W kalendarzu i za oknem widać wyraźnie, że lato dawno się skończyło. Wy wróciliście do szkoły, a my do pracy nad obozami na lato 2019! Nasze propozycje na kolejny rok powinniście poznać już w grudniu, ale wcześniej czas na podsumowania tego co za nami!

 

Lato 2018 – który obóz był najpopularniejszy?

Najprościej chyba odpowiedzieć, że wszystkie! Na większości kierunków miejsca skończyły się bardzo szybko, więc ci, którzy myśleli, że załapią się na lasta musieli obejść się smakiem. Obozy językowe w Londynie odbywały się co tydzień od początku do samego końca wakacji. Jako, że wakacji niestety nie wydłużymy pozostaje nam znaleźć więcej autokarów, które zawiozą Was na miejsce.

 

Niezmiennie wielką popularnością cieszyły się także obozy na Malcie. Ten sezon był zresztą wyjątkowy, ponieważ stolica Valletta była Europejską Stolicą Kultury. Malta nie była jednak jedynym obozem samolotowym. Zabraliśmy też liczną grupę na wyjazd do hiszpanskiej Malagi.

 

Wiele osób zamiast nauki języka wybrało obozy turystyczne. Dzięki temu odbyły się wszystkie zaplanowane wyjazdy – 3 turnusy we Włoszech i 6 turnusów w Hiszpanii. Bardzo podobało Wam się także na obozie Smaki Grecji.

 

Do decyzji o spędzeniuwakacji w Polsce niezmiennie przekonuje Was wyjątkowa atmosfera, jaka panuje na obozie w Jastrzębiej Górze. Liczba chętnych jest tak duża, że coraz trudniej pomieścić Was w tym samym ośrodku! 350 osób, jakie przewineły się przez Jastrzębią Górę w tym roku robi wrażenie, zwłaszcza, że wiele było takich, które jechały nie pierwszy tylko kolejny raz.

 

 

Youtuberzy na obozach

Na obozach nie mogło zabraknąć osób popularnych w social media. Na obóz Londyn i miasta uniwersyteckie pojechał Rob Kołodziejczyk, a na obóz Włochy Północ-Południe Julia Machunik. Jeśli chcecie wiedzieć jak im się podobało zapraszamy do śledzenia ich relacji na Youtube.

 

Największą gwiazdą była jednak Maja Wacnik. Aktorka występująca w serialu Nieprzygotowani nie tylko pojechała z Wami do Londynu, ale również poprowadziła na miejscu fantastyczne warsztaty aktorskie!

 

Co wam się podobało a co nie?

Co roku pytamy Was o wrażenia z obozu w ankiecie końcowej. Dzięki temu możemy poznać Wasze oczekiwania i jeszcze lepiej przgotować się do organizacji imprez za rok. Co nam powiedzieliście w tym roku?

 

Przede wszystkim ponad 80% z Was zadeklarowało, że chcecie jechać z nami ponownie! Cieszy nas także to, że najczęściej kierunek obozu wybieracie sami., ewentualnie po konsultacji z rodzicami, ale decydujący głos należy do Was. Tutaj brawa przede wszystkim dla rodziców za to, że pozwalają Wam dokonywać takich wyborów. Nasze obozy najczęściej znajdujecie w wyszukiwarce internetowej lub dowiadujecie się o nich od znajomych. Pisaliście też, że otrzymujecie wysyłane przez nas katalogi albo o fajnych obozach ATAS mówią Wam nauczyciele.

 

Jako zalety obozów podawaliście przede wszystkim: atmosferę, dobrą organizację, ciekawy program turystyczny i fajną kadrę. Wśród wad podawaliście głównie zmęczenie wynikające z dużego tempa zwiedzania. Raczej byliście zgodni jeśli chodzi o wymienienie atrakcji, które zrobiły na Was największe wrażenie. W Londynie na górze listy jest przede wszystkim Harry Potter Studio, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Historii Naturalnej, a także... zakupy

 

Podsumowanie lata na pikniku poobozowym

15 września zorganizowaliśmy piknik poobozowy w Zimnych Dołach, na który części z Was udało się dotrzeć. Na miejscu można było pogadać przy ognisku, spotkać się z kadrą i powspominać wyjazdy oglądając filmy i zdjęcia. Atmosfera była super, więc na pewno będziemy powtarzać imprezę za rok. Obiecujemy, że następna edycja będzie zrealizowana z dużo większym rozmachem i dowiecie się o wszystkich szczegółach z wyprzedzeniem.

 

 

Dziękujemy!

Wakacje 2018 były fantastyczne, a na ogólny sukces zapracowali wszyscy, ale przede wszystkim kadra i uczestnicy. To naprawdę wielka przyjemność spędzać czas z ludźmi ciekawymi świata i potrafiącymi się świetnie bawić. To wy tworzycie klimat naszych obozów i dzięki Wam mamy ochotę stale je rozwijać, żeby były najlepsze! Dziękujemy Wam za te wakcje!

 

Co teraz?

Do następnych wakacji jeszcze 266 dni, ale nie ma co się załamywać! Trwa przygotowaniw nowych programów, w których jak co roku znajdziecie dużo niespodzianek. W międzyczasie jeździmy na wycieczki szkolne, gdzie również mamy szansę się z Wami spotkać. A już niedługo zaprezentujemy Wam także kilka fajnych propozycji na ferie zimowe!

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o obozach młodzieżowych i otrzymywać informacje o aktualnych promocjach zapisz się na newsletter >>

 

 

 

Maciej Partyka