Jeśli zdecydowaliście się na spędzenie wakacji na obozie językowym w Londynie to serdecznie gratulujemy! To świetna decyzja i wierzymy, że potwierdzicie to wracając z Wielkiej Brytanii i jeszcze będziecie żałować, że to trwało tak krótko! Diabeł jednak tkwi w szczegółach! Obozów językowych w Londynie mamy w tym roku do wyboru aż sześć. Żeby było trudniej niektóre występują w wariantach z transportem autokarem i samolotem. Nieźle Wam namieszaliśmy w głowie, co? Jest jednak dobra wiadomość – w tym artykule podpowiemy, czym różnią się od siebie i co brać pod uwagę szukając idealnej oferty. Uwaga! Będzie dużo informacji, których nie znajdziecie w katalogu!

 

 

Obozy językowe w Londynie – wspólne cechy wszystkich wyjazdów

W programach naszych obozów łatwo znaleźć wiele cech wspólnych. Wszystkie wyjazdy letnie realizowane autokarem to wyjazdy 9-dniowe, gdzie tydzień spędzamy w Londynie. W przypadku wariantów samolotowych transport jest oczywiście mniej czasochłonny, ale czas na miejscu mniej więcej taki sam. Na wszystkich obozach nad organizacją Waszego pobytu czuwa kierownik, któremu pomagają opiekunowie- często nauczyciele angielskiego. Podobnie wygląda też przebieg dnia. Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie połączone z ćwiczeniami językowymi. Wieczorem wracamy na obiadokolację. Sam przebieg ćwiczeń w terenie także jest podobny. Nauka odbywa się w formie aktywnej, żeby Was autentycznie wciągnąć i zainteresować tym, co się dzieje wokół. Swoje zdolności językowe będzie ćwiczyć w formie zabaw, konkursów, prac w grupie, wywiadów, rozwiązywania zadań czy nawiązywania rozmów z przechodniami. Bardzo nam w tym pomagają specjalne zeszyty ćwiczeń. Rodzaj aktywności jest dostosowany do zwiedzanych obiektów, a aktywności zawsze mają związek z tym, co robicie danego dnia. Możecie szukać ukrytych informacji, kręcić film albo uczyć się grać w krykieta. Kreatywność naszych kierowników jest naprawdę ogromna! Z kierownikiem oczywiście porozmawiacie po polsku, a już jego lub jej głowa w tym, żeby skutecznie zachęcić Was do rozmawiania po angielsku z innymi. Mamy swoje sposoby, serio! Bardzo podobny jest także sposób poruszania się po mieście. W Londynie korzystamy ze swoich autokarów lub środków komunikacji miejskiej. Bilety na wszystkie przejazdy w Londynie są wliczone w koszty wstępów w GBP, więc nie musicie za nie dodatkowo płacić.

 

A czym różnią się od siebie obozy językowe ATAS?

Różnice dotyczą transportu (samolot, autokar), formy zakwaterowania (częściej rodziny goszczące, rzadziej hostel), ale przede wszystkim programu czyli odwiedzanych miejsc i związanych z nimi aktywności. Nic dziwnego, w końcu nie każdy lubi to samo. Mamy wielu stałych klientów, którzy jadą więcej niż raz na obóz językowy do Londynu i chcieliby zobaczyć nowe miejsca i spróbować czegoś innego. Dzięki temu że jest wybór, każdy może wybrać taki obóz, który najbardziej pasuje do jego zainteresowań. Jeśli chodzi o samą naukę języka, tu także są dodatkowe smaczki na wybranych programach – na przykład lekcje muzealne albo obecność native spekaerów.

 

Poniżej omówimy najważniejsze cechy każdego programu.
To na pewno pomoże w dokonaniu właściwego wyboru!

 

Obóz językowy Londyn

Polecamy ten program wszystkim, którzy pierwszy raz jadą do Londynu. To okazja do zobaczenia najbardziej znanych atrakcji i kultowych miejsc jak London Eye, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Oxford Street. Jest też super rejs statkiem po Tamizie.

 

W porównaniu do 2019 roku jest jedna nowość. Dodaliśmy lekcję muzealną w Muzeum Brytyjskim. Na czym polega lekcja? Grupa spotyka się w obiekcie z anglojęzycznym przewodnikiem, który porusza z grupą 2-3 tematy, aby przybliżyć uczestnikom ciekawe historie i zagadnienia, których by nie udało im się wyłapać w czasie samodzielnego zwiedzania. Celem jest zdobycie wiedzy historycznej, ale też osłuchanie się z językiem angielskim. W Muzeum Brytyjskim lekcja oparta będzie na konwersacji między przewodnikiem, a grupą.

W każdym obiekcie przewodnik jest z grupą 2 godziny zegarowe. Grupa dzielona jest na 2 podgrupy po ok. 25 osób. W czasie gdy jedna podgrupa ma lekcję, druga podgrupa zwiedza obiekt samodzielnie, a potem grupy zamieniają się miejscami.

 

Obóz językowy Londyn śladami Harrego Pottera

Idealna propozycja dla fanów Harrego Pottera.

Odpuść jeśli jesteś Mugolem, albo wolisz Gwiezdne Wojny.

Największa atrakcja tego obozu to wizyta w Warner Bross Studio, gdzie dowiecie się wszystkiego na temat kręcenia filmów o przygodach młodego czarodzieja. Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczycie wiele makiet, rysunków, rekwizytów. To miejsce to raj dla każdego, kogo interesuje Harry Potter. Oprócz tego w programie są spacery śladami miejsc związanych z filmem – zarówno w Londynie jak i w Oxfordzie. Zobaczycie między innymi Bibliotekę Bodleian udającą biliotekę w Hogwarcie oraz Leadenhall Market czyli filmową ulicę Pokątną. W programie są też największe atrakcje takie jak Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie, Oxford Street z Primarkiem, Hyde Park.

Obozy Londyn oraz Londyn śladami Harrego Pottera realizowane są także w wersji z przelotem samolotem zamiast autokaru.

 

Londyn i miasta uniwersyteckie

Obóz dedykowany młodzieży, która rozważa kontynuację nauki na jednej z brytyjskich uczelni oraz osobom, które chciałyby odkryć historyczne oblicze Anglii. Skupia się nie na Londynie, a na innych miastach. W programie mamy Oxford, Cambridge, Portsmouth oraz Windsor.

 

Londyn z native speakerami

To propozycja dla tych, którzy chętnie śledzą nowinki że świata mody, celebrytów i social media. Dla chcących przeżyć fajną przygodę na niestandardowym programie, a przy okazji spędzić trochę czasu z native speakerami realizując z nimi wspólnie zadania w terenie. W programie znajdziecie między innymi warsztaty filmowe, dziennikarskie i fotograficzne. Razem z anglojęzycznym przewodnikiem będziecie poruszać się śladami Jamesa Bonda i Sherlocka Holmesa, poznacie też zasady gry w krykieta. Wielką atrakcją będzie także wyjście na muscial!

 

Anglia dla młodszych

To propozycja dla młodszych uczestników. Zapraszamy tutaj osoby w wieku 10-14 lat, jeszcze zbyt młode, żeby poradzić sobie w starszej grupie. Uczestnicy nie mieszkają u rodzin tylko w hostelu, a aktywności są dostosowane do zainteresowań zgodnych z wiekiem – mniej historii i geografii, a trochę więcej zabawy! Oczywiście w tym programie musieliśmy umieścić Warner Bross Studio! Jest także całodniowy pobyt w parku rozrywki Chessington World of Adventures. W ofercie parku znajduje się 27 atrakcji w 9 krainach tematycznych. Obiekt jest połączeniem wesołego miasteczka, parku botanicznego, akwarium morskiego oraz ogrodu zoologicznego.

 

Londyn maksymalnie językowy

To program dla wymagających. Jeśli chcecie maksymalnie wykorzystać czas na naukę ten obóz językowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zakwaterowanie w hotelu bliżej centrum Londynu oraz przelot samolotem sprawiają, że nie traci się tu czasu i energii, tylko od razu jest się w centrum wydarzeń. W ramach tego programu czekają Was lekcje z użyciem podręczników National Geographic Learning. Co ciekawego w programie? Między innymi warsztaty modowe, w Camden Town Muzeum Figur Woskowych, konkurs fotograficzny i oczywiście London Eye.

 

Wciąż nie wiesz co wybrać?
Lepiej się pośpieszyć, bo na wielu obozach szybko zapełniają się miejsca!

Polecamy też wymienić się opiniami z uczestnikami obozów językowych z poprzednich lat.

Do tego właśnie służy nasza grupa na Facebooku ANGLIA - OBOZY JĘZYKOWE >>

Maciej Partyka

obozy językowe, wyjazdy językowe, wakacje, Londyn, angielski