FAQ - Lato 2020 a Koronawirus

Aktualny komunikat dotyczący wakacji 2020 a COVID-19

 

Od kilku miesięcy bacznie przyglądaliśmy się sytuacji epidemiologicznej w krajach, w których organizujemy nasze obozy, oraz konsultowaliśmy je na bieżąco z naszymi kontrahentami na miejscu. Badaliśmy także opinie naszych klientów, odnośnie kierunków, wobec których mieli oni największe obawy i wątpliwości. Analizowaliśmy wszystkie dostępne wytyczne zarówno rządu Polskiego jak również krajów zagranicznych, gdzie kolejno konfrontowaliśmy je z charakterem naszych imprez i możliwością ich realizacji.
Mając na uwadze powyższe, podjęliśmy decyzję o odwołaniu obozów ATAS:

 • w Wielkiej Brytanii (JA1-A, JA1-S, JA2-A, JA2-S, JA3, JA4, JA5, JA7, JAC, JAL-A, JAL-S )
 • we Włoszech (OW1, OW2)
 • w Hiszpanii (OH1, OH2, OH3)
 • w Grecji (OG1, OG3)

Realizowane przez nas wyjazdy, do wyżej wymienionych destynacji, mają głównie charakter objazdowy. Niestety nie jesteśmy w stanie wdrożyć aktualnych wytycznych i procedur oraz zapewnić odpowiednich środków bezpieczeństwa w ich przypadku. Oficjalny komunikat w tej sprawie zamieściliśmy w na stronie KOMUNIKATY WYJAZDOWE.

Niestety zmuszeni jesteśmy także odwołać:

 • obóz językowy na Maltę z wylotem z Katowic (JM2)
 • obóz językowy na Maltę z wylotem z Warszawy (JM1)

Z przykrością musimy poinformować, że nasz przewoźnik anulował loty czarterowe na Maltę z wylotem z Warszawy. Mimo, iż deklarowaliśmy gotowość realizacji tego obozu i byliśmy świetnie do niego przygotowani, musimy odwołać także tą imprezę. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Pragniemy jednak przypomnieć, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią odbędą się obozy w Polsce (Jastrzębia Góra JPJ, Darłówko JPD). Ogłoszone w dniu 29 maja 2020 br., wytyczne GIS, MZ i MEN, potwierdzają możliwość realizacji imprez, na które jesteśmy przygotowani.

Już teraz wdrażaniem wszystkie, niezbędne procedury, które pozwolą na przygotowanie bezpiecznych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie zapewniamy, że bacznie śledzimy wszelkie doniesienia i śledzimy stan epidemiologiczny w kraju. Jeśli okaże się, że sytuacja ulegnie niepokojącemu pogorszeniu, będziemy podejmować odpowiednie działania i informować o nowym statusie imprezy.

Szczegółowe informacje na temat potwierdzony oraz odwołanych imprez znajdziecie w poniższym FAQ lub w biurach ATAS.

FAQ - ORGANIZACJA OBOZÓW MŁODZIEŻOWYCH A COVID-19

Poniższe informacje dotyczą wyłącznie obozów młodzieżowych, organizowanych przez firmę ATAS Sp. z o.o., czyli

 • zagranicznych obozów językowych (JM1, JM2, JA1-A, JA1-S, JA2-A, JA2-S, JA3, JA4, JA5, JA7, JAC, JAL-A, JAL-S)
 • krajowych obozów językowych (JPJ, JPD), oraz
 • zagranicznych obozów turystyczno-wypoczynkowych (OH1, OH2, OH3, OG1, OG3, OW1, OW2)

Podczas tegorocznego lato, będą realizowane obozy językowe w Polsce:

Ogłoszone wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, potwierdziły, że obozy młodzieżowe w Polsce będą mogły się odbyć. My sami potwierdzamy możność ich realizacji.

Nasz zespół pracuje na wdrożeniem wszystkich niezbędnych procedur, gdzie program zaplanowanych imprez jest dostosowywany do nowej sytuacji tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Na wszystkie pytania na temat tegorocznych wyjazdów odpowiadamy w naszym FAQ:
Obozy krajowe - jak zostaną zorganizowane w 2020 roku? >>>

Pamiętajmy jednak, że sytuacja związana z COVID-19 jest bardzo dynamiczna i status imprez, które są teraz potwierdzone, może ulec zmianie. Dlatego śledzimy na bieżąco wszelkie doniesienia i gdy tylko sytuacja ulegnie pogorszeniu będziemy podejmować odpowiednie działania.

