Za oknem jeszcze zimno i szaro. Trudno uwierzyć, że lato się zbliża, a jednak: sprzedaż obozów letnich już się rozpoczęła!

W ofercie nie może zabraknąć naszego hitu ostatnich sezonów czyli obozu językowego na Malcie.
Czas leci i trudno nam uwierzyć, że obóz jest w katalogu od 2010 roku.
W tekście znajdziecie kilka ciekawostek z jego historii.


Mało kto pamięta, że pierwsze dwa sezony nasza młodzież spędziła w położonej na południu wyspy, małej miejscowości rybackiej Marsascala. W tym pionierskim czasie obóz dopiero nabierał kształtu i powoli, metodą prób i błędów, odpowiadaliśmy sobie na pytanie, jak ma wyglądać. Warto dodać, że już wtedy współpracował z nami jeden z naszych obecnych kierowników – Krzysztof Rogucki. Dzięki pomocy i zdolnościom organizacyjnym Krzysztofa oraz późniejszej przeprowadzce do miejscowości Swieqi obóz stopniowo nabrał kształtu znanego Wam do dziś.

Swieqi - najlepsze miejsce na obóz językowy na Malcie!

Wyprowadziliśmy się z Marsascali trochę z przypadku, ale z perspektywy czasu widać, że była to dobra decyzja. Zyskaliśmy znakomitego partnera – Link School of English – i dużo lepsze pod względem komunikacyjnym miejsce pobytu.

No właśnie, a wiecie jak się czyta nazwę Swieqi? Mniej więcej tak: Słi-i:) Ale to Wam się przyda dopiero na Malcie, w kontakcie z nami wymawiajcie tak jak jest napisane, będzie nam wszystkim łatwiej:)

Swieqi są położone w północno-wschodnim, gęsto zaludnionym i bardzo dobrze skomunikowanym z resztą wyspy rejonie. Sama miejscowość jest niewielka i wygląda jak dzielnica willowa. Przeprowadziliśmy się tu w 2012 i szybko się zadomowiliśmy. Bliska odległość od plaży miejskiej, centrum handlowego oraz dobre połączenie ze Sliemą i Vallettą sprawiły, że obóz zyskał nową energię.

Sprawdzona szkoła językowa

Doskonałe warunki do nauki stworzył nasz partner – Link School of English. Jest to niewielka, lokalna szkoła językowa, prowadzona przez rodzinę de Gaetano: Gillian, Rogera i ich syna George'a. Dzięki ich zaangażowaniu, życzliwości i elastyczności mamy w programie nauczania nie tylko 16 godzin zajęć językowych, ale też sesję „Film i literatura”, treasure hunt oraz dodatkowe zajęcia na temat wybrany przez uczestników. Organizowanym przez szkołę wycieczkom towarzyszą anglojęzyczni liderzy i przewodnicy.

 

Każdy uczestnik kursu otrzymuje certyfikat od szkoły językowej na Malcie

Obóz językowy na Malcie coraz popularniejszy!

A teraz trochę statystyki:) Czy wiecie, że w ciągu siedmiu edycji obozu liczba jego uczestników w sezonie zwiększyła się trzykrotnie? Zaczynaliśmy od 111 osób w 5 turnusach, a tym roku zaś mieliśmy odpowiednio 9 turnusów i 363 uczestników.

Zainteresowanie Maltą rośnie ostatnio tak szybko, że w 2016 roku mieliśmy o 25% więcej uczestników niż w 2015.

Lato 2017 zapowiada się obiecująco, będziemy mieć aż 10 turnusów i mamy nadzieję, że uda się przekroczyć magiczną granicę 400 obozowiczów.

 

Zwiedzanie najciekawszych miejsc - obóz językowy na Malcie

Kadra ATAS na Malcie

Na koniec kilka słów o naszej kadrze. Na obozie mamy zazwyczaj kierownika i dwóch wychowawców. Przez sześć lat przewinęło się dużo fajnych osób, które wspólnie z nami pracowały nad kształtem obozu. Nasi kierownicy to Krzysztof Rogucki, Barbara Szwugier, Krzysztof Niwiński (z tą trójką zobaczycie się w najbliższe lato) oraz wyjeżdżające w latach poprzednich Anna Kania, Dorota Piwowarska i Marta Chorzewska. Jako wychowawcy wspierają nas już długi czas Agnieszka Czerczak, Iwona Jaworowska, Magdalena Watts i Zuzanna Kafarowska.

Większość naszej kadry to nauczyciele języka angielskiego, pracujący na co dzień w szkole. Jesteście zatem w dobrych rękach:)

Mamy więc nadzieję, że w lato widzimy się na Malcie:)  Nie czekajcie do ostatniej chwili!
Obóz językowy na Malcie można zarezerwowac już dziś :)

A jeśli interesuje Cię takze zabawa i nauki w innych krajach zobacz pozostałe obozy młodzieżowe!

 

Urszula Czyżewska