Słoneczne plaże, porywający taniec flamenco przy akompaniamencie gitary oraz popołudniowa sjesta, są to chyba najbardziej charakterystyczne elementy kojarzone z Hiszpanią. Panuje tu niesamowity klimat gwaru, luzu i zabawy. Co roku ten kraj odwiedzają miliony turystów w poszukiwaniu relaksu, ale i również w nadziei na przełamanie bariery mówienia w obcym języku. Osobom, które chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, proponujemy wyjazd do Barcelony albo urokliwego Alicante.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego w Hiszpanii?

Szukając odpowiedniego kursu językowego, młodzież często decyduje się na wyjazd w słoneczne rejony świata, które okazują się nie lada atrakcją turystyczną. Jest to świetne rozwiązanie dla uczniów, którzy podczas wakacyjnej przerwy, chcą połączyć wypoczynek w promieniach słońca z przełamywaniem bariery językowej. Według najnowszych doniesień język hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem w komunikacji międzynarodowej, stąd też od kilku lat zauważalny jest wzrost zainteresowania jego nauką. Plasuje się także na drugiej pozycji jako najpowszechniejszy język ojczysty na świecie, zaraz po chińskim. Bez wątpienia jest to jeden z bardziej perspektywistycznych języków świata. Wydaje się wielce prawdopodobne, że nauka hiszpańskiego może być w pewnym momencie traktowana na równi z nauką języka angielskiego.
Ogólnie utarte jest stwierdzenie, że hiszpański jest językiem, który przyswaja się stosunkowo szybko. Jego fonetyka jest bardzo łatwa do zapamiętania, przez co nam Polakom, nie sprawia trudności w wymowie (dużą część wyrazów wymawia się tak jak się piszę). Zaskakujący może być fakt, że osoby, które znają chociażby podstawy angielskiego dostają już na starcie duży bonus, ponieważ ponad 3000 słów brzmi tak samo w obu językach. Ponadto hiszpańska odmiana czasów jest poniekąd trochę podobna do czasów pojawiających się w angielskim.
Posiadając duże doświadczenie w organizacji zagranicznych wyjazdów językowych, możemy z całą pewnością stwierdzić, że ekspozycja na język to bez wątpienia klucz do sukcesu nauki języka. Im więcej mamy styczności z językiem obcym, tym szybciej go przyswajamy. Sam fakt osłuchania się z wymową i akcentem osób, dla których jest to język używany na co dzień, ma kolosalne znaczenie w nauce. Co więcej, udowodniono, że sama w sobie nauka języka poprawia funkcjonowanie mózgu oraz zdolność do pracy z kilkoma rzeczami na raz.
Podróżni często zauroczeni są również gościnnością i mentalnością Hiszpanów. Uwielbiają oni bowiem rodzinne spotkania i relaks przy muzyce. Znani są ze swojego temperamentu i uśmiechu, który rzadko schodzi im z twarzy, ponieważ sytuacje stresujące “przekładają na później”. Tu życie toczy się swoim torem i ma sprawiać radość. To niezwykle otwarte i gościnne społeczeństwo, które z nieukrywaną radością gości podróżnych i otacza ich troską.
Hiszpania to jeden z trzech najczęściej odwiedzanych krajów turystycznych świata. Posiada aż 8 tysięcy kilometrów przepięknych plaż i niezliczoną ilość architektonicznych perełek. Nie oczywisty jest fakt, że jest to kraj zdominowany przez tereny wyżynne i górzyste (zajmują one prawie 90% całej jej powierzchni). Widoki, szczególnie ze szczytów wzgórz sprawiają, że tysiące podróżnych odwiedza ten kraj kilkakrotnie w ciągu swojego życia.

Alicante - miejsca, które warto odwiedzić

Zapraszamy także do urokliwego Alicante (region Walencja), które położone jest na wybrzeżu Costa Blanca nad zatoką. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj zamek św. Barbary z XI wieku, znajdujący się na samej górze Monte Benacantil. Przygotujcie aparaty, ponieważ panorama miasta ze szczytu robi imponujące wrażenie. W zamkowych murach mieści się muzeum miejskie z imponującą ilością eksponatów i wykopalisk archeologicznych. Z kolei muzeum Volvo Ocean Race proponuje niekonwencjonalne atrakcje dla miłośników żagli, m.in. symulatory 3D i interaktywne ekspozycje. Dzięki nim można na własnej skórze poznać jak wygląda życie na morzu.
Będąc w tym miejscu, każdy z pewnością spędzi słoneczne chwile na popularnej plaży San Juan, która rozciąga się na długości blisko 3 km, przy czym jej szerokość potrafi osiągnąć aż 85 m. Paseo de la Explanada - niejako symbol Alicante, jest to najpopularniejszy bulwar w Hiszpanii, który wiedzie wzdłuż szlaku palm.  Zbudowany jest z marmurowej mozaiki falistej w kolorze czerwieni, czerni oraz bieli. Calle de las Setas - “ulica Grzybów”, przechadzając się jej uliczkami można poczuć się jak w zaczarowanym lesie. Dzieje się tak za sprawą wielkich, kolorowych grzybów, które zdobią wąskie uliczki z kolorowymi kamienicami.

