Zagraniczne kursy języka angielskiego oferowane są przez renomowane szkoły językowe w wielu miejscach, przy czym duża ich część odbywa się w znanych ośrodkach m.in. na terenie Anglii, takich jak Londyn, Oxford czy Cambridge. Co roku przyjeżdżają tu nie tylko tysiące turystów, ale także studenci, którzy chcą zobaczyć na własne oczy miasto, o którym tyle słyszeli. Co jednak zrobić, gdy szukamy bardziej nietypowego miejsca lub gdy odwiedziliśmy już wszystkie znane kurorty i nie chcemy już do nich wracać? Wówczas przychodzimy z propozycją kursów organizowanych odrobinę w innym klimacie, np. w Szkocji.

Szkocja

Miłośnicy klimatycznych miast przesiąkniętych historią średniowiecza, zdecydowanie pokochają Edynburg... podobnie jak fani „Harry'ego Pottera”, ponieważ Szkocja stała się magicznym tłem dla wydarzeń ze słynnej serii książek i filmów o młodym czarodzieju. Niesamowite zabytki, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zachwycająca mieszanka historii i nowoczesności oraz sympatyczni mieszkańcy – to wszystko sprawi, że nauka angielskiego w tym regionie będzie prawdziwą, wakacyjną przygodą. Jesteśmy przekonani, że magiczna atmosfera Edynburga na długo pozostanie w pamięci naszych kursantów.
Edynburg leży bezpośrednio nad Morzem Północnym, a góry znajdują się tu w samym środku miasta. W sercu średniowiecznej stolicy (na Starym Mieście) znajduje się wiele historycznych zabytków, np.
zamek - jedna z najpotężniejszych fortec w Wielkiej Brytanii i zarazem największa lokalna atrakcja - zbudowany został na olbrzymiej skale wulkanicznej, a u jego podnóża rozpościerają się zielone ogrody Princess Gardens. Fanom architektury na pewno do gustu przypadnie także Pałac Holyrood oraz majestatyczna  Katedra St Giles. Podążając wąskimi uliczkami można natchnąć się tu na muzyka w tradycyjnej, szkockiej spódnicy, który wygrywa melodie na dudach bądź skosztować w kawiarenkach regionalnych słodkości: sticky toffee pudding czy shortbread. Edynburg słynie z licznych, dorocznych festiwali, tj. Edinburgh International Festival czy Military Tattoo, które odbywają się w okresie wakacji. Jest to nielada gratka również dla naszych kursantów. Szkocja kojarzona jest także z czystym powietrzem, bezkresnymi lasami oraz rozmaitych formacji skalnymi.

W mieście Alexandra Grahama Bella, które zostało okrzyknięte jednym z najciekawszych i najładniejszych miast w Europie, szkoła St. Andrew’s College przyjmuje na dwutygodniowy kurs uczestników z różnych stron świata. Zapraszamy młodzież w wieku od 11-18 lat, do ośrodka Napier University Merchiston, gdzie kursanci będą mogli przełamywać swoją barierę językową w międzynarodowych klasach. Dodatkowo szkoła, poza oczywiściem interesującym programem nauczania i codziennymi zajęciami wieczornymi, przygotowała aż 7 całodniowych wycieczek, m.in. Edinburgh Seat of Power, Edinburgh Royal Mile, Glasgow, Stirling & Loch Lomond. 

Jeśli chciałbyś poznać więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę: Edynburg - kurs językowy Comfort


Powyższe przykład pokazuje, że czasem warto zboczyć z utartych szlaków na rzecz mniej typowych lokalizacji i zanurzyć się w angielskim poza Londynem czy Oxfordem. Miejsca te mają również wiele do zaoferowania odwiedzającym i jak nasze doświadczenie pokazuje, kurs językowy w tych miejscach może być świetną przygodą. Jeśli więc chcesz zobaczyć jak wygląda kultura, historia osób spoza czołówki typowych, angielskich miast, koniecznie sprawdź ofertę naszych wyjazdów językowych do Edynburga.