Za oknem jeszcze zimno i szaro. Trudno uwierzyć, że lato się zbliża, a jednak: sprzedaż obozów letnich już się rozpoczęła!

W ofercie nie może zabraknąć naszego hitu ostatnich sezonów czyli obozu językowego na Malcie.
Czas leci i trudno nam uwierzyć, że obóz jest w katalogu od 2010 roku.
W tekście znajdziecie kilka ciekawostek z jego historii.


Mało kto pamięta, że pierwsze dwa sezony nasza młodzież spędziła w położonej na południu wyspy, małej miejscowości rybackiej Marsascala. W tym pionierskim czasie obóz dopiero nabierał kształtu i powoli, metodą prób i błędów, odpowiadaliśmy sobie na pytanie, jak ma wyglądać. Warto dodać, że już wtedy współpracował z nami jeden z naszych obecnych kierowników – Krzysztof Rogucki. Dzięki pomocy i zdolnościom organizacyjnym Krzysztofa oraz późniejszej przeprowadzce do miejscowości Swieqi obóz stopniowo nabrał kształtu znanego Wam do dziś.

Swieqi - najlepsze miejsce na obóz językowy na Malcie!

Wyprowadziliśmy się z Marsascali trochę z przypadku, ale z perspektywy czasu widać, że była to dobra decyzja. Zyskaliśmy znakomitego partnera – Link School of English – i dużo lepsze pod względem komunikacyjnym miejsce pobytu.

No właśnie, a wiecie jak się czyta nazwę Swieqi? Mniej więcej tak: Słi-i:) Ale to Wam się przyda dopiero na Malcie, w kontakcie z nami wymawiajcie tak jak jest napisane, będzie nam wszystkim łatwiej:)

Swieqi są położone w północno-wschodnim, gęsto zaludnionym i bardzo dobrze skomunikowanym z resztą wyspy rejonie. Sama miejscowość jest niewielka i wygląda jak dzielnica willowa. Przeprowadziliśmy się tu w 2012 i szybko się zadomowiliśmy. Bliska odległość od plaży miejskiej, centrum handlowego oraz dobre połączenie ze Sliemą i Vallettą sprawiły, że obóz zyskał nową energię.

Sprawdzona szkoła językowa

Doskonałe warunki do nauki stworzył nasz partner – Link School of English. Jest to niewielka, lokalna szkoła językowa, prowadzona przez rodzinę de Gaetano: Gillian, Rogera i ich syna George'a. Dzięki ich zaangażowaniu, życzliwości i elastyczności mamy w programie nauczania nie tylko 16 godzin zajęć językowych, ale też sesję „Film i literatura”, treasure hunt oraz dodatkowe zajęcia na temat wybrany przez uczestników. Organizowanym przez szkołę wycieczkom towarzyszą anglojęzyczni liderzy i przewodnicy.

 

Każdy uczestnik kursu otrzymuje certyfikat od szkoły językowej na Malcie

Obóz językowy na Malcie coraz popularniejszy!

A teraz trochę statystyki:) Czy wiecie, że w ciągu siedmiu edycji obozu liczba jego uczestników w sezonie zwiększyła się trzykrotnie? Zaczynaliśmy od 111 osób w 5 turnusach, a tym roku zaś mieliśmy odpowiednio 9 turnusów i 363 uczestników.

Zainteresowanie Maltą rośnie ostatnio tak szybko, że w 2016 roku mieliśmy o 25% więcej uczestników niż w 2015.

Lato 2017 zapowiada się obiecująco, będziemy mieć aż 10 turnusów i mamy nadzieję, że uda się przekroczyć magiczną granicę 400 obozowiczów.

 

Zwiedzanie najciekawszych miejsc - obóz językowy na Malcie

Kadra ATAS na Malcie

Na koniec kilka słów o naszej kadrze. Na obozie mamy zazwyczaj kierownika i dwóch wychowawców. Przez sześć lat przewinęło się dużo fajnych osób, które wspólnie z nami pracowały nad kształtem obozu. Nasi kierownicy to Krzysztof Rogucki, Barbara Szwugier, Krzysztof Niwiński (z tą trójką zobaczycie się w najbliższe lato) oraz wyjeżdżające w latach poprzednich Anna Kania, Dorota Piwowarska i Marta Chorzewska. Jako wychowawcy wspierają nas już długi czas Agnieszka Czerczak, Iwona Jaworowska, Magdalena Watts i Zuzanna Kafarowska.

Większość naszej kadry to nauczyciele języka angielskiego, pracujący na co dzień w szkole. Jesteście zatem w dobrych rękach:)

Mamy więc nadzieję, że w lato widzimy się na Malcie:)  Nie czekajcie do ostatniej chwili!
Obóz językowy na Malcie można zarezerwowac już dziś :)

A jeśli interesuje Cię takze zabawa i nauki w innych krajach zobacz pozostałe obozy młodzieżowe!

 

Urszula Czyżewska

obozy młodzieżowe, obozy językowe, Malta, wyjazdy językowe, obóz na malcie, wakacje 2017, lato 2017, Swieqi, link school of english, szkoła językowa na malcie