Podjęliśmy decyzje o odwołaniu wszystkich turnusów na obozach ATAS:

 • w Wielkiej Brytanii
 • we Włoszech
 • w Hiszpanii,
 • w Grecji, oraz
 • na Malcie

Nasza decyzja o anulowaniu ww. imprez, wynika z:

 • sytuacji epidemiologicznej w danym kraju
 • rozporządzeń i wytycznych rządu Polskiego oraz krajów, w których organizujemy nasze obozy
 • objazdowego charakteru imprezy
 • anulowania lotów przez przewoźnika

Objazdowy charakter obozów w UK, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech, sprawia, że nie jesteśmy w stanie wdrożyć aktualnych wytycznych i zapewnić odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Byliśmy gotowi i przygotowani na realizację obozów językowych na Malcie. Niestety nasz kontrahent poinformował nasz o odwołaniu zaplanowanych lotów, przez co nie uda się doprowadzić do skutku także te imprezy.

Oficjalny komunikat w sprawie anulowanych obozów, znajduje się na stronie KOMUNIKATY WYJAZDOWE.

Przy odwołanych obozach w związku z niemożliwością ich organizacji, proponujemy następujące rozwiązania do wyboru:

 • bezkosztowe przeniesienie rezerwacji na ten sam obóz w wakacje 2021 (jeśli jest on dostępny w ofercie)

 • voucher o wartości 120% wpłaconej kwoty do wykorzystania na dowolną imprezę z oferty WAKACJE 2021 – voucher jest ważny przez 12 miesięcy od daty odwołanego obozu. Szczegóły na stronie: Voucher zamiast obozu - Jak to działa i czy się opłaca?
 • zwrot wpłaconych środków w 100% (zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020r.)

Przy obozach odwołanych z powodu epidemii i niemożliwości ich realizacji wynikające min. z wprowadzonych rozporządzeń przez rząd, klient otrzyma 100% wpłaconych środków.
Zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020r., zwrot środków za niezrealizowaną imprezę turystyczną został przedłużony do 180 dni. Biuro podróż ma zatem dodatkowe 180 dni na zwrot pieniędzy, poza wskazanymi 14 dni w umowie. Oznacza to, że klient ostatecznie otrzyma zwrot środków nie później niż do 194 dni od anulacji. Jeśli zatem impreza została odwołana 22 czerwca, klient najpóźniej otrzyma pieniądze 1 stycznia 2021r.

Tak. Zgodnie z warunkami umowy jest możliwa rezygnacja klienta w każdej chwili na podstawie Ogólnych Warunków Umowy (OWU). Jednak rezygnacja z imprezy wiąże się z poniesieniem kosztów rezygnacji.
Terminy oraz progi potrącenia kosztów rezygnacji są następujące:

 • do 21 dni przed wyjazdem – potrącenie 200/400 zł
 • do 7 dni przed wyjazdem – potrącenie 60%
 • po 7 dniach przed wyjazdem – potrącenie 100%

W związku z nietypową sytuacją związaną z wirusem SARS-CoV-2, postanowiliśmy także przesunąć termin pełnej płatności do 21 dni przed wyjazdem.

Wszystkie komunikaty dotyczące potwierdzonych turnusów zamieszczamy na naszej stronie KOMUNIKATY WYJAZDOWE.
Kilka dni przed planowaną datą wyjazdu, publikujemy "odprawę" z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi.

Zapewniamy, że wpłacone przez naszych klientów pieniądze na wyjazd są w 100% bezpieczne! ATAS posiada gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA S.A oraz na bieżąco opłaca składki na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego za każdego uczestnika obozu. Oznacza to, że w nieprzewidzianych sytuacjach, klient jest zabezpieczony i może ubiegać się o zwrot środków z tytułu gwarancyjnego. To gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy klienta.

Bardzo nam przykro, że musieliśmy odwołać wymarzone wakacje do Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i na Maltę. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.
W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Was alternatywne rozwiązania i oferty:

 • Dla osób, które chcą z nami spędzić wakacje ale obawiają się jeszcze wyjazdu w tym roku, proponujemy przełożyć obóz na lato 2021. Na naszej stronie udostępniliśmy już nowe terminy na obozy młodzieżowe i kursy językowe comfort na przyszły rok -> https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-atas?&tag_id[]=94

FAQ - ORGANIZACJA KURSÓW JĘZYKOWYCH COMFORT A COVID-19

Poniżej odpowiadamy na pytania dotyczące kursów językowych COMFORT organizowanych w zagranicznych szkołach językowych.
Zobacz pełną listę kursów językowych COMFORT: https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe?&tag_id[]=44

W związku z tym, że każda szkoła językowa ma własną politykę co do organizowanych przez siebie kursów, sytuacja każdej z imprez jest analizowana indywidualnie. Informacje na temat anulowanego/ potwierdzonego kursu będziemy przekazywać drogą mailową.

Czekamy na rządowe zalecenia oraz monitorujemy sytuację w krajach docelowych.

Na ten moment został potwierdzony tylko jedne kurs językowy z opiekunem ATAS, czyli tzw. kurs COMFORT.

 • Kurs językowy w Eastbourne, Wielka Brytania, Szkoła Twin, termin 09-22.08.2020, transport samolotowy SPRAWDŹ >>>

Brytyjska szkoła Twin deklaruje otwarcie ośrodki od początku sierpnia i gotowość przyjęcia zagranicznych kursantów na powyższy kurs.

Informacje dotyczące odwołania danego kursu językowego będą przekazywane klientom najszybciej jak tylko taka decyzja zostanie podjęta, ale nie później niż do 14 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

Dotychczas klient zobowiązany był do dokonania pełnej wpłaty na kurs językowy nie później niż 42 dnia przed datą rozpoczęcia kursu. Mając jednak na uwadze obecną sytuację, postanowiliśmy przesunąć termin płatności dla klienta do momentu, kiedy wyjazd zostanie ostatecznie potwierdzony - nie później niż do 14 dni przed rozpoczęciem. Zatem dopłaty do zarezerwowanego kursu będziemy wymagali w chwili potwierdzenia realizacji wyjazdu.

Jeśli kurs językowy zostanie odwołany przez ATAS, zaproponujemy 3 alternatywne rozwiązania do wyboru:

 • voucher o wartości 110% wpłaconej kwoty do wykorzystania na dowolną imprezę ATAS do końca roku 2021.
 • zwrot wszystkich wpłaconych środków w 100%.

Więcej szczegółów przedstawiamy w naszym artykule: Propozycje ATAS w związku z niepewnymi wyjazdami na kursy językowe.

Zgodnie z warunkami umowy, klient może w każdej chwili zrezygnować z zarezerwowanego kursu językowego na podstawie Ogólnych Warunków Umowy (OWU). Należy jednak pamiętać, że rezygnacja z imprezy wiąże się z potrąceniem poniesionych już kosztów. W tym wypadku, każda rezygnacja jest analizowana i obsługiwane indywidualnie.

Warto zatem wstrzymać się z decyzją, gdyż w sytuacji gdy to szkoła językowa anuluje kurs, klient otrzyma zwrot wszystkich wpłaconych środków.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów językowych 2020 z wyjazdem indywidualnym, dostępna na stronie www.kursy.atas.pl >>>

Dla klientów, którym zależy na nauce w zagranicznej szkole językowej, przygotowaliśmy także ofertę kursów językowych online, które są alternatywą dla kursów stacjonarnych w szkole. Kurs prowadzony jest "na żywo" przez native speakera w małych grupach międzynarodowych za pomocą specjalnej platformy edukacyjnej.

Więcej szczegółów, opisujemy w naszym artykule FAQ - wszystko o ofercie kursów językowych online

Dla tych, którzy chcą z nami spędzać wakacje, ale obawiają się jeszcze wyjeżdżać w tym roku, polecamy zapoznać się z naszą ofertą na 2021 rok -> https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe?&tag_id[]=94&tag_id[]=44
Będziecie mogli bez dodatkowych kosztów przenieść Wasze zgłoszenia na kolejny rok.

Obsługą zagranicznych kursów jezykowych zajmuje się nasz Dział Wyjazdów Językowych, który jest do Państwa dyspozycji pod tel. 600 245 074, email: bwj@atas.pl