Przerwa międzysemestralna to okazja do ciekawego wyjazdu. Często zorganizowany zimowy wypoczynek to także nauka do rozwijania pasji i zainteresowań dziecka. Wymarzone zimowisko może być nagrodą za dobre stopnie w szkole albo wręcz stanowić motywację do tego, aby osiągać dobre wyniki w nauce. Czy warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy zimą i jaką ofertę wybrać? Mamy kilka dobrych rad.

 

 

Nie tylko narty i snowboard – zimowiska to coś więcej!

Oczywiście ferie kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z uprawianiem sportów zimowych. To słuszny trop, jednak białe szaleństwo to nie jedyny powód, żeby decydować się na taki wyjazd. Pamiętajmy o tym, że pogoda bywa nieprzewidywalna (zwłaszcza w Polsce), więc nie zawsze można liczyć na idealne warunki do jazdy. Warto natomiast mieć świadomość, że wyjazd na obóz daje wiele innych korzyści:

 • nauka samodzielności – samodzielne pakowanie się na wyjazd, pobyt przez wiele dni z dala od rodziców, konieczność załatwienia spraw bez udziału rodzica,

 • kontakt z rówieśnikami i nowe znajomości – trudno o lepszą okazję do poznania ciekawych ludzi poza swoją szkołą, co więcej w dzisiejszych czasach te kontakty można utrzymywać znacznie łatwiej niż kiedyś,

 • porcja ruchu – bo nie ma nic gorszego niż spędzenie pół dnia w łóżku albo przed konsolą, wyjazd na obóz to zawsze aktywność, rekreacja, gry, zabawy i spacery, a w zdrowym ciele zdrowych duch!

Wyjazd na obóz zimowy dla młodzieży to na pewno wartościowa forma spędzenia wolnego czasu. Dodatkowym argumentem przekonującym do takiej decyzji jest na pewno bon turystyczny o wartości 500 zł, który rodzice mogą wykorzystać na tego rodzaju imprezy realizowane na terenie Polski. Wyjazd na wymarzone zimowisko może też być rekompensatą za brak wyjazdu na wycieczkę szkolną. Wiemy że niektóre szkoły całkowicie zrezygnowały z wyjść poza szkołę, zielonych szkół i podobnych aktywności. Dlatego zima wydaje się dobrym czasem, żeby nadrobić takie zaległości i poznać wreszcie piękne miejsca i nowych znajomych. Na zimowiska można także wykorzystać vouchery, które część klientów dostała w rozliczeniu za obozy i kolonie letnie których nie udało się zrealizować.

Ferie 2021 – jaki rodzaj obozu wybrać?

Co roku oferta jest szeroka. Chcą uporządkować propozycje od różnych organizatorów można wyróżnić tutaj różne kategorie:

 • obozy narciarskie,

 • obozy snowboardowe,

 • obozy tematyczne: taneczne, fotograficzne, paintballowe, gamingowe,

 • obozy językowe,

 • obozy z influencerami.

Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo programów, które łączą kilka elementów. Podobnie jak w przypadków obozów i kolonii letnich mamy tutaj duży wybór obejmujący praktycznie pełne spektrum zainteresowań dzieci. Można wybrać obozy narciarsko-snowboardowe, narciarsko-językowe, narciarsko-taneczne a nawet siatkarko-narciarskie. Czasami młodzież dzieli się też na grupy i turnusy w zależności od umiejętności, poziomu zaawansowania.

Ferie zimowe 2021 – w kraju czy za granicą?

Kolonie zimowe w Polsce są oczywiście tańsze, łatwiej tam dojechać lub nawet zawieźć dziecko samodzielnie, można też wykorzystać bon turystyczny 500+ do zrealizowania części płatności. Za to zagraniczne wyjazdy oferują możliwość zobaczenia zupełnie innych miejsc, niedostępnych na co dzień w Polsce oraz korzystania z lepszych stoków narciarskich chociażby w Alpach.

Gdzie warto pojechać na narty w Polsce?

W naszym kraju nie brakuje ośrodków, które zapewniają zarówno dobre warunki do jazdy na nartach jak również dostępność wielu innych atrakcji. Najpopularniejsze miejscowości znane z zimowisk to Zakopane, Wisła, Szczyrk, Poronin, Białka Tatrzańska.

Gdzie pojechać na zimowisko zagranicą?

Już od wielu lat dużą popularnością cieszy się słowacka strona Tatr. Na Słowacji można znaleźć wiele atrakcyjnych stoków na narty i snowboard, a przy tym przystępne ceny podobne do tych krajowych. Inne popularne kierunki wyjazdów zagranicznych na ferie zimowe to Austria, Włochy, Słowenia. Co ciekawe obozy narciarskie i snowboardowe odbywają się nawet w dalekiej Gruzji.

Jeśli myślimy o atrakcjach innych niż narty i snowboard ciekawe możliwości oferują także inne kraje. W Wielkiej Brytanii organizowane są obozy językowe. Angielskiego można się przecież uczyć niezależnie od pory roku, a Londyn w trakcie ferii zimowych wygląda zupełnie inaczej niż latem – warto to zobaczyć na własne oczy!

W poprzednich latach organizowaliśmy Zimowy Londyn – obóz językowy – wierzymy, że w 2021 roku także nam się uda.

Ferie zimowe 2021 – obozy młodzieżowe ATAS

 

Całkiem nowa propozycja w naszej ofercie krajowe to obóz narciarsko-językowy w Poroninie. Zapraszamy na ferie zimowe do Poronina, gdzie w komfortowych warunkach ośrodka LIMBA spędzimy tydzień pełen atrakcji. Przed południem czekają na Was zajęcia na stoku pod okiem wykwalifikowanej kadry, a po południu moc wrażeń językowych.

Po czujnym okiem instruktorów narciarskich i naszej kadry lektorskiej przeżyjecie wiele przyjemnych chwil. W programie znajdują się między innymi:

 • gra terenowa „treasure hunt” po angielsku,
 • wieczorny kulig w wozach z pochodniami,
 • angielski wieczór filmowy,
 • zabawy przy ognisku,
 • wyjście na basen,
 • dyskoteka.

Jest tyle aktywności, że o nudzie nie ma mowy, a przecież będziemy jeszcze jeździć na nartach!

 

A może zastanawiasz się jak przygotowac się na takim wyjazd?
Zobacz wpis: Co zabrać na obóz zimowy?

Maciej Partyka

obozy językowe, obozy tematyczne, obozy zimowe, kolonie zimowe, obozy narciarskie, ferie zimowe, ferie 2021, obozy młodzieżowe 2021, obozy snowboard, obozy zima 2021