozkład dnia, długość pobytu (7 dni w Londynie) oraz (najczęściej) transport autokarem. Największe różnice dotyczą natomiast odwiedzanych miejsc. Najlepiej jeśli program jest dopasowany do indywidualnych zainteresowań uczestnika, więc warto starannie przestudiować szczegółowe informacje o każdym obozie. Mamy jednak kilka sugestii, które warto uwzględnić.

 

Jedziesz pierwszy raz do Londynu? Wybierz Obóz językowy Londyn (JA1)

Spędzenie całego tygodnia w Londynie pozwoli poznać zdecydowaną większość najciekawszych miejsc w stolicy Wielkiej Brytanii. W naszym podstawowym programie znalazło się miejsce na rejs po Tamizie, przejażdżkę niesamowitym London Eye, wizytę w Muzeum Brytyjskim, Muzeum Nauki lub Muzeum Historii Naturalnej i kultowym Muzeum Figur Woskowych. Dużą atracją będzie też Teatr Szekspirowski The Globe, który uczestnicy oglądająą z przewodnikiem anglojęzycznym.

 

 

Uwielbiasz Harrego Pottera? Wybierz Londyn i miasta Anglii (JA2)

To na tym programie czeka wycieczka do WARNER BROS. STUDIO, w którym powstawały filmy o przygodach HARRY'EGO POTTERA . Kilka godzin spędzonych w tym miejscu będzie okazją do zobaczenia oryginalnych scenografii z filmów, rysunków, rekwizytów, a także poznania kulis powstawania filmowej adaptacji przygód młodego czarodzieja. Największe wrazenie robi chyba gigantyczna makieta Hogwartu!

Oprócz tego nie zabraknie innych atrakcji w Londynie i w okolicach. Uczestnicy obozu odwiedzą także park safari, Uniwersytet Oxfordzki, oraz Royal Pavilion w nadmorskim Brighton.

 


 

Chcesz kiedyś studiować w Wielkiej Brytanii? Wybierz Londyn i miasta Uniwersyteckie (JA3)

W ciągu kilku dni odwiedzasz najważniejsze ośrodki uniwersyteckie – legendarne Oxford i Cambridge, a także Portsmouth. Po mieście oprowadzi Was anglojęzyczny przewodnik, który przekaże Wam wiele ciakawostek. Poznacie także zasady studiowania na prestiżowej angielskiej uczelni. Warto wspomnieć także o wycieczce do Windsoru. Tam oprócz znanego zamku czeka spacer deptakiem po mieście, aż pod Eton College – siedzibę jednej z najstarszych elitarnych szkół męskich w Wielkiej Brytanii.

 

Poczuj się tak celebryta – Londyn z native speakerami (JA4)

To bardzo bogaty program dla ambitnych osób, które chcą poczuć się jak osoby z pierwszych stron gazet. W ramach ćwiczeń językowych będzie okazja, żeby zabawić się w aktorów, zrobić sobie zdjęcie z królową brytyjską w Muzeum Figur Woskowych, zobaczyć modne butiki i prestiżowe sklepy na Oxford Street, a nawet pograć w krykieta. Zajęcia razem z kierownikiem obozu prowadzą native speakerzy!


Mamy nadzieję, ż w oparciu o te wskazówki łatwiej będzie Wam wybrać odpowiedni obóz językowy. Dzięki temu, że programy są różnorodne, zawsze można pojechać jeszcze raz za rok, aby spróbować czegoś nowego!

 

Maciej Partyka

obozy językowe, wakacje, Londyn, Harry Potter, Brighton, Oxford, Windsor