Lato to doskonały czas aby odkrywać nowe miejsca oraz rozwijać swoje zainteresowania. Nie trzeba jednak ani rezygnować z odpoczynku i zabawy ani też wyjeżdżać za granicę, aby przeżyć przygodę życia oraz spędzić wyjątkowe chwilę z rówieśnikami. Otóż mamy dla Was kilka propozycji na równie wyjątkowe wakacje w Polsce.

Z myślą o młodych podróżnikach, którzy chętnie poznają różne zakątki Polski, przygotowaliśmy ofertę obozów młodzieżowych nad morzem, jak również w górach. W tym celu wybraliśmy aż cztery zachwycające lokalizacje na swoje centra kolonijne: Darłówko, Łebę, Jastrzębią Górę oraz Poronin. Naszą domeną są obozy językowych z których słyniemy, nie mniej jednak nie zabraknie też imprez poświęconych stricte dla osób, które chcą rozwijać swoje pasje albo odkrywać nowe hobby ;)

OBOZY JĘZYKOWE W POLSCE

Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wakacyjnymi wyjazdami, szczerze polecamy obóz w Darłówku. Impreza ta dedykowana jest dla młodszej młodzieży i dzieci w wieku 8-12 lat. Nauka angielskiego odbywa się tutaj w ciekawej formie zabawowej, która ma głównie stymulować do korzystania z języka podczas codziennej aktywności w kontakcie z innymi uczestnikami. Rozwojowe warsztaty oraz czas spędzony na plaży, umilą także wycieczki do Zoo, Parku Wodnego, latarni i portu w Darłowie.
Jeśli jednak chcielibyście w naturalny sposób rozwinąć swoje umiejętności językowe poprzez żywy kontakt z native speakerami, to zapraszamy na do Łeby i Jastrzębiej Góry. Kładziemy tutaj głównie nacisk na konwersacje, ale nie zabraknie także gramatyki i słownictwa ;) Poza zajęciami językowymi, tymi w klasie oraz w terenie, stawiamy na aktywny wypoczynek ;) Laserowy paintball,ognisko, zajęcia sportowe, wycieczka do Trój miasta i rejs statkiem, czy też fakultatywne wyjście do Aquaparku sprawiają, że na tych obozach po prostu nie można się nudzić. Kolonie w obu lokalizacjach mają wiele cech wspólnych, choć różnią się zasadniczo intensywnością zajęć językowych - mamy zatem Łebę na luzie i Jastrzębią Górę na maxa :)
Zmieniamy kierunek i zabieramy Was tym razem w Tatry. Właśnie tutaj w malowniczym tatrzańskim krajobrazie w grupie młodych pasjonatów, będziecie mieć również okazje aby podszlifować swój angielski podczas obozy językowego "Let's Talk". Wykwalifikowani lektorzy przygotowali wiele ciekawych tematów od kuchni, poprzez modę aż po zagadnienia związane z nowymi technologiami. Zwieńczeniem całości będzie projekt, który zostanie zaprezentowane na gali kończącej obóz. Dodatkowo w programie przewidziano obozową olimpiadę, dyskoteki, karaoke oraz wycieczki do Zakopanego i wędrówkę w góry.

Bez względu na jaką lokalizację się zdecydujecie, każdy z wymienionych obozów językowych pozwala w przyjaznej atmosferze przełamać barierę językową. Programy zajęć zostały tak przygotowane aby poza nauką znaleźć przestrzeń na zabawę i integrację. Dlatego też nie zabraknie czasu na plażowanie, liczne gry sportowe, a także udział w warsztatach tematycznych i wycieczkach krajoznawczych.

OBOZY TEMATYCZNE W TATRACH

Wyjazdy zorganizowane w formie obozów młodzieżowych to świetna okazja na rozwijanie swoich pasji lub hobby, szczególnie jeśli można spędzić ten czas z osobami o podobnych zainteresowaniach. Nastolatek, który interesuję się fotografią, tańcem czy rysunkiem nie tylko zapozna się z jego historią, ale również w praktyce będzie mógł poznać różne jego gatunki i style pod okiem prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie. Co ciekawe, w ofercie są dostępne także dość niestandardowe imprezy np. obóz filmowy dla przyszłych aktorów i reżyserów, obóz modelingu czy obóz poświęcony sztuce graffiti. Młodzież, która może wcześniej nie miała okazji na wyrażanie swojej pasji, może zaprezentować swoje talenty w gronie osób, które dzielą podobne hobby. Wspólne zainteresowania łączą, więc istnieje też szansa, że zawarte znajomości na obozie przerodzą się w przyjaźnie na całe życie.

Wybór obozu w Polsce to bezpieczny wariant i ciekawy sposób na spędzenie czasu z osobami w podobnym wieku w otoczeniu natury, oraz aby nauczyć się czegoś wartościowego. To także korzystne rozwiązanie dla rodziców, którzy mogą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, dzięki któremu pokryją część kosztów wyjazdu.

Izabela Drożdż

obozy młodzieżowe, obozy językowe, obozy w Polsce, Bałtyk, Darłówko, Poronin, Tatry, obozy i kolonie w Kraju, obozy tematycznie, obozy hobbistyczne, Jastrżebia Góra