Obóz tematyczny to okazja do rozwijania pasji każdego młodego człowieka. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący i poszukujesz dopiero nowego hobby, czy też posiadasz doświadczenie w określonej dziedzinie, jest to idealna okazja do spędzenia wyjazdu aktywnie, a nie tylko na odpoczynku. Szczególnie obozy tematyczne cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, a my postaramy się przybliżyć ich specyfikę.

Obozy młodzieżowe w Polsce dają niepowtarzalną szansę do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc w młodym wieku i tworzenia nowych wspomnień z każdej wycieczki. Pod okiem wykwalifikowanej kadry, młodzież może spędzić aktywnie czas w znanych nadmorskich kurortach czy w malowniczym otoczeniu gór. Program każdego wyjazdu jest inny i zachęca dzieci do udziału w organizowanych grach i zabawach. W towarzystwie rówieśników uczestnicy rozwijają umiejętności interpersonalne oraz uczą się także samodzielności. Wybór jednak odpowiedniego obozu dla dziecka zależy od wieku, zainteresowań, odpowiedniego kierunku, a nade wszystko od indywidualnych preferencji.

TEMATYCZNY ATAS NAD MORZEM

Razem z ATAS nad morze mogą wybrać się pociechy już od 8 roku życia, a tematyczny obóz organizowany jest w Darłówku. Niewątpliwymi zaletami wyboru tego kierunku jest kontakt z morzem pozwalający na atrakcyjny wypoczynek w otoczeniu pięknych plaż.

Darłówko – Akademia Urwisa NOWOŚĆ!

Ośrodek Wypoczynkowy Diuna położony jest 100 m od morza na ogrodzonym terenie pośród sosnowego lasu wydmowego, przy głównym trakcie spacerowym. Pozwala to na nieograniczone korzystanie z plaży i atrakcji w centrum miasta. Na terenie ośrodka znajduje się kompleks boisk sportowych, plac zabaw, świetlica, sala multimedialna, sale oraz pracownie do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Interesujące zajęcia prowadzone są także na dworze w formie przeróżnych gier miejskich. Dodatkową atrakcją jest wizyta w Trójmieście z anglojęzycznym przewodnikiem. W programie zależne od płci zajęcia tematyczne - balet i modeling dla dziewczynek, a majsterkowanie i zabawy w superbohatera dla chłopców.

OBOZY ATAS W GÓRACH

ATAS posiada wiele obozów tematycznych dla młodzieży w Poroninie (koło Zakopanego), który znajduje się w polskich Tatrach, które są przeznaczone dla dzieci w wieku 11-17 lat. Niezależny od wyboru i specyfiki programowej danego obozu jest fakt, że każdy z górskich obozów posiada olimpiadę obozową. Każda grupa pod okiem swojego kapitana tworzy nazwę oraz symbole w formie flagi, hymnu czy nawet tańca ludowego. Konkurencje odbywają się codziennie pomiędzy zajęciami tematycznymi. Główny program jest jednak podzielony na tematy, którymi są:

Obóz taneczny. Dance Camp

W trakcie tego obozu możemy zapoznać się z historią tańca, różnych gatunków tanecznych i muzycznych. Uczestnicy będą brali udział w zajęciach poświęconych nauce o tańcu, tańczeniu i śpiewaniu w praktyce. Każdy z nich na pewno wyrobi swój indywidualny styl!

DIY. Zrób to sam

Zajęcia “DIY” - czyli zrób to sam pozwolą na samodzielne zaprojektowanie i wykonanie torebki, T-shirta, piórnika czy też ramki do zdjęć - to tylko kilka przykładów projektów twórczych. Zajęcia cechują się rozwojem indywidualnych umiejętności planowania, projektowania i wykonywania, co skutkuje konsekwentnym wykonywaniem postawionych sobie celów.

English Movie Makers NOWOŚĆ

W ATAS stawiamy się na połączenie nauki języka angielskiego z innymi ciekawymi aktywnościami. English movie makers to właśnie takie połączenie - sztuki filmowej z nauką języka. Młodzież uczestniczy tutaj w projekcie, którego efektem będzie własny materiał filmowy.

Muralowy świat. Graffiti

Dla miłośników sztuki ulicznej proponujemy rozwiązanie, które uczy różnych stylów i form w sztuce graffiti. Uczestnicy kursu mogą zaprojektować i wykonać tagi oraz murale. Wraz ze szlifowaniem kunsztu młodzieży, ATAS uczy jak odróżnić sztukę od wandalizmu.

Top Model

Dla marzących o światłach kamery w reality show również przygotowaliśmy ciekawą propozycję, takie osoby mogą świetnie odnaleźć się na zajęciach z modelingiem, gdzie można popracować nad swoim wizerunkiem, fryzurą, makijażem, a także przygotować swoje portfolio w postaci zdjęć z profesjonalnie wykonanych sesji w plenerze.

Obóz fotograficzny. Fotopstryk.

Miłośnicy kamery od strony użytkowej także znajdą tutaj opcję dla siebie - takie osoby nauczą się wraz z ATAS jak profesjonalnie wykonywać fotografie, jak znaleźć dobry kard czy wyregulować ostrość. Oprócz tajników obsługi kamery, nasi młodzi fotografowie nauczą się cyfrowej obróbki zdjęć, która współcześnie zajmuje ważną rolę w pracy fotografów.

Samooborna

Osoby wybierające ten kierunek będą mogły nauczyć się jak z łatwością rozpoznawać sytuacje zagrażające im lub innym i jak sobie z nimi skutecznie radzić. Kursowicze nauczą się wielu ćwiczeń rozciągających i budujących mięśnie, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak obezwładnić potencjalnego napastnika.

Obozy młodzieżowe to okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, oraz aktywnego spędzenia czasu w Polsce. Wolny czas warto zatem wykorzystać na rozwijanie swoich pasji lub nowego hobby, szczególnie pod okiem doświadczonej kadry.