Hiszpania i perły Europy

  • 11 dni
  • 12-18 lat
Obóz w Hiszpanii to propozycja wakacyjnego relaksu na Costa Brava. To wyjazd dla miłośników poznawania i poszerzania horyzontów. To niepowtarzalna okazja odwiedzenia romantycznej Wenecji, stolicy mody europejskiej jakim jest Mediolan czy też cofnięcie się do średniowiecza  w pięknym Awinion. Na końcu podróży czeka zasłużony wypoczynek na Costa Brava i szaleństwo w Parku Rozrywki Gardaland.
rezerwuj

Zakwaterowanie

Hotel ESPLENDID 3*

Hotel położony w Blanes ok. 300 m od szerokiej, piaszczystej plaży i ok. 1 km od centrum miasta. Przy hotelu znajduje się 1 duży basen + 2 małe. Hotel ma zaplecze sportowe. Posiada korty tenisowe (koszt wynajmu 1 kortu za godzinę to ok. 7 euro), kryty basen klimatyzowany, fitness club. Przez cały sezon w hotelu organizowane są animacje. W godzinach porannych jest to np. Aerobik przy basenie lub agua gym. Wieczorem np. Pokaz tańca flamenco, karaoke lub wspólny taniec przy muzyce disco. Zakwaterowanie w pokojach 3 i 4 os z klimatyzacją, TV i ręcznikami w cenie. Suszarki można wypożyczyć w recepcji za kaucją zwrotną. Każdy pokój z balkonem (widok na basen lub na ulice). Posiłki w hotelu (śniadanie, obiad, kolacja) podawane są w formie stołu szwedzkiego. Woda do obiadu i kolacji.

Hotele tranzytowe –
hotele 2*/3*, pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. W miejscu zakwaterowania wydawane są śniadania. 2 dnia obiadokolacja w hotelu, 3 dnia w restauracji w Mediolanie, 9 dnia w hotelu.

Ważne informacje

PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ

- dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną
- każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ
- zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale,
- kieszonkowe – sugerowane około 7 - 8 EUR na dzień,
- mały podręczny plecak,
- ręczniki i kosmetyki,
- nakrycie głowy,
- napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50 pln na obiad przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej),
- wygodne buty i strój sportowy,
- sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni,
- małą poduszkę na podróż autokarem,
- notes i długopis,
- krem przeciwsłoneczny z filtrem.

DODATKOWE INFORMACJE

- dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
- telefon do kierownika obozu dostępny na stronie www.atas.pl na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu
PROGRAM
DZIEŃ 1 - Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch zgodnie z rozkładem jazdy.
DZIEŃ 2 - W godzinach porannych przyjazd do WENECJI. Rejs na plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: wejście do Bazyliki św. Marka, spacer od Pałacu Dożów, obok Dzwonnicy św. Marka, Loggetty, obok Wieży Zegarowej. Kontynuacja spaceru obok Siedziby Prokuratorów: Starej i Nowej, Skrzydła Napoleona, Biblioteki do Ponte Rialto. Przejazd do hotelu.
DZIEŃ 3 - Przejazd do MEDIOLANU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: spacer obok Opery La Scala przez plac Katedralny wraz z Katedrą Narodzin św. Marii, na Stary Rynek, Galeria Vittorio Emanuele. Spacer obok Ratusza, Zamku Sforzów. Obiad. Przejazd na nocleg w Awinion.
DZIEŃ 4 - AWINION: zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast południa Francji – Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame, most Św. Benedykta z XII w. Przejazd do hotelu na Costa Brava w porze kolacji.
DZIEŃ 4-8 - Pobyt na Costa Brava. W czasie pobytu program rekreacyjny, animacje w hotelu, gry i zabawy na plaży, kąpiele w morzu pod opieką miejscowego ratownika, a także wycieczka do BARCELONY – wizyta w Oceanarium, spacer po Bario Gotic i La Rambla, największe dzieła Gaudiego oglądane z zewnątrz: Sagrada Familia, Casa Mila oraz Casa Batlo, Park Güell – wstęp do strefy bezpłatnej nie obejmującej historycznego centrum.
DZIEŃ 8 - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. BLANES – Ogrody Mar y Mutra. Wyjazd z Blanes po lunchu. Przejazd do GIRONY. Spacer po jednej z najlepiej zachowanych starówek w Hiszpanii. Podziwianie słynnych pastelowych domów nad rzeką Onyar oraz murów miejskich sięgających I wieku p.n.e. Przejazd na wybrzeże i spacer po plaży w promieniach zachodzącego słońca. Nocny przejazd do Włoch.
DZIEŃ 9 - Przyjazd do GENUI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po mieście, w którym urodził się Krzysztof Kolumb m.in. Piazza del Ferrari - plac rozdzielający stare i nowe miasto, przejście obok gotyckiej katedry San Lorenzo, najważniejszego kościoła w Genui, dom Kolumba oraz Via Garibaldi, ulica na której znajduje się 12 kamienic pod ochroną UNESCO wybudowanych w XVI i XVII wieku. Zakończenie spaceru na Starym Mieście, które jest jednym z największych nienaruszonych historycznych obszarów miejskich w całej Europie. Przejazd do hotelu.
DZIEŃ 10 - Przejazd do Parku Rozrywki Gardaland – całodzienna zabawa. Wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
DZIEŃ 11 - Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.


