Przerwa międzysemestralna to oczywiście okazja do odpoczynku od szkolnej rutyny. Warto jednak wymyślić coś, żeby ten czas nie był zmarnowany. Gdy nie chodzimy do szkoły, na czas ferii zazwyczaj zawieszone są także zajęcia dodatkowe. Mamy zatem dużo wolnego czasu w ciągu dnia, żeby zająć się tym co lubimy. Lubisz uczyć się języków obcych i zastanawiasz się, jak kreatywnie wykorzystać przerwę w szkole? Mamy kilka propozycji, jak uczyć się angielskiego podczas ferii.

 

 

Nauka angielskiego w domu

Samodzielna nauka bywa trudno, bo bez nauczyciela często brakuje motywacji, są jednak takie formy kontaktu z językiem obcym, które możemy zorganizować sobie we własnym zakresie. Warto tutaj wymienić przede wszystkim:

  • oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej, chociażby w Netflixie z angielskimi napisami,

  • oglądanie zagranicznych Youtuberów,

  • czytanie po angielsku – w polskich księgarniach można kupić wiele anglojęzycznych książek, dlatego warto sobie odświeżyć to co już znamy, ale w języku Szekspira – na przykład książki J.K. Rowling z serii Harry Potter,

  • korzystanie z aplikacji na smartfona do nauki angielskiego,

  • granie na komputerze albo na konsoli – brzmi oryginalnie, ale to działa! W czasach, gdy popularne gry video nie miały jeszcze polskich wersji językowych, wiele słówek można było zapamiętać właśnie dzięki grom! Wystarczy zmienić język z polskiego na angielski, żeby trochę się podszkolić – przyjemne z pożytecznym!

Nauka angielskiego online

W zagranicznej szkole językowej można się uczyć także bez wychodzenia z domu. Wiele szkół językowych w Wielkiej Brytanii wprowadziło do swojej oferty zajęcia online. Wiadomo, że ceny są znacznie niższe niż w przypadku wyjazdu na kurs, a w tej formie także mamy kontakt z nowoczesnymi metodami nauczania w akredytowanych, renomowanych szkołach.

Chcesz widzieć więcej o kursach angielskiego online? Więcej szczegółów w osobnym artykule:

Ucz się w międzynarodowym środowisku bez wychodzenia z domu – poznaj kursy językowe online

 

 

Maciej Partyka

obozy młodzieżowe, nauka angielskiego, obozy zimowe, angielski online, ferie zimowe, ferie zimowe 2021, zimowiska