Anglia Śladami Harry'ego Pottera Samolot

8 dni 13-18 lat
Oferta w przygotowaniu

Przenieś się do świata Czarodziei i Mugoli! Odwiedź Warner Bros. Studio będące scenerią filmów o przygodach Harry'ego Pottera, zobacz zaczarowane zakamarki Londynu i Oxfordu, wybierz się na ciekawe spacery śladami ulubionych bohaterów, zajrzyj do sklepu z różdżkami w Brighton i przekonaj się jakie tajemnice skrywają londyńskie muzea. Daj się zaczarować!

PROGRAM JĘZYKOWY
Realizowany jest przez praktyczne ćwiczenia w formie „project in English”, zdobywając informacje i wykonując ciekawe zadania. Ma to na celu przełamanie bariery językowej, a kontakt z rodziną brytyjską i przewodnikami jest okazją do osłuchania się z językiem i poszerzenia znajomości słownictwa.
Wymagania językowe wobec uczestników: znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej podstawowym.

rezerwuj

Zakwaterowanie

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Zakwaterowanie u rodzin stwarza okazję do poznania zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii. Rodziny są sprawdzone i starannie dobrane przez naszego partnera z Anglii. Uczestnicy są zakwaterowani na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Młodzież zakwaterowana jest w pokojach 2-5 osobowych, możliwe łóżka piętrowe.

UWAGA!
W przypadku wyjazdu uczestnika z osobą towarzyszącą (kolega lub koleżanka tej samej płci, brat lub siostra) i chęci wspólnego zakwaterowania prosimy o wpisanie takiej prośby w uwagi do zamówienia lub przesłanie jej na adres biura.

W miejscu zakwaterowania uczestnicy otrzymują następujące posiłki:

 • śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok
 • lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
 • obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, herbata.

Ważne informacje

W odpowiedzi na pytania dot. obozów w Wielkiej Brytanii informujemy, że:

 • przesunięty zostaje termin pełnej płatności za obóz do dnia 11.06.2021, dla osób, które na umowie mają termin wcześniejszy dopłaty,
 • przedłużony zostaje pierwszy próg potrącenia kosztów z tytułu rezygnacji do 11.06.2021

Aktualnie Polska znajduje się na pomarańczowej liście państw, 7 czerwca ogłaszana będzie jednak kolejna aktualizacja list, która być może zniesie część obostrzeń i wprowadzi następujące zasady: test antygenowy przed wyjazdem, test PCR do 2 dnia po przyjeździe. Aktualny koszt testu PCR w Londynie to kwota około 100 GBP. W Wielkiej Brytanii trwają negocjacje nad obniżeniem opłaty za wykonany test.

Więcej informacji udzielają nasi pracownicy pod nr tel 22 245 50 00 lub obozy@atas.pl

 • dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 • radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 10 GBP na wydatki na lotnisku
 • limit bagażu – 15 kg bagaż główny (sugerowane wymiary 65 cm x 40 cm x 25 cm) + 1 sztuka bagażu podręcznego do 5 kg
 • w ramach obozu część uczestników przyjeżdża do Londynu autokarem, część przylatuje samolotem. Grupy spotykają się 2 dnia i realizują program wspólnie aż do dnia 7. Uwaga! Uczestnicy lecący samolotem i jadący autokarem kwaterowani są osobno, zazwyczaj u innych rodzin
 • telefon do kierownika obozu dostępny na stronie www.atas.pl na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

SPECJALNE DIETY U RODZIN GOSZCZĄCYCH:
Ze względu na specyfikę zakwaterowania u rodzin, nie jesteśmy w stanie zagwarantować sterylnych warunków przygotowania posiłków. Rodziny mogą kupić bezglutenowe lub bezlaktozowe zamienniki produktów takich jak mleko, płatki czy makaron, ale nie mogą zapewnić osobnych naczyń, sztućców czy tostera, zamienniki mogą również stać w lodówce lub szafce z produktami zawierającymi gluten lub laktozę. Ponadto normy dotyczące zawartości np. glutenu mogą się różnić pomiędzy krajami i np. produkt który w Polsce byłby zakazany dla osoby z celiakią, w Wielkiej Brytanii może spełniać zalecenia lekarzy.

UWAGA:

Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 8 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • paszport (ważny co najmniej 1 tydzień od daty powrotu)
 • kieszonkowe (sugerujemy ok. 10 GBP na dzień)
 • zapas medykamentów, szczególnie jeśli stale bierzesz lekarstwa
 • mały podręczny plecak
 • wygodne buty
 • ciepły sweter, kurtkę przeciwdeszczową, parasolkę
 • nakrycie głowy
 • ręcznik i kosmetyki
 • adaptor do kontaktów
 • napoje i kanapki na drogę (plus. ok. 50 PLN na obiad przed granicą polsko – niemiecką oraz śniadanie w drodze powrotnej)
 • małą poduszkę.

Więcej informacji praktycznych i dotyczących pakowania się na wyjazd znajdą Państwo we wpisie WIELKA BRYTANIA - WYJAZDOWY NIEZBĘDNIK

Dołącz do grupy, żeby poznać uczestników wyjazdu i praktyczne informacje przed obozem https://www.facebook.com/groups/obozyatasanglia

Ważny komunikat – TESTY na Covid-19

Uczestnicy obozów przed wyjazdem są zobowiązani do wykonania testu na obecność SARS-CoV-2 zgodnego z aktualnymi wymogami danego kraju. ATAS we współpracy z laboratorium udostępnił możliwość zakupienia testu podczas rezerwacji obozu bądź po wprowadzeniu aneksu do istniejącej już umowy.
Po więcej informacji o wymogach testowych danych krajów, kosztach wykonania testu oraz w celu zapoznania się z regulaminem usługi wykupienia testu Covid-19 za pośrednictwem ATAS, zapraszamy na naszą stronę >>> FAQ- Testy na Covid-19

1 DZIEŃ Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot z opiekunem do Londynu Heathrow, przejazd do rodzin, zakwaterowanie.

2 DZIEŃ Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu. Przejście przez Tower Bridge, przejście obok Tower of London, Most Millenijny. Spotkanie obu grup i wspólne zwiedzanie: spacer obok Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Ben'a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy zakwaterowania.

3 DZIEŃ OXFORD – „Harry Potter Trail” spacer tematyczny po mieście z przewodnikiem anglojęzycznym, wejście do Biblioteki Bodleian i New College, które występowały w filmach o czarodzieju. Powrót do Londynu.

4 DZIEŃ LONDYN - „The Muggle Tour” – spacer z przewodnikiem anglojęzycznym śladami Harry'ego Pottera, Leadenhall Market – filmowa ulica Pokątna, Plac Leicester, zwiedzanie Galerii Narodowej, Plac Trafalgar, Picadilly Circus.

5 DZIEŃ BRIGHTON - Spacer po mieście i molo, panorama wybrzeża z wieży British Airways i360, Oliver's Brighton – sklep z zaopatrzeniem dla magików. Seven Sisters – przejazd wzdłuż wybrzeża z widokiem na klify znane z filmu „Harry Potter i Czara Ognia”. Powrót do Londynu.

6 DZIEŃ Wycieczka do Warner Bros. Studio – studia, w którym powstawały filmy o przygodach Harry'ego Pottera. LONDYN - Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej.

7 DZIEŃ LONDYN - zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie, Oxford Street z Primarkiem, Hyde Park.

8 DZIEŃ Przejazd pod opieką opiekuna na lotnisko Heathrow i przelot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwaga - obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Program wyjazdu prowadzony jest w języku polskim.

Oferowane usługi nie będą dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

DODATKOWE OPŁATY

 • 140 PLN zakup produktów wegańskich, bezglutenowych lub bezlaktozowych

Płatne w Londynie
koszt wstępów i realizacji programu i przejazdu z/na lotnisko
wiek liczony wg roczników

 • 140 GBP dla osób, które urodziły się po roku 2005
 • 160 GBP dla osób, które urodziły się w roku 2005 i wcześniej

Terminy

Brak dostępnych terminów.

Skontaktuj się z wybranym biurem ATAS ».

Cena nie zawiera

Wycena w przygotowaniu

Cena zawiera

 • przelot pod opieką wychowawcy na trasie Warszawa - Londyn - Warszawa liniami LOT oraz opłaty lotniskowe
 • zakwaterowanie - 7 noclegów w Londynie
 • wyżywienie 3 × dziennie (7 śniadań, 7 pakowanych lunchów, 7 obiadokolacji) świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją 1. dnia (sobota), kończą się pakowanym lunchem przed wyjazdem z Londynu 8. dnia (sobota)
 • autokar do dyspozycji grupy (patrz: Ważne Informacje)
 • ćwiczenia i konwersacje w języku angielskim w postaci gier i zabaw w terenie
 • opieka kierownika - pilota i wychowawców
 • ubezpieczenie Uniqa (NNW, KL bagaż)
 • materiały dydaktyczne - zeszyt ćwiczeń w języku angielskim
 • składka na TFG
rezerwuj

PAKIET LOTNICZY JA2
przelot samolotem rejsowym PLL LOT

 • nadzór opiekuna ATAS podczas lotu
 • limit bagażu: 15 kg + bagaż podręczny 5 kg
SZCZEGÓŁY LOTU
WARSZAWA LOTNISKO F.CHOPINA – LONDYN HEATHROW
wyloty w SOBOTY: 24.07, 07.08
Zbiórka na 2.5h przed wylotem w hali odlotów, terminal A, stanowisko odpraw ATAS (Meeting Point).
Bagaż główny 15 kg + podręczny 5 kg
Wylot z Warszawy, nr lotu LO 279 godz. 15:30 Przylot do Londynu godz. 17:20
LONDYN HEATHROW – WARSZAWA LOTNISKO F.CHOPINA
powroty w SOBOTY: 31.07, 14.08
Wylot z Londynu, nr lotu LO 282 – godz. 10:15 Przylot do Warszawy godz. 13:45