Kurs językowy Comfort w Alicante

Wiek: 12-17 lat
Czas trwania: 15 dni
Liczba lekcji: 16 godzin 40 min w tygodniu
Maksymalna liczba osób w klasie: 15
Poziom zaawansowania językowego: od A0-C1
Zakwaterowanie: rodziny goszczące

Na wstępie warto pokrótce opisać, czym charakteryzują się zagraniczne kursy językowe Comfort. Kursy te organizowane są przez renomowane szkoły językowej, gdzie od poniedziałku do piątku odbywają się lekcje z nauczycielami. Dodatkowo razem z grupą młodzieży z Polski (ok. 10-15 osób) wyjeżdża polskojęzyczny opiekun, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem pobytu.
W Alicante na naszych kursantów czeka prywatna szkoła językowa Proyecto Espanol. Ośrodek położony jest w samym centrum miasta i zarazem 20 min spacerem od plaży. Młodzież zakwaterowana jest u hiszpańskich rodzin goszczących, które mieszkają w odległości “spacerowej” od szkoły. Do dyspozycji kursantów rodziny udostępniają pokoje 2-osobowe. Młodzież dzieli pokoje wspólnie z kursantami o odmiennej narodowości, dzięki czemu zachęcamy do rozmów w obcym języku. Niezwykłym dodatkiem do programu wyjazdu językowego są spotkania z hiszpańską młodzieżą podczas wspólnych zajęć pozalekcyjnych. Podczas zagranicznych kursów językowych Comfort, młodzież z Polski uczestniczy w zajęciach ze studentami z całego świata, którzy tak jak oni podejmują wyzwanie przełamania swojej bariery językowej. Tym razem będą mieli okazję do obcowania z osobami, które władają językiem hiszpańskim na co dzień. Kursanci spędzają popołudnia na np. grach i zabawach na plaży, lekcjach tańca, zwiedzają zamek lub muzeum Volvo Ocean. W trakcie 15 dniowego pobytu, kursanci udadzą się na 2 wycieczki półdniowe (np. na wyspę Tabarca czy do wioski rybackiej El Campello) oraz na 1 wycieczkę całodniową (np. Vila i Altea, źródła Agar).
Zdecydowanie kursanci, którzy przyjechali tu, aby nauczyć się tego dźwięcznego języka w otoczeniu lazurowego morza oraz oszałamiających wzgórz, z sentymentem będą wspominać ten wyjazd.
>>> Kurs językowy Comfort - Alicante

Barcelona - musisz to zobaczyć!

Barcelona - stolica przepełniona bogactwem architektury, głównie secesyjnej, której zniewalającym przykładem jest katedra Sagrada Familia. Jej budowę rozpoczął sam Antoni Gaudi, a trwa ona po dziś dzień, nieprzerwanie od 140 lat. Jej charakterystyczne, strzeliste wieże wyróżniają się na tle niskiej, otaczającej zabudowy. Stare Miasto, co tu dużo mówić, po prostu trzeba je zobaczyć! Zajmuje zaszczytne miejsce w czołówce najbardziej rozległych i harmonijnych średniowiecznych starówek Europy. Jego sercem jest słynna La Rambla, która biegnie przez wysadzane drzewami serce Starówki, od Plaza Catalunya aż do portu.
Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną jest barcelońska katedra św. Eulalii, słynąca z pięknego dziedzińca, na którym mieszka 13 gęsi (symbol czystości świętej, która zginęła za wiarę w wieku zaledwie 13 lat). Uważa się, że nie mogą one opuścić tego obszaru, ponieważ gdyby zniknęły, katedra razem z Barceloną ległaby w gruzach. Cała dzielnica Barri Gotic, na której mieści się katedra, przyciąga swoim magicznym, gotyckim klimatem. W naszym wpisie oczywiście nie mogło zabraknąć słynnego Parku Güell. Ten fantastyczny, wręcz surrealistyczny park stworzony przez Gaudiego, przyciąga rzesze turystów. Charakterystycznymi punktami są połamane ceramiczne, kolorowe płytki osadzone w struktury murów oraz nierównomierne kształty. Będąc tu doświadczamy perfekcyjnego połączenia architektury z naturą.

Kurs językowy w Barcelonie

Nauka hiszpańskiego w katalońskiej stolicy jest bez wątpienia nielada atrkacją dla miłośników architektury i słonecznych plaż. Jeśli chciałbyś odkryć na nowo język hiszpański, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci w wyborze optymalnego kursu indywidualnego > kursy@atas.pl.