Węgorzewo - kolonia i obóz siedem przygód

 • 14/7 dni
 • 10-18 lat

Zapraszamy do Węgorzewa! Przygotowaliśmy dla Was 7 bloków fascynujących zajęć, z których każdy zajmuje program całego dnia. Oprócz tego: zajęcia sportowe, plastyczne, dyskoteki i moc fascynujących rozrywek.

rezerwuj

Zakwaterowanie

ZAKWATEROWANIE

Kolonia 10-14 lat zakwaterowanie: Ośrodek Szkoleniowy "Róża Wiatrów" ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo. Położony jest na obrzeżach Węgorzewa, nad samym jeziorem Święcajty. Zakwaterowanie w domkach kempingowych 6- osobowych (łóżko, pościel). Łazienki w pawilonie sanitarnym.

Obóz 13-18 lat zakwaterowanie: Ośrodek Szkoleniowy "Róża Wiatrów" zakwaterowanie w domkach kempingowych 6-osobowych (pościel). Łazienki w pawilonie sanitarnym.

 Namioty wojskowe typu NS: 6-8-osobowe. Organizator zapewnia łóżko, materac, zamykaną skrzynię na rzeczy. Namioty posiadają drewnianą podłogę. Łazienki w pawilonie sanitarnym. Uczestnicy muszą posiadać własny śpiwór oraz kłódkę do skrzyni na rzeczy.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka. Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć. Możliwość za dopłatą diety wegetariańskiej i bezglutenowej.

 

Ważne informacje

 •  uczestnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolenej
 •  uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać własny śpiwór oraz własną kłódkę do zamykania skrzyni na rzeczy
 •  proponowane kieszonkowe ok. 100 PLN
 •  organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność
 •  obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione

 

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW Polska – 10 000 PLN. Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

 

REZYGNACJA Z IMPREZY:

Uczestnik może odstąpić od umowy w każdym czasie przed jej rozpoczęciem. W takim przypadku organizator obciąża uczestnika opłatą za odstąpienie od umowy, której wysokość jest uzależnione od terminu odstąpienia przed datą rozpoczęcia imprezy oraz spodziewanych oszczędności kosztów i spodziewanego dochodu z tytułu alternatywnego wykorzystania danych usług turystycznych.
Opłata wynosi odpowiednio:
- do 41 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 200zł,
- od 40 do 21 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 20% ceny imprezy,
- od 20 do 7 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 60% ceny imprezy,
- od 6 dnia przed rozpoczęciem imprezy – 80% ceny imprezy.

 
UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 10 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

 

Organizator: Róża Wiatrów

PROGRAM:

KOLONIA 7 PRZYGÓD 10-14 lat:

 •  wycieczki: Mikołajki, Wilczy Szaniec
 •  przygoda: żagle, paintball, strzelectwo, wodne szaleństwo, laboratorium, survival, latawce

OBÓZ 7 PRZYGÓD 13-18 lat:

 •  wycieczki - Mikołajki, Wilczy Szaniec,
 •  przygoda - żagle, paintball, strzelectwo, rowery, park linowy, kajaki, nurkowanie lub wodne szaleństwo.

 1 DZIEŃ Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przyjazd do Węgorzewa,
w zależności od trasy ok. godz. 16:00-21:00 zakwaterowanie, obiad lub obiadokolacja, nocleg.

 2 - 13 DZIEŃ Realizacja programu:

 • wycieczka do Mikołajek – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, Parku Dzikich Zwierząt oraz w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski;
 • wycieczka do Wilczego Szańca – zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce;
 • Przygoda I – Żeglarstwo - rozpoczniecie od omówienia zasad bezpieczeństwa na jachcie i użycia sprzętu ratunkowego. Po krótkim szkoleniu, wypłyniecie na całodniowy rejs przez jeziora Święcajty, Bodma, Mamry i Przystań. Każdy będzie mógł siedzieć za sterem, obsługiwać żagle i liny. Nauczycie się podstawowych węzłów i komend żeglarskich. Staniecie na posiłek przy piaszczystej plaży na bezludnej Kociej Wyspie. Wieczorem usiądziecie przy żeglarskim ognisku, żeby pośpiewać szanty.
 • Przygoda II – Paintball - bądźcie gotowi na dużą dawkę adrenaliny! Po wstępnym przeszkoleniu i pod czujnym okiem instruktora, na polu do paintballa znajdującym się w naszym ośrodku będziemy prowadzić rozgrywki według różnorodnych scenariuszy. Spróbujemy całkiem nowych rozwiązań szlifując nasze umiejętności taktyczne. Każdy uczestnik otrzyma na czas zajęć odzież ochronną, marker, maskę i 400 kulek.
 • Przygoda III – Rowery - ten dzień będzie należał do jednośladów. Wcześnie rano wyruszycie na rajd rowerowy dookoła jezior Mamry, Święcajty oraz Harsz. Do pokonania macie około 40 km, a po drodze malownicze krajobrazy, mazurskie wioski, słońce odbijające się w tafli jeziora. Odwiedzicie między innymi: Kolonię Rybacką, Ogonki, Harsz, Pniewo, Trygort, Zwierzyniecki Róg. W słynnym porcie Sztynort zatrzymacie się na dłużej na posiłek. Późnym popołudniem wrócicie do ośrodka w Węgorzewie.

 • Przygoda IV – Strzelectwo - tego dnia sprawdzicie swoje oko i pewną rękę. Do Waszej dyspozycji będą różne typy wiatrówek, łuki i proce. Z każdej z tych broni będziecie mogli postrzelać, porównać swoje umiejętności z kolegami i wybrac króla strzelców. Oprócz tego mnóstwo konkursów, zabaw drużynowych i nagród. Wieczorem obozowa dyskoteka.

 • Przygoda V – Kajaki - spływ kajakowy rzeką Sapiną. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras Mazur. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a pierwszą atrakcją będzie imponująca budowla hydrotechniczna – śluza w Przerwankach. Przepłyniemy przez objęte strefą ciszy jeziora Wilkus, Pozezdrze i Stręgiel. Na trasie będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. W trakcie spływu zatrzymamy się na piknik i odpoczynek. Wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu.

 • Przygoda VI – Park linowy - to kolejna, tym razem chyba największa – dawka emocji! Pojedziecie do ogromnej śluzy w Leśniewie, gdzie przeżyjecie niesamowite przygody chodząc po mostach linowych, zjeżdżając zjazdem tyrolskim, czy skacząc na wahadle wewnątrz komory śluzy! Na ląd wrócicie łódką. Park linowy to wielki generator adrenaliny. Zostaniecie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, a o Wasze bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani pracownicy parku.

 • Przygoda VII – Nurkowanie - do niedawna uważane za sport ekstremalny, nurkowanie na poziomie podstawowym jest przyjemną i łatwą formą spędzania wolnego czasu. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z Was założy kompletny strój i sprzęt, po czym zanurkuje z instruktorem. W czasie nurkowania instruktor cały czas trzyma nas za rękę, obserwuje i obsługuje sprzęt. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać!

  Uwaga! Bez dodatkowych opłat można zamienić przygodę "Nurkowanie:" na Wodne szaleństwo pakiet podstawowy (WS1) w skład którego wchodzi: przejażdżka motorówką, na „bananie” oraz na kole holowanym za motorówką.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu w związku z pogodą. Dotyczy w szczególności programu realizowanego na wodzie.

14 DZIEŃ Wyjazd po śniadaniu, powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy.

 

UWAGA - TURNUS 6 i 7 skrócony – 7 dniowy

2-6 DZIEŃ Program będzie realizowany w ograniczonym zakresie

7 DZIEŃ Wyjazd po śniadaniu, powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy.

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

 •  opłata za dojazd w zależności od miejsca wsiadania


FAKULTATYWNIE – PŁATNE W BIURZE:
Realizowane przy min. 5 osobach.

Dla grupy kolonijnej 10-14 lat

 • całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną: 80 PLN

Dla grupy obozowej 13-18 lat

 • szkolenie na sternika motorowodnego - 399 PLN (szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 lat)+ opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów: 125 PLN, bez zniżki: 250 PLN), opłata za patent (ze zniżką: 25 PLN, bez zniżki: 50 PLN)
 •  szkolenie na sternika motorowodnego + książka  "Vademecum Sternika Motorowodnego" - 439 PLN (szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 lat) + opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów - 125 PLN, bez zniżki - 250 PLN), opłata za patent (ze zniżką - 25 PLN, bez zniżki - 50 PLN)
 •  wodne szaleństwo – przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką - 99 PLN
 •  Vademecum Sternika Motorowodnego - 39 PLN

Uwaga: programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć  podstawowych.

 

DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji należy zgłosić w ciągu 3 dni roboczych od rezerwacji i wpłaty zaliczki

 •  ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 59 PLN

 

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 13 noclegów
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • bogaty program
 • opieka kadry pedagogicznej, instruktorskiej i żeglarskiej
 • ubezpieczenie AXA NNW na kwotę 10 000 PLN

 


TURNUSY I CENY
Zaliczka: 500 PLN

SYMBOL TERMINY Domki
Namioty NS#
POP-RWP-1 23.06 – 06.07.2019 BRAK MIEJSC BRAK MIEJSC
POP-RWP-2 07.07 – 20.07.2019 BRAK MIEJSC BRAK MIEJSC
POP-RWP-3 21.07 – 03.08.2019 2195 PLN 1795 PLN
POP-RWP-4 04.08 – 17.08.2019 2195 PLN 1795 PLN
POP-RWP-5 18.08 – 31.08.2019 2095 PLN 1695 PLN
POP-RWP-6* 18.08 – 24.08.2019* 1095 PLN 995 PLN
POP-RWP-7* 25.08 – 31.08.2019* 1095 PLN 995 PLN

* turnus 7 dniowy - program będzie realizowany w ograniczonym zakresie,
# namioty dostępne tylko dla grupy wiekowej 13-18 lat

rezerwuj

TRANSPORT

Dojazd własny: prosimy o przybycie do ośrodka Szkoleniowego "Róża Wiatrów" ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo między godz. 16:00- 17:00 pierwszego dnia obozu/ koloni i odbiór uczestnika między godz. 9:00-10:00 rano w dniu wyjazdu.

Dojazd zorganizowany: PKP + autokar z pilotem organizatora. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min przed wyjazdem. Miejsce i godzina zbiórki będą podane w komunikacie wyjazdowym na 3 dni przed wyjazdem na stronie www.atas.pl.

MIEJSCOWOŚĆ

DOPŁATA

TRANSPORT REALIZOWANY PRZY MIN. 6 UCZESTNIKACH

Warszawa, Łódź

130 PLN

Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Kraków, Kielce, Koszalin, Częstochowa, Elbląg, Gdynia, Leszno

190 PLN

Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra

200 PLN

Olsztyn

100 PLN

Toruń , Gniezno, Skierniewice, Radom, Piotrków Trybunalski

140 PLN

Lublin, Puławy UWAGA! Tylko turnus: I, II, III, IV

170 PLN

Komunikat wyjazdowy będzie dostępny na około 3 dni przed wyjazdem na stronie internetowej https://www.atas.pl/komunikaty-wyjazdowe