Chessington World of Adventures to kumulacja rozrywki! Zoo, centrum życia morskiego i wesołe miasteczko, połączone w jeden tematyczny park przygód, tworzą kombinację, którą co roku odwiedza ponad 1,5 mln osób. Każda z tych atrakcji osobno byłaby warta uwagi, a razem są pozycją obowiązkową do zobaczenia.

 

 

Historia tego parku zaczęła się w 1931 r., kiedy to położona zaledwie godzinę drogi od centrum Londynu posiadłość w Chessington wpadła w oko pułkownikowi Reginaldowi Goddard. Ten znany podróżnik i przedsiębiorca zapragnął stworzyć ogród, w którym będzie mógł prezentować mieszkańcom Londynu zgromadzone w czasie wojaży egzotyczne zwierzęta. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i miejsce zaczęło przyciągać tłumy. Dziś Chessington to zoo z prawdziwego zdarzenia. Jest domem dla ponad 1000 zwierząt . Mieszkają tu między innymi tygrysy sumatrzańskie, pigmejowa pazurczatka, dzioborożec, pingwiny Humboldta, kapibara, strusie, a nawet świnka, którą dzieciaki nazywają Pepą. Wielkie wrażenie robi pokaz sztuczek w wykonaniu lwów morskich i karmienie tygrysów.

 

Z czasem park zdobył nowych zarządców, którzy rozbudowali go, czyniąc z Chessington World of Adventures jedną z najbardziej popularnych atrakcji dla mieszkańców Londynu i południowej Anglii.

 

Park jest ogromny, dlatego warto dobrze zaplanować swój czas, aby nie przegapić żadnego z pokazów i wydarzeń, które chciałoby się zobaczyć. Pomóc w tym może praktyczna aplikacja dostępna na stronie www. Cały obszar podzielony jest na dziesięć przestrzeni, a każda z nich odzwierciedla jeden z regionów świata. Mamy zatem Market Square stylizowany na historyczne, angielskie miasto kupieckie, miejsca nawiązujące do tajemniczego Orientu, pełnej wampirów Transylwanii czy Ameryki Południowej. Dodatkowo całość łączy wspólny temat świata zwierzęcego. Na przykład strefa Zufari, nawiązująca do gorącej Afryki, daje szansę poczuć się jak na prawdziwym safari. Jej główna atrakcja to przejażdżka samochodem terenowym, gdy dookoła pasą się zebry, spacerują żyrafy i nosorożce.

 

 

Lorikeet Lagoon to ścieżka, z której odwiedzający mogą karmić egzotyczne ptaki, a Safari Skyway, pozwala oglądać zwierzęta z perspektywy naziemnej kolejki. Dla szukających adrenaliny jest małpia huśtawka – Monkey Swinger, a dla maluchów latające słonie Flying Jumbo. Całość tworzy spójną opowieść, a gospodarze parku dbają o szczegóły i atrakcyjny wygląd parku.

 

Możliwość oglądania dzikich zwierząt i spacerowania po pięknym ogrodzie to jeszcze nie wszystko, co oferuje Chessington. W parku znajduje się ok. 40 różnych rollercoasterów i atrakcji. Najszybszą kolejką jest Dragon’s Fury, której 15-metrowa pętla powoduje wśród gości szybsze bicie serca, a jedną z ciekawszych jest Kobra – wirujący w powietrzu w tył i w przód 90-metrowy dysk, który poruszający się z prędkością ok. 70 km/h. Obowiązkowy do zaliczenia, ale tylko dla tych, którzy mają mocne nerwy, jest Vampire – pierwszy podwieszany rollercoaster w UK. To mroczna i przerażająca jazda z efektami dymu i światła. Warto też dać szansę łajbie Black Buckanneer, i rozkołysać się pod niebo. Tylko trzeba pilnować żołądków, bo to największy statek piracki w UK.

 

 

Dużym plusem Chessington World of Adventures jest jedzenie. Restauracje na terenie parku serwują burgery, słynne fish&chips, czyli rybę z frytkami, oraz pizze i makarony. Najlepsze jest to, że część tych pyszności jest też dostępna w opcji all inclusive, to znaczy "wszystko, co możesz zjeść". Płacisz raz (ok. 13 GBP) za nieograniczoną żywność i napoje, i oddajesz się błogiej konsumpcji. Na przykład w Adventure Point Pizza & Pasta kucharze cały czas wyciągają z pieca nowe pizze i wykładają je na bufet, dzięki czemu zawsze trafia się na świeżą i ciepłą. Jest wiele rodzajów pizzy do wyboru: hawajska, margarita, peperoni... a wszystkie absolutnie pyszne. Do tego dostępny jest bufet z sałatkami i makaronami oraz maszyna z napojami, które są wliczone w cenę biletu.

 

Na zakończenie dodam jeszcze, ze w 2008 do atrakcji parku dołączyło centrum akwarystyczne Sea Life z ponad 1000 gatunkami ryb, co czyni z Chessington World of Adventures park, który świetnie sprawdza się jako rozrywka dla ludzi w każdym wieku – od maluchów po dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez konieczności wybierania.

 

Więcej o obozie Anglia dla młodszych >>

 

Irmina Kozłowska

obozy językowe, wakacje, Anglia, parki rozrywki