Terminy

Turnus Cena

02.07.2018
2090 PLN
brak miejsc

16.07.2018
2090 PLN
brak miejsc

30.07.2018
2090 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena zawiera

- przejazd komfortowym autokarem,

- 4 noclegi na Costa Brava z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja),

- 3 noclegi tranzytowe z wyżywieniem 2 razy dziennie (obiad, śniadanie),

- wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim śniadanie dziewiątego dnia imprezy,

- opieka pedagogiczna kierownika-pilota i wychowawców przez cały okres trwania wyjazdu,

- ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż),

- bogaty program turystyczny i wypoczynkowy.

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

- koszt wstępów, komunikacji miejskiej, wjazdy do miast, usługi przewodnickie, obiadu w Mediolanie, wody do posiłków i realizacja programu: 120 EUR - płatne w autokarze,
- kaucja zwrotna w wysokości 10 EUR za hotel,
- dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski: 50 -180 PLN – patrz rozkład jazdy.


DODATKOWE UBEZPIECZENIA

-dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (deklarowane w ciągu 3 dni roboczych od zrobienia rezerwacji i wpłaty zaliczki):
        - 65 zł
        - 8,40% całkowitej wartości zgłoszenia - dla osób, które równocześnie wykupią ubezpieczenie od chorób przewlekłych

-osoba przewlekle chora powinna wykupić ubezpieczenie od chorób przewlekłych: dopłata 135 PLN (deklarowane najpóźniej tydzień przed wyjazdem),
-gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut: dopłata 80 PLN (deklarowane w dniu zawarcia umowy).

TRANSPORT

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację, barek oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu.

Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości bagażu głównego (zalecany rozmiar bagażu 65 x 40 x 25 cm) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.

Autokar docelowy jedzie na trasie Katowice-Costa Brava-Katowice.

 

 

Miejscowość

Miejsce zbiórki

Godzina odjazdu

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

Warszawa

Dw. Zachodni PKS st. 10

13:15

16:30

50 PLN

Łódź

Dworzec Łódź Widzew

15:15

15:00

50 PLN

Piotrków Trybunalski

McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle K

16:15

14:00

50 PLN

Częstochowa

ul. Drogowców 1, parking przy McDonald's w kierunku Katowic, powrót po drugiej stronie ulicy w kierunku Warszawy

18:00

12:30

50 PLN

Katowice

Dw. PKS, ul. Piotra Skargi

19:30

10:00

0 PLN

Gdańsk*

 

*Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowane przy zgłoszeniu się min. 5 osób, różnymi środkami transportu – PKS, PolskiBus, Plus Bus, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta)

 

 

Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na 1 tydz przed wyjazdem na stronie internetowej oraz w komunikacie wyjazdowym wysłanym w mailu do klienta

 

 

Uwaga: należy zabrać ważną legitymację szkolną

180 PLN

Bydgoszcz*

100 PLN

Lublin*

100 PLN

Poznań*

100 PLN

Kraków*

50 PLN

Wrocław*

50 PLN