Przerwa międzysemestralna to oczywiście okazja do odpoczynku od szkolnej rutyny. Warto jednak wymyślić coś, żeby ten czas nie był zmarnowany. Gdy nie chodzimy do szkoły, na czas ferii zazwyczaj zawieszone są także zajęcia dodatkowe. Mamy zatem dużo wolnego czasu w ciągu dnia, żeby zająć się tym co lubimy. Lubisz uczyć się języków obcych i zastanawiasz się, jak kreatywnie wykorzystać przerwę w szkole? Mamy kilka propozycji, jak uczyć się angielskiego podczas ferii.

 

 

Nauka angielskiego w domu

Samodzielna nauka bywa trudno, bo bez nauczyciela często brakuje motywacji, są jednak takie formy kontaktu z językiem obcym, które możemy zorganizować sobie we własnym zakresie. Warto tutaj wymienić przede wszystkim:

  • oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej, chociażby w Netflixie z angielskimi napisami,

  • oglądanie zagranicznych Youtuberów,

  • czytanie po angielsku – w polskich księgarniach można kupić wiele anglojęzycznych książek, dlatego warto sobie odświeżyć to co już znamy, ale w języku Szekspira – na przykład książki J.K. Rowling z serii Harry Potter,

  • korzystanie z aplikacji na smartfona do nauki angielskiego,

  • granie na komputerze albo na konsoli – brzmi oryginalnie, ale to działa! W czasach, gdy popularne gry video nie miały jeszcze polskich wersji językowych, wiele słówek można było zapamiętać właśnie dzięki grom! Wystarczy zmienić język z polskiego na angielski, żeby trochę się podszkolić – przyjemne z pożytecznym!

Obozy młodzieżowe na ferie 2021

Zima podobnie jak wakacje letnie to okazja do wszelkiego rodzaju wyjazdów. Wiadomo, że podczas ferii dominują obozy narciarskie i snowboardowe, niemniej organizatorzy rozumieją, że sporty zimowe to nie jedyna ciekawa forma aktywności w przerwie międzysemestralnej. Wiele firm organizuje różnego rodzaju obozy tematyczne dla uczestników w różnym wieku.
My postanowiliśmy połączyć narciarstwo i naukę języków, tworząc ciekawy tygodniowy program. Tak powstał obóz narciarsko-językowy w Poroninie.

Postanowiliśmy tak zorganizować czas, żeby maksymalnie wykorzystać każdy dzień. Znajdzie się zatem czas na zajęcia na stoku z profesjonalnymi instruktorami, a także anglojęzyczne wieczory filmowe, gry, zabawy, kulig, ognisko, a także wycieczkę do Zakopanego.

Wyjazdy rozpoczynają się 17 stycznia i 31 stycznia.

Zastanawiasz się nad wyjazdem na narty? Zobacz koniecznie nasz poradnik Co zabrać na obóz zimowy >>

Oprócz naszej krajowej propozycji mamy w ofercie także zagraniczne wyjazdy językowe. Już po raz trzeci zapraszamy na obóz językowy Zimowy Londyn, gdzie w nietypowej, zimowej scenerii będziemy robić mniej więcej to samo co na wycieczkach i letnich obozach językowych. Aktywne, niestandardowe warsztaty językowe w terenie to nasza specjalność, więc podczas ferii organizujemy czas w ten sam sposób.
W programie umieściliśmy największe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii – jest London Eye, Muzeum Figur Woskowych, spacer z anglojęzycznym przewodnikiem po Oxfordzie, lekcje muzealne w Galerii Narodowej i Tower of London.

Inna propozycja to kurs językowy w Cambridge w terminie 24.01 – 31.01.2021. To propozycja dla uczniów w wieku 13-17 lat. Zimowy kurs składa się z 28 lekcji w szkole językowej i kończy uzyskaniem certyfikatu. To świetna propozycja dla tych, którzy lubią intensywną naukę. Tematyka zajęć obejmuje takie elementy jak: gramatyka, konwersacje, intonacja, rozumienie ze słuchu, umiejętność pisania, rozumienie tekstu czytanego. Znajdzie się także miejsce na zajęcia w grupach, debaty, przygotowywanie mini prezentacji i pisanie esejów – to pakiet zajęć kryjących się pod nazwą Academic Skills. W ramach zajeć popołudniowych będzie też czas na zabawę - na przykład naukę gry w krykieta albo warsztaty z dekorowania ciasteczek!

Nauka angielskiego online

W zagranicznej szkole językowej można się uczyć także bez wychodzenia z domu. Wiele szkół językowych w Wielkiej Brytanii wprowadziło do swojej oferty zajęcia online. Wiadomo, że ceny są znacznie niższe niż w przypadku wyjazdu na kurs, a w tej formie także mamy kontakt z nowoczesnymi metodami nauczania w akredytowanych, renomowanych szkołach.

Chcesz widzieć więcej o kursach angielskiego online? Więcej szczegółów w osobnym artykule:

Ucz się w międzynarodowym środowisku bez wychodzenia z domu – poznaj kursy językowe online

 

 

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, nauka angielskiego, obozy zimowe, angielski online, ferie zimowe, ferie zimowe 2021, zimowiska