Edynburg i cuda Szkocji

9 dni 13-18 lat

Spędź wakacje w Edynburgu - stolicy Szkocji o fascynującej przeszłości. Odkryj sekrety Starego Miasta, poznaj historie oraz legendy z pogranicza magii i rzeczywistości. Odwiedź tajemnicze zamki i klimatyczne miasteczka, dowiedz się, gdzie J.K. Rowling stworzyła postać Harr'ego Pottera i gdzie urodził się autor Sherlocka Holmesa. Podziwiaj przyrodę - morze, jeziora, góry, doliny i krajobrazy, które zainspirowały twórców "Meridy Walecznej". Niech Szkocja, która zachwyciła wielu, skradnie także Twoje serce!

PROGRAM JĘZYKOWY
W program zwiedzania wplecione są elementy językowe skupiające uwagę uczestników na rozumieniu ze słuchu. Kontakt z przewodnikiem w zamku Alnwick, pracownikiem Swanston Farm gdzie odbędzie się lekcja przyrodnicza, przewodnikiem anglojęzycznym w Edynburgu i audioprzewodnikiem w autobusie hop-on hop-off pozwolą na poszerzenie słownictwa i zapoznania się z różnymi akcentami. Wymagania językowe wobec uczestników: znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej podstawowym.

rezerwuj

Zakwaterowanie

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Zakwaterowanie w hostelu SYHA w centrum Edynburga.
Pokoje 6-osobowe z łóżkami piętrowymi i łazienkami. Hostel oferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi w częściach wspólnych

UWAGA! W przypadku wyjazdu uczestnika z osobą towarzyszącą (kolega lub koleżanka tej samej płci) i chęci wspólnego zakwaterowania prosimy o wpisanie takiej prośby w uwagi do zamówienia lub przesłanie jej na adres biura. W przypadku zakwaterowania w hostelu nie ma możliwości wspólnego zakwaterowania rodzeństwa różnej płci.

W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki:

 • śniadania: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok
 • obiadokolacje: jednodaniowy ciepły posiłek, herbata.

Ważne informacje

 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty,

 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ

 • należy zabrać ze sobą legitymację szkolną

 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 20 EUR na posiłek lub inne wydatki w Amsterdamie

 • diety specjalne nie są dodatkowo płatne, ale muszą być zgłoszone z co najmniej na 3-tygodnie przed wyjazdem

 • dozwolone jest zabranie 1 sztuki bagażu głównego o max. wymiarach 65 cm x 40 cm x 25 cm oraz 1 sztuki bagażu podręcznego.

 • telefon do kierownika obozu dostępny na stronie www.atas.pl na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy są ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od:

 • następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska – 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata – 4000 EUR),
 • kosztów leczenia wraz z Assistance z włączeniem obligatoryjnej zwyżki za choroby przewlekłe i nowotworowe (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR),
 • bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata – 400 EUR)
 • kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (KRIT) ze 100% zwrotem z włączeniem obligatoryjnej zwyżki za choroby przewlekłe i nowotworowe.

REZYGNACJA Z IMPREZY:
Zamawiający/uczestnik może odstąpić od umowy w każdym czasie przed jej rozpoczęciem. Odstąpienie od umowy odbywa się za pomocą trwałego nośnika.
W przypadku rezygnacji uczestnika, prawo udziału w imprezie może być bez zgody organizatora przeniesione na inną osobę, pod warunkiem, że spełnia ona warunki uczestnictwa w imprezie. Zmiana ta wymaga powiadomienia ATAS sp. z o.o. na trwałym nośniku przed rozpoczęciem imprezy.
ATAS sp. z o.o. obciąża zamawiającego opłatą za odstąpienie od umowy, w tym także w przypadku rezygnacji uczestnika i braku w to miejsce innej osoby. Opłata za odstąpienie jest uzależniona od terminu odstąpienia przed datą rozpoczęcia imprezy oraz spodziewanych oszczędności kosztów i spodziewanego dochodu z tytułu alternatywnego wykorzystania danych usług turystycznych i wynosi odpowiednio:

 • do 41 dnia przed rozpoczęciem imprezy potrąca się 200 PLN w przypadku imprezy w cenie do 2500 PLN oraz 400 PLN w przypadku imprezy w cenie powyżej 2500 PLN,
 • od 40 do 21 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 20% ceny imprezy,
 • od 20 do 7 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 60% ceny imprezy,
 • od 6 dnia przed rozpoczęciem imprezy – 80% ceny imprezy.

Opłata podlega potrąceniu z wniesionych wpłat

UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 35 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

 

PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ:

 • paszport (ważny co najmniej 1 tydzień od daty powrotu) lub dowód osobisty,

 • kieszonkowe (sugerujemy ok. 10 GBP na dzień),

 • zapas medykamentów, szczególnie jeśli stale bierzesz lekarstwa,

 • mały podręczny plecak,

 • wygodne buty,

 • ciepły sweter, kurtkę przeciwdeszczową, parasolkę,

 • nakrycie głowy,

 • ręcznik i kosmetyki,

 • adapter do kontaktów,

 • napoje i kanapki na drogę (plus. ok. 50 PLN na obiad przed granicą polsko – niemiecką oraz śniadanie w drodze powrotnej),

 • małą poduszkę.

Dołącz do grupy, żeby poznać uczestników wyjazdu i praktyczne informacje przed obozem
https://www.facebook.com/groups/obozyatasanglia

Nauka języka angielskiego – organizator ATAS sp. z o.o.

1 DZIEŃ Zbiórka, przejazd przez Polskę i Niemcy w kierunku Holandii


2 DZIEŃ AMSTERDAM – miasto mostów, kanałów i rowerów. Spacer: Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam. Nocna przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle.


3 DZIEŃ Zamek Alnwick, w którym kręcono wiele znanych filmów (m.in. Harry'ego Pottera i Robin Hooda). Przejazd wzdłuż malowniczego wybrzeża Northumberland do Edynburga. Przejazd autobusem hop-on hop-off po najciekawszych zakątkach miasta.


4 DZIEŃ Edynburg: ogrody Princes Street Gardens, Scott Monument, główny trakt The Royal Mile: Hollyroodhouse Palace, kościół Tron Kirk, zwiedzanie położonego na skale Zamku w Edynburgu. Wspólna zabawa w Świecie Iluzji – Camera Obscura. Spacer z przewodnikiem anglojęzycznym śladami historii i Harry'ego Pottera.


5 DZIEŃ Zwiedzanie pałacu Linlithgow – byłej rezydencji królów Szkocji, The Kelpies - 30-metrowe rzeźby koni, zwiedzanie zamku Stirling. Rejs statkiem po jednym z malowniczych jezior, zwanych w Szkocji „Loch”.


6 DZIEŃ Panorama miasta z magicznego wzgórza Calton Hill. Queensferry – port z widokiem na imponujący most Forth Bridge, rybackie miasteczko Anstruther, St. Andrews - kolebka golfa. Spacer po Starym Mieście, obok najstarszego szkockiego Uniwersytetu, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku i katedry St. Andrews. Edynburg: zwiedzanie Narodowego Muzeum Szkocji.


7 DZIEŃ Spacer promenadą przy plaży Portobello, zwiedzanie średniowiecznego zamku Craigmillar. Przejazd w kierunku wzgórz Pentland Hills – lekcja przyrodnicza na farmie Swanston z tradycyjną wiejską zabudową, dziką szkocką przyrodą, słynnymi krowami „z grzywką”. Spacer po Dean Village – dzielnicy nazywanej ukrytym skarbem Edynburga.


8 DZIEŃ Wyjazd z Edynburga, zwiedzanie opactwa Melrose Abbey, spacer po miasteczku. Nocna przeprawa promowa Newcastle – Amsterdam.


9 DZIEŃ Przejazd w kierunku Polski. Uwaga! Powrót do Polski w niedzielę wieczorem lub nocą z niedzieli na poniedziałek w zależności od miasta*

*Powrót do niektórych miast w nocy z 3.08 na 4.08 zgodnie z rozkładem jazdy

Uwaga - obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Program wyjazdu prowadzony jest w języku polskim.

Oferowane usługi nie będą dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

DODATKOWE OPŁATY

200 PLN dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski – patrz rozkład jazdy

Koszt wstępów i realizacji programu oraz koszt przeprawy promowej (2 noclegi, kabiny wewnętrzne 4-osobowe, łóżka piętrowe) - płatne w Amsterdamie, wiek liczony jest wg roczników

175 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2004
210 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2004 i wcześniej

Terminy

Brak dostępnych terminów.

Skontaktuj się z wybranym biurem ATAS ».

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

200 PLN dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski – patrz rozkład jazdy

Koszt wstępów i realizacji programu oraz koszt przeprawy promowej (2 noclegi, kabiny wewnętrzne 4-osobowe, łóżka piętrowe) - płatne w Amsterdamie, wiek liczony jest wg roczników

175 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2004
210 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2004 i wcześniej

Cena zawiera

 •  przejazd autokarem

 • zakwaterowanie: 5 noclegów w Edynburgu

 • wyżywienie: 2 × dziennie (2 śniadania i 2 obiadokolacje na promie, 5 śniadań i 5 obiadokolacji w hostelu) świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją na promie 2. dnia (poniedziałek), kończą się śniadaniem na promie 9. dnia (niedziela)

 • opieka kierownika - pilota i wychowawców

 • ubezpieczenia AXA: NNW (NWI – 2000 EUR, NWS – 1000 EUR)
  KL i CP – 10000 EUR, bagaż – 200 EUR, koszty rezygnacji

 • składka na TFG

rezerwuj

ROZKŁAD JAZDY AUTOKARÓW

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację, DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów. Przy niewielkiej liczbie uczestników z danego miasta istnieje możliwość dowózki busem. Sugerujemy zabranie ok. 5 EUR (bilon) na toalety w Niemczech.

Miejscowość

Miejsce zbiórki

Uwaga: Zbiórka 30 min. przed planowaną godziną odjazdu

Godzina odjazdu do potwierdzenia na 7 dni przed wyjazdem

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

TRASA PÓŁNOCNA Istnieje możliwość dowozu uczestników busem do głównego autokaru. Wyjazd realizowany będzie przy minimum 5 osobach – informacja na 10 dni przed wyjazdem. Liczba miejsc na trasie północnej jest ograniczona.

Gdańsk

 Zatoczka przy MAK Autoservice Arkadiusz Rudawski obok Stacji Paliw Orlen, ul.Gen Henryka Dąbrowskiego 4, 80-802 Gdańsk

14:45

ok. 02:00 w dniu 4.08.2020

200,00 PLN

Bydgoszcz

Parking przy hali “Łuczniczka”, ul. Toruńska 59

17:30

ok. 23:30 w dniu 03.08.2020

200,00 PLN

TRASA CENTRALNA

Wyjazd z poniższych miast gwarantowany

Warszawa

Dworzec Zachodni PKS, st. 11

14:00

ok. 02:30 w dniu 4.08.2020

0 PLN

Łódź

Dworzec Autobusowy Północny, ul. Smugowa 30/32

16:30

ok. 00:15 w dniu 04.08.2020

0 PLN

Konin - okolice

Parking przy McDonald's, ul. Ogrodowa 31, Stare Miasto koło Konina

18:30

ok. 22:30 w dniu 03.08.2020

0 PLN

Poznań

Dworzec Autobusowy przy CH Avenida, ul. S. Matyi 2

20:15

ok. 21:00 w dniu 03.08.2020

0 PLN

TRASA POŁUDNIOWA

Istnieje możliwość dowozu uczestników busem do głównego autokaru. Wyjazd realizowany będzie przy minimum 5 osobach - informacje na 10 dni przed wyjazdem.

Kraków

Parking przy stadionie “Wisły”, ul. Reymonta 22

10:45

ok. 05:00 w dniu 04.08.2020

200,00 PLN

Katowice

Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 1

12:30

ok. 03:30 w dniu 04.08.2020

200,00 PLN