W dzisiejszym międzynarodowym środowisku znajomość języków obcych wydaje się być obligatoryjna. Stąd też oswojenie się z językiem już od najmłodszych lat daje dzieciom solidną podstawę do poprawnej komunikacji w przyszłości, w sytuacjach zarówno osobistych jak i zawodowych. Samodzielny wyjazd dziecka to dla wielu rodziców ogromne przeżycie, które generuje wiele pytań i niewiadomych. Jednak my jako rodzice, mając na uwadze dobro dzieci, powinnyśmy dać naszym pociechom przestrzeń i pozwolić rozwijać skrzydła, pomimo naszych obaw. Już w okresie dziecięcym warto zaszczepiać w dzieciach ciekawość świata i uczyć samodzielności, co bez wątpienia zaprocentuje w dorosłym życiu.

Korzyści płynące z wyjazdu językowego

Zagraniczne wyjazdy, szczególnie te językowe, niosą za sobą ogrom korzyści. Wiele badań potwierdza fakt, iż nauka języków obcych niezwykle korzystnie wpływa na ogólny rozwój dziecka. Faktem również jest, że dzieci z wyjazdu wracają pewniejsze siebie i pełne chęci do działania. Wyjazdy językowe bardzo często zwiększają motywację dziecka do nauki języka obcego, dzięki czemu lekcje stają się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.
Na temat wszystkich korzyści można by stworzyć oddzielny artykuł, jednak do głównych zalet według nas można zaliczyć poniżej wymienione aspekty:

  • bezpośredni kontakt z językiem przyspiesza proces nauki i zwiększa pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym
  • międzynarodowe środowisko stwarza naturalne sytuacje do praktykowania mówienia oraz osłuchania się ze specyficznym akcentem
  • wyjazdy zagraniczne dają możliwość poznania nowej kultury, tradycji, zwyczajów, co poszerza horyzonty i otwiera umysły na różnorodność świata
  • nauka w międzynarodowych grupach pomaga w nawiązywaniu nowych przyjaźni, rozwijaniu umiejętności pracy w grupie oraz budowaniu tolerancji wobec osób o różnych kulturach
  • nauka języków obcych poprawia umiejętności poznawcze, takie jak kreatywność, elastyczność myślenia i rozwiązywanie problemów, szczególnie w sytuacji, gdy dzieci wyjeżdżają samodzielnie bez wsparcia rodziców

Doświadczona kadra + opiekun

Zagraniczne kursy niejednokrotnie kojarzą się z wyjazdami dla starszej młodzieży, jednakże jest to również idealny pomysł na wartościowe wakacje dla najmłodszych. W przypadku organizowanych przez nas kursów Comfort, opiekę nad uczestnikami, już od momentu wylotu z Polski, sprawuje polskojęzyczny opiekun. Dzięki temu, iż grupa polska jest niewielka (liczy bowiem ok. 10 osób), wychowawca może skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci. Jest dla nich dostępny przez 24 godziny na dobę, co jest niezwykle istotne w przypadku młodszych dzieci. Opiekun pomoże kursantowi odnaleźć się w nowym otoczeniu, sprawdzi czy ma wszystko czego potrzebuje oraz zadba, aby spędził czas aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie.
Przez cały pobyt nad uczniami czuwa również doświadczona kadra szkolna, która na co dzień współpracuje z młodzieżą z różnych stron świata, w różnym wieku. Z racji, że nauka odbywa się na wszystkich poziomach zaawansowania językowego, program dopasowany jest do potrzeb każdego z uczestników.

Zajęcia pozalekcyjne

Szczególnie dla młodszych dzieci bardzo ważny jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Zagraniczne szkoły językowe, które goszczą młodsze grupy kursantów mają w tym zakresie duże doświadczenie i intensywnie wypełniają dzieciom przestrzeń wolną od lekcji. Dzieci poniżej 12 roku życia wymagają zdecydowanie więcej uwagi i zorganizowanych aktywności. Stąd też kadra dokłada wszelkich starań, aby zajęcia były różnorodne, angażujące i interesujące dla wszystkich uczestników.
Podczas tego typu zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz przebywając w gronie rówieśników z różnych zakątków świata, przełamują swoją barierę językową, mi.in. dzięki licznym zabawom. Otrzymują również wsparcie ze strony starszych kolegów.
Zagraniczne kursy angielskiego dla najmłodszych charakteryzuje szczególnie bogaty pakiet aktywności, t.j. zajęcia sportowe (piłka nożna, koszykówka, badminton, pływanie, kajakarstwo, wspinaczki), zajęcia plastyczne (dekorowanie muffinek, koszulek), zajęcia integracyjne (quizy, karaoke, wieczorki taneczne oraz filmowe, konkursy tematyczne) i wiele, wiele innych.

Zakwaterowanie

Nasi uczestnicy standardowo zakwaterowani są w akademikach, gdzie przebywa również opiekun oraz kadra szkolna. Dzieci są pod całodobową opieką, nie mogą samodzielnie opuścić terenu kampusu czy domu rodziny goszczącej. Do dyspozycji mają dobrze wyposażone sale lekcyjne, biblioteki, stołówki, kawiarnie, sale sportowe, rozległe tereny do gier i zabaw, czasami również basen.

Kursy Comfort dla najmłodszych

W naszej ofercie znaleźć można kilka propozycji wyjazdów dla dzieci już od 8 r.ż. Pokrótce przybliżymy ich charakterystykę.

CYPR - tutaj dzieci od 10 r.ż. uczą się pod okiem najlepszych nauczycieli na prestiżowym uniwersytecie brytyjskim, gdzie zakwaterowani są na świetnie wyposażonym kampusie. W 2-3-osobowych klimatyzowanych pokojach odpoczywają po dniu pełnym wrażeń. Z pewnością dzieciom przypadną do gustu zajęcia sportowe-rekreacyjne połączone z plażowaniem. Razem z kadrą odwiedzą, np.  jeden z parków rozrywki bądź ochłodzą się w największym cypryjskim parku wodnym.

Skierujmy teraz swój wzrok w kierunku Anglii, tutaj w CULFORD w jednej z zabytkowych szkół pośród ogromnego parku odbywa się kurs angielskiego. Do szkoły Select English szczególnie zapraszamy miłośników aktywności sportowych, którzy codziennie będą uczestniczyć w licznych zajęciach pozalekcyjnych m.in. piłka nożna, tenis, pływanie, pokazy mody, wieczory z grami planszowymi i liczne zajęcia plastyczne oraz quizy.

OSMINGTON BAY Nie wszystkim znane, jednak jakże urocze angielskie miasto położone w samym sercu Wybrzeża Jurajskiego. Tutaj odbywa się kurs dla najmłodszej grupy kursantów, ponieważ szkoła PGL przyjmuje już dzieci od 8 roku życia. Co oferuje? Przede wszystkim znajduje się tu przepiękny ośrodek z bezpośrednim dostępem do morza, który jest doskonale przystosowany pod kątem sportowym. Aktywne dzieci, kochające sport, odnajdą się tu doskonale. Ścianki wspinaczkowe, park linowy, tory z przeszkodami oraz gigantyczna huśtawka, budowanie tratw, pływanie “smoczymi łodziami”, szermierka, to tylko część atrakcji, które na nich czekają. Program wyjazdu idealnie łączy naukę ze sportami wyczynowymi i grami terenowymi.

BRIGHTON Szkoła Embassy Summer, na okazałym kampusie w otoczeniu parku narodowego, gości dzieci od 11 r.ż. W tym nadmorskim mieście zajęcia językowe przeplatane są z ciekawymi aktywnościami, t.j. quiz fotograficzny, warsztaty teatralne, pokaz talentów, trashion show czy culture club. Każdy z kursantów posiada swój własny pokój zlokalizowany we wspólnym apartamencie.

EDYNBURG W Edynburgu, program rekreacyjny (aż 8 wycieczek) skupia się na poznaniu stolicy Szkocji  i jej okolic (np. Glasgow). Miasto  to uważane jest za jedno z ciekawszych i ładniejszych miast w Europie. Sam ośrodek znajduje się w spokojnej, bardzo zielonej okolicy u podnóża wzgórz Pentland, a szkoła Merchiston Castle School uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych szkół w całej Szkocji. Uczestnikom zdecydowanie nie zabraknie tutaj aktywnych gier t.j. siatkówka, badminton czy zumba, a wieczorami będą rozwiązywać zagadki, quizy i bawić się na karaoke.Jeśli nadal nie rozwijaliśmy Państwa wątpliwości, co do wyjazdu dziecka na zagraniczny kurs językowy, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania: obozy@atas.pl