Tatry - angielski z Harrym Potterem NOWOŚĆ!

11 dni 11-17 lat
Promocja Majowa do 28 maja br.

Jesteś miłośnikiem przygód Harry’ego i chcesz poznać innych fanów książek J.K.Rowling oraz ich ekranizacji? A może masz ochotę połączyć przyjemne z pożytecznym szlifując angielski w trakcie gier i zabaw z innymi młodymi czarodziejami? Jeśli tak, to zapraszamy do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Poroninie! Podczas pobytu nie tylko przeżyjesz przygodę w świecie Pottera, ale również spotkasz osoby z innymi pasjami. Wspólnie weźmiecie udział m.in. w: wycieczkach, olimpiadzie obozowej, uroczystej gali kończącej obóz. Przewidziana jest również relacja live z obozu.

rezerwuj

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy LIMBA (www.limba-poronin.pl) położony jest w spokojnej okolicy u podnóża gór w Poroninie (w okolicy Zakopanego). Wokół ośrodka na naszych obozowiczów czeka ogromna przestrzeń zielona, na której m.in. odbywają się liczne aktywności sportowe. Luźna zabudowa, malownicza panorama Tatr rozpościerająca się z okien oraz czyste, górskie powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku.

Na terenie ośrodka znajdują się: nowoczesny, kryty basen z jacuzzi, kilka sal tanecznych i konferencyjnych, sala telewizyjna, a także strefa relaksu: bilard, tenis stołowy, piłkarzyki i inne gry zespołowe. Dodatkowo możemy spędzić wspólnie czas w klimatycznym szałasie, wiacie grillowej bądź na placu zabaw.

Pokoje:
3-6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i dostępem do internetu bezprzewodowego.
Wyżywienie na terenie ośrodka: śniadanie, obiad z deserem, kolacja.

Ważne informacje

 • Możliwa dieta specjalna: wegetariańska, wegańska, bezlaktozowa i bezglutenowa – bez dopłat
 • Bagaż – 1 główny o wadze nieprzekraczającej 20 kg i sumie wymiarów nie większej niż 180 cm + bagaż podręczny o wadze do 5 kg
 • Uczestników z dojazdem własnym prosimy o przybycie do ośrodka około godziny 17:00
  Adres ośrodka
  : OW „Limba”, ul. Kośne Hamry 15A, 34-520 Poronin
 • Odbiór uczestników z dojazdem własnym NAJPÓŹNIEJ do godziny 10:00
 • Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione

UWAGA: W przypadku braku minimalnej liczby osób wynoszącej 30, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

ZAJĘCIA JĘZYKOWE - HARRY POTTER

W trakcie naszej magicznej przygody, czeka na Was moc atrakcji wprost ze świata naszego bohatera. Aby wczuć się głębiej w powieściowo-filmowy świat zarówno prowadzący zajęcia, jak i uczestnicy porozumiewają się po angielsku. Jeśli chcesz przełamać barierę mówienia, to właśnie masz doskonałą okazję. Z Harrym na pewno się uda! Zapraszamy na ekscytujące zajęcia:

Eliksiry - parafrazując profesora Slughorna to delikatna nauka o eksperymentach, które pozwolą Wam uważyć odrobinę szczęścia lub znaleźć nową miksturę. Ruszymy odważnym krokiem w świat chemii oraz kulinariów.
Herbologia - ulubiona lekcja Nevilla, na której dowiecie się o ziołolecznictwie i zielarstwie, oraz o tym jaki wpływ mogą mieć rośliny na Wasze zdrowie.
Różdżkarstwo - rodzaje różdżek i warsztaty kreatywne, na których każdy stworzy tę idealną różdżkę dla siebie.
Wróżbiarstwo - choć była to zmora Hermiony, teraz to Ty będziesz mógł się poczuć jak w wieży astronomicznej profesor Trelawney, nauczymy się podstaw wróżenia z fusów, dłoni i nie tylko.
Historia Magii - wielki quiz wiedzy o Harrym Potterze oraz gry i zabawy karciane, bo przecież każdy wie, że profesor Binns jest okropnym nudziarzem.
Śmierciożercy - Sami Wiecie Kto miał wielu popleczników i jeszcze większy krąg popychli, w tej grze będziecie musieli odgadnąć, kto jest po stronie Czarnego Pana, a kto pozostaje po stronie dobra. Będziecie potrafili namierzyć wroga? A może dołączycie do Śmierciożerców?
Quidditch - nieodzowna część życia Hogwartu. Któż by nie chciał stać się gwiazdą Quidditcha? A zatem szykujcie formę bo i my zagramy! Jak przetrwać w świecie Mugoli - czyli warsztaty aktorsko-filmowe.
Horcrux Quest - trzeba znaleźć je wszystkie, aby uratować świat magii. W tej grze terenowej będziecie musieli się wykazać sprytem, inteligencją i szybkością, żeby odnaleźć i zniszczyć wszystkie części duszy Czarnego Pana.

UWAGA: Wymagana znajomość języka w stopniu przynajmniej podstawowym.

STAWIAMY NA AKTYWNY WYPOCZYNEK
Codzienne aktywności są istotnym elementem naszych obozów w Poroninie. Przez cały pobyt będziemy sprawdzać się w różnorodnych konkurencjach olimpiady obozowej, począwszy od zajęć sportowych po quizy i zabawy rozwijające wiedzę ogólną. Ogromna przestrzeń zielona wokół ośrodka sprzyja aktywnościom, takim jak, np. archery tag (bezpieczne łucznictwo, strzały z piankowym gortem). Wieczory zawsze spędzamy na wspólnej integracji: śpiewając światowe hity podczas karaoke, tańcząc belgijkę na dyskotekach, piekąc kiełbaski w grillowej wiacie czy zagryzając pizzę podczas wieczoru filmowego. W piękny, upalny dzień skorzystamy również z basenu znajdującego się na terenie ośrodka (1 wejście na pobyt). W programie nie mogło zabraknąć oczywiście wizyty w “zimowej stolicy Polski”. W Zakopanem przejdziemy się najsłynniejszym deptakiem na Krupówkach, przybijemy piątkę ze słynnym Białym Misiem oraz będziemy podziwiać panoramę Giewontu. Miłośnicy skoków narciarskich będą mogli zrobić sobie zdjęcie u podnóża największej skoczni w Polsce (Wielka Krokiew). Tatry to idealne miejsce do pieszych wędrówek, dlatego też podążymy górskim szlakiem w poszukiwaniu przygód. Malownicze widoki, czyste powietrze i góralska gościnność, są to nieocenione atuty pobytu w górach.

Zajęcia wspólne dla wszystkich, m.in.:

 • wycieczka w góry
 • wycieczka do Zakopanego
 • Archery Tag (łucznictwo)

Fakultatywnie: wycieczka do parku wodnego Tatralandia (płatne na miejscu)

ABC OLIMPIADY OBOZOWEJ
Olimpiada obozowa łączy wszystkich obozowiczów! Nie ma czasu na nudę i spędzanie czasu przed ekranem smartfona.
Nie ważny jest profil obozu, płeć, wiek… wszyscy zgodnie biorą udział we wspólnych konkurencjach, świetnie się przy tym bawiąc.

 • 10-osobowe drużyny pod okiem swojego kapitana tworzą własną nazwę, flagę, hymn, a nawet taniec ludowy.
 • Konkurencje odbywają się codziennie pomiędzy zajęciami tematycznymi, a w ich skład wchodzą liczne quizy tematyczne, mi.in. Jaka to melodia?, Jeden z dziesięciu, Kto to jest? oraz masa aktywności sportowych (siatkówka, piłka nożna, ping pong, biegi, sztafety, bilard) i wiele, wiele innych.
 • Olimpiadę wieńczy uroczysta gala, podczas której wyłonione zostaną trzy pierwsze drużyny z najlepszymi wynikami.

Nutka zdrowej rywalizacji, ogrom zabawy i wielkie emocje, te słowa najlepiej oddają charakter ATAS-owej olimpiady!

RAMOWY PROGRAM DNIA
(dla dni bez wycieczek)
Dzień rozpoczynamy od porannej zbiórki przed ośrodkiem, gdzie witamy się i sprawdzamy obecność, by kolejno wspólnie udać się na śniadania. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jedzenie w ośrodku Limba jest wyjątkowo urozmaicone i smaczne - tutaj nawet największy niejadek znajdzie coś pysznego dla siebie. Po śniadaniu zazwyczaj młodzież dzieli się na grupy i udaje się na zajęcia tematyczne. To właśnie w tym czasie nasi obozowicze mogą rozwijać swoje zainteresowania i hobby zgodnie z wybranym profilem. Poza zajęciami, młodzież ma także czas na zabawę i wspólną integrację z pozostałymi uczestnikami obozu. Obiad i odpoczynek zaplanowany jest po godz. 13:00, tak aby zebrać siły na kolejną część dnia. Następnie, po południu odbywają się kolejne zajęcia tematyczne oraz gry na świeżym powietrzu, połączone z konkurencjami do olimpiady obozowej. Zwieńczeniem dnia jest smaczna kolacja oraz dodatkowa porcja zabaw integracyjnych, quizów, zawodów i aktywności, podczas których obozowicze zbierają punkty dla swojej drużyny. Młodzież poznaje wyniki i rezultaty swoich starań kolejnego dnia rano, kiedy to cała przygoda zaczyna się od początku.

Uwaga: Obowiązkowy odbiór młodzieży do 18 lat przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione.

Terminy

Turnus Cena

30.06.2024
Najniższa cena w okresie 30 dni przed zniżką: 2890 PLN
2690 PLN
2890 PLN
rezerwuj

22.07.2024
Najniższa cena w okresie 30 dni przed zniżką: 2890 PLN
2690 PLN
2890 PLN
rezerwuj

02.08.2024
Najniższa cena w okresie 30 dni przed zniżką: 2890 PLN
2690 PLN
2890 PLN
rezerwuj

* Informujemy, że do 3 dni od dokonania rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w wysokości 600.00 PLN.
Do 30 dni przed wyjazdem prosimy o wpłatę pozostałej kwoty za wyjazd.

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY OBOWIĄZKOWE

 • 180-320 PLN – transport autokarem, busem lub środkami transportu publicznego (patrz: rozkład jazdy)

OPŁATY FAKULTATYWNE

 • 190 PLN (płatne na miejscu) - wycieczka do parku wodnego Tatralandia – wyjazd realizowany przy zgłoszeniu się minimum 20 osób.
  UWAGA! Należy zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty
 • 20 PLN - każde dodatkowe wejście na basen
 • 130 PLN – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
  *Sprawdź warunki ubezpieczenia KR > POBIERZ
 • 80 PLN - gwarancja najniższej ceny*
 • 80 PLN - gwarancja niezmienności ceny**

*Gwarancja najniższej ceny - daje prawo zwrotu różnicy w cenie wykupionego wyjazdu, gdy ta zostanie obniżona po dacie Twojej rezerwacji. W czasie trwania obniżki, zgłoś do nas prośbę o zmniejszenie ceny zgodnie z obowiązującą ofertą, a przygotujemy dokument potwierdzający nową kwotę (usługa dostępna do 7 dni od dnia wpłaty zaliczki na wyjazd). REGULAMIN >>

**Gwarancja niezmienności ceny
- daje gwarancję stałej ceny wyjazdu, niezależnie od zmiany kursów walut, kosztów paliwa, podatku od usług turystycznych czy opłat lotniskowych. Organizator turystyki w uzasadnionych sytuacjach ma prawo podnieść cenę, a ta usługa chroni Cię przed nieplanowaną podwyżką (usługa dostępna do 7 dni od dnia wpłaty zaliczki na wyjazd). REGULAMIN >>

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 10 noclegów w Ośrodku Limba w Poroninie
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (świadczenia zaczynają się kolacją pierwszego dnia a kończą się pakowanym lunchem ostatniego dnia)
 • grill z kiełbaskami pod wiatą
 • wejście na basen na terenie Ośrodka (1h/pobyt)
 • opieka kadry pedagogicznej: kierownika i wychowawców – instruktorów
 • ubezpieczenie Wiener (NNW - 5000 PLN)
 • obowiązkowe składki na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy)
 • pamiątka z obozu

ROZKŁAD JAZDY AUTOKARU
Dojazd autokarem: pod opieką kadry (szczegółowy rozkład i ceny poniżej).
Uwaga: Korzystając z przejazdu grupowego ATAS, obowiązuje pełna opłata za transport, nawet w przypadku dojazdu własnego lub odbioru dziecka w jedną stronę (dotyczy np. wyjazdu z grupą, a powrotu własnego).
Uwaga: Możliwość powrotu jedynie do tego samego miasta, w którym wsiadał uczestnik obozu.
Dojazd własny: prosimy o przybycie do Ośrodka Limba na godzinę 17:00 pierwszego dnia obozu/kolonii i odbiór najpóźniej do godziny 10:00 w dniu wyjazdu.

MIEJSCOWOŚĆ MIEJSCE ZBIÓRKI WYJAZD POWRÓT DOPŁATA
WYJAZDY REALIZOWANE WE WSZYSTKICH TURNUSACH
Zbiórka na 30 min przed planowaną godziną odjazdu.
Warszawa Dworzec Zachodni PKS, stanowisko 11 07:00 19:00 320 PLN
Łódź Dworzec Północny, ul. Smugowa 09:00 17:00 300 PLN
Katowice wyjazd: McDonalds, ul. Górnośląska 40A
(w kierunku na Kraków)
powrót: McDonalds, ul. Górnośląska 55 róg ul. Ofiar Katynia (w kierunku na Wrocław)
12:00 13:30 220 PLN
Kraków Parking przed Stadionem Wisły, ul. Reymonta 22 13:30 12:30 180 PLN

Uwaga: Komunikat wyjazdowy zamieszczony zostanie na stronie www.atas.pl około 7 dni przed planowanym wyjazdem.