Żyjemy w czasach, gdy znajomość języka angielskiego jest absolutnie niezbędna. Niestety z poziomem nauczania w szkołach oraz w czasie prywatnych zajęć bywa różnie. Często młodzież świetnie zna zasady gramatyki, ale ma ubogie słownictwo i wykazuje lęk przed mówieniem w obcym języku. W tej sytuacji pomocny może się okazać kurs języka angielskiego w Londynie.

Żyjemy w czasach, gdy znajomość języka angielskiego jest absolutnie niezbędna. To takie okno na świat – ułatwia podróżowanie, czerpanie z wyjazdów jak najwięcej. Oczywiście można podziwiać widoki i opalać się na plaży bez znajomości języka, ale rozmowa z mieszkańcami, poznanie kultury i historii miejsca jest wówczas trudniejsze. Język angielski jest językiem uniwersalnym, używanym w większości krajów na świecie. Posługiwanie się nim przynajmniej w stopniu komunikatywnym wymagane jest przez większość pracodawców na większości stanowisk. Ponad to wielką przyjemnością jest oglądanie filmów i czytanie książek w oryginale, prawda? Niestety z poziomem nauczania w szkołach oraz w czasie prywatnych zajęć bywa różnie. Często młodzież świetnie zna zasady gramatyki, ale ma ubogie słownictwo i wykazuje lęk przed mówieniem w obcym języku. W tej sytuacji pomocny może się okazać kurs języka angielskiego w Londynie.

Dlaczego nauka angielskiego w Londynie?

Czemu takie rozwiązanie jest lepsze? Idealnie obrazuje to porównanie do nauki pływania. Czy można nauczyć się pływać stojąc na krawędzi basenu? Nie bardzo. Można wysłuchać teorii, poćwiczyć poprawne poruszanie rękami, ale oczekiwany efekt przyniesie dopiero zanurzenie się w wodzie. Tak samo jest z językiem obcym – można rozwiązywać zadania, uzupełniać książki i ćwiczenia, uczyć się na pamięć tekstów. Oczekiwany efekt przyniesie jednak dopiero „pełne zanurzenie” się w języku, otoczenie ludźmi mówiącymi nim na co dzień, traktujących go naturalnie, mówiących poprawnie i z dobrym akcentem. Możliwe jest to w krajach anglojęzycznych takich jak Wielka Brytania. Stolica tego kraju dodatkowo oferuje mnóstwo atrakcji takich jak muzea, teatry,  wspaniałe zabytki i ciekawe dzielnice.

Angielski w Londynie - nie tylko nauka

Nauka języka angielskiego w Londynie to połączenie tego co najlepsze – zwiedzania, poznawania kultury kraju i skutecznej edukacji. Wybór ofert jest duży – można zdecydować się na letnią naukę w jednej z licznych szkół językowych, gdzie codziennie prowadzone są zajęcia w klasach. Pierwszego dnia uczniowie wypełniają testy kwalifikacyjne, na podstawie których kierowani są do odpowiednich grup. To ważne, aby przebywać z osobami na podobnym lub nieco wyższym poziomie. Przy wsparciu i zaangażowaniu native speakera kursanci mają możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych, przełamywania bariery językowej. Chcąc się porozumieć z ludźmi w swoim otoczeniu, chcąc nie chcąc muszą próbować przełamać lęk i nieśmiałość. Inną propozycją są warsztaty językowe – opierają się one na grach i zabawach w terenie, mających na celu zachęcenie młodzieży do wchodzenia w interakcję z mieszkańcami miasta, pracownikami muzeów czy zwiedzanych obiektów. Polegają one na motywowaniu młodych ludzi do zdobywania informacji, nawiązywania relacji i otwarcia się na mówienie w języku obcym. Niezależnie od wybranej formy kurs angielskiego w Londynie jest unikalną szansą na wyzbycie się językowych kompleksów i tzw. „rozgadanie się”. Warto wspomnieć o tym, że zazwyczaj wyjeżdżając do tego pięknego miasta w celach edukacyjnych, można wybrać zakwaterowanie u rodzin brytyjskich. To dodatkowy impuls mobilizujący uczestników do wchodzenia w dialog. Rodziny często same starają się zachęcić swoich gości do opowiadania o tym jak się czują, jak spędzają czas, co im się podoba. Dzięki temu młodzież czuje się ośmielona aby zadawać rodzinie różne pytania np. na temat tradycyjnych potraw, zwyczajów, sposobu obchodzenia świąt.  To wszystko sprawia, że nauka w Londynie przebiega w sposób ciekawy, naturalny i co najważniejsze – przynoszący realne rezultaty.

Agnieszka Kuczyńska