Obóz Smaki Grecji

 • 11 dni
 • 12-18 lat
4,5/5

"Obóz młodzieżowy Smaki Grecji" to idelana propozycja dla tych, którzy chcą poznać Grecję "od kuchni". Zasmakujemy nie tylko w tradycyjnych potrawach, ale również  w kulturze i historii. Nie zabraknie ciekawych wycieczek krajoznawczych, dobrej zabawy w parku wodnym i na plaży, dyskotek oraz poznawiania lokalnych przysmaków pod czujnym okiem greckiego szefa kuchni. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w gaju oliwnym i cytrusowym. Zapraszamy do Grecji!

 

rezerwuj

Zakwaterowanie

Loutraki - tętniąca życiem, nadmorska miejscowość z długim deptakiem, wodospadem i aleją palmową. Położona w północno-wschodniej części Peloponezu, nad brzegiem Zatoki Korynckiej. Od starożytnych czasów znana ze źródