Hiszpania i perły Europy

 • 11 dni
 • 12-18 lat

Obóz dla tych, którzy oczekują od wakacji czegoś więcej niż relaksu. Okazja do przemierzenia Europy od jedynej w swoim rodzaju Wenecji po pełną architektonicznych cudów Barcelonę. Po drodze zwiedzanie Mediolanu – europejskiej stolicy mody, spotkanie z historią w średniowiecznym Awinion oraz odkrywanie śladów Kolumba w Genui. Nie zabraknie czasu na mniej lub bardziej aktywny wypoczynek na plaży. Na koniec jeden z najpopularniejszych europejskich parków rozrywki – dumny ze swoich rollercoasterów Gardaland.
rezerwuj

Zakwaterowanie

Hotel ESPLENDID 3* w Blanes. Hotel położony ok. 300 m od szerokiej, piaszczystej plaży i ok. 1 km od centrum miasta. Przy hotelu znajduje się 1 duży basen i 2 małe. Hotel ma zaplecze sportowe: korty tenisowe (koszt wynajmu 1 kortu to ok. 7 euro za godzinę), kryty basen klimatyzowany, fitness club. Przez cały sezon w hotelu organizowane są animacje. W godzinach porannych jest to np. aerobik przy basenie lub aqua gym. Wieczorem np. pokaz tańca flamenco, karaoke lub wspólny taniec przy muzyce disco. Zakwaterowanie w pokojach 3 i 4-os z klimatyzacją, TV i ręcznikami w cenie. Suszarki można wypożyczyć w recepcji za kaucją zwrotną. Każdy pokój z balkonem (widok na basen lub na ulice). Posiłki w hotelu (śniadanie, obiad, kolacja) podawane są w formie stołu szwedzkiego. Woda do obiadu i kolacji.

Hotele tranzytowe – hotele 2*/3*, pokoje 3-4-osobowe z łazienkami. W miejscu zakwaterowania wydawane są śniadania kontynentalne.

Ważne informacje

 •  dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
 •  należy zabrać ważną legitymację szkolną
 •  zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 •  radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki
UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska – 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata – 4000 EUR), kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR) oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata – 400 EUR). Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 35 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.PAMIĘTAJ ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ
 •  dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną
 •  zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale,
 •  kieszonkowe – sugerowane około 10 EUR na dzień,
 •  mały podręczny plecak,
 •  ręczniki i kosmetyki,
 •  nakrycie głowy,
 •  napoje i kanapki na drogę (plus ok. 50 PLN na obiad przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej),
 •  wygodne buty i strój sportowy,
 •  sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni,
 •  małą poduszkę na podróż autokarem,
 •  notes i długopis,
 •  krem przeciwsłoneczny z filtrem.


organizator ATAS sp. z o.o.

PROGRAM
1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch zgodnie z rozkładem jazdy.
2 DZIEŃ
W godzinach porannych przyjazd do WENECJI. Rejs na plac św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: wejście do Bazyliki św. Marka. Spacer od Pałacu Dożów, obok Dzwonnicy św. Marka, Loggetty i Wieży Zegarowej. Kontynuacja spaceru obok Starej i Nowej Siedziby Prokuratorów, Skrzydła Napoleona, Biblioteki do Ponte Rialto. Przejazd do hotelu.
3.DZIEŃ
Przejazd do MEDIOLANU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: spacer obok Opery La Scala przez plac Katedralny wraz z Katedrą Narodzin św. Marii, na Stary Rynek, Galeria Vittorio Emanuele. Spacer obok Ratusza, Zamku Sforzów. Obiad. Przejazd na nocleg w Awinion.
4 DZIEŃ
AWINION: zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast południa Francji – Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame, most Św. Benedykta z XII w. Przejazd do hotelu na Costa Brava w porze kolacji.
4-8 DZIEŃ
Pobyt na Costa Brava. W czasie pobytu program rekreacyjny, animacje w hotelu, gry i zabawy na plaży, kąpiele w morzu pod opieką miejscowego ratownika. Wycieczka do BARCELONY – spacer po Barri Gòtic i La Rambla, największe dzieła Gaudiego oglądane z zewnątrz: Sagrada Família, Casa Milà oraz Casa Batlló, zwiedzanie Parku Güell. Wizyta w GIRONIE - spacer po jednej z najlepiej zachowanych starówek w Hiszpanii. Podziwianie słynnych pastelowych domów nad rzeką Onyar oraz murów miejskich sięgających I wieku p.n.e.
8 DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. BLANES – Ogrody Mar i Murtra. Wieczorny wyjazd z Blanes. Nocny przejazd do Włoch.
9 DZIEŃ
Przyjazd do GENUI. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po mieście, w którym urodził się Krzysztof Kolumb m.in. Piazza del Ferrari - plac rozdzielający stare i nowe miasto, przejście obok gotyckiej katedry San Lorenzo - najważniejszego kościoła w Genui, dom Kolumba oraz Via Garibaldi, ulica na której znajduje się 12 kamienic z listy UNESCO, wybudowanych w XVI i XVII wieku. Zakończenie spaceru na Starym Mieście, które jest jednym z największych nienaruszonych historycznych obszarów miejskich w całej Europie. Przejazd do hotelu.
10 DZIEŃ
Przejazd do Parku Rozrywki Gardaland – całodzienna zabawa. Wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
11 DZIEŃ
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

DODATKOWE OPŁATY
płatne w autokarze
 •  120 EUR - koszt realizacji programu (m.in. bilety wstępu, komunikacja miejska, wjazdy do miast, usługi przewodnickie, parkingi, woda do posiłków, obiad w Mediolanie)
 •  10 EUR kaucja zwrotna za hotel,
 

Terminy

Turnus Cena

04.07.2019
2230 PLN
brak miejsc

11.07.2019
2230 PLN
brak miejsc

18.07.2019
2230 PLN
brak miejsc

25.07.2019
2230 PLN
brak miejsc

01.08.2019
2230 PLN
brak miejsc

08.08.2019
2230 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY
EUR płatne w autokarze
 •  120 EUR - koszt realizacji programu (m.in. bilety wstępu, komunikacja miejska, wjazdy do miast, usługi przewodnickie, parkingi, woda do posiłków, obiad w Mediolanie)
 •  10 EUR kaucja zwrotna za hotel,
 •  50-180 PLN - dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski: – patrz rozkład jazdy
 
DOBROWOLNE UBEZPIECZNIA
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji może być zgłoszone do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej i wpłaty całości lub zaliczki wraz z kosztami ubezpieczenia. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni – umowę ubezpieczenia można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej
- KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 70 PLN
- KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób przewlekle chorych 200 PLN
- CP ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle – 165 PLN

Cena zawiera

 •  przejazd autokarem
 •  zakwaterowanie: 4 noclegi na Costa Brava z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) oraz 3 noclegi tranzytowe z wyżywieniem 2 razy dziennie (obiadokolacja, śniadanie)
 •  wyżywienie: świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją drugiego dnia imprezy, a kończą śniadaniem dziesiątego dnia imprezy
 •  opieka pilota i wychowawców,
 •  ubezpieczenie NNW, KL, bagaż – AXA
 •  bogaty program zwiedzania
TRANSPORT
Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu.
Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25 cm) bagażu głównego oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.
Autokar docelowy jedzie na trasie Katowice-Hiszpania-Katowice.

 

Miejscowość

Miejsce zbiórki

Godzina odjazdu

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

Warszawa

Dw. Zachodni PKS st. 11

12:45

16:30

50 PLN

Łódź

Dworzec Łódź Widzew

15:15

15:00

50 PLN

Piotrków Trybunalski

McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle K (Kargał Las)

16:15

14:00

50 PLN

Częstochowa

parking przy McDonald's Al. Wojska Polskiego 263/271, (w kierunku Katowic),
powrót na parking przy Drogowców 1 - po drugiej stronie trasy (w kierunku Warszawy)

18:00

12:30

50 PLN

Katowice

Dw. PKS, ul. Piotra Skargi

19:30

10:00

0 PLN

Gdańsk*

 

*Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowane przy zgłoszeniu się min. 5 osób, różnymi środkami transportu – PKS, PolskiBus, Plus Bus, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta)

 

 

Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na 1 tydz przed wyjazdem na stronie internetowej oraz w komunikacie wyjazdowym wysłanym w mailu do klienta

 

 

Uwaga: należy zabrać ważną legitymację szkolną

180 PLN

Bydgoszcz*

100 PLN

Lublin*

100 PLN

Poznań*

100 PLN

Kraków*

50 PLN

Wrocław*

50 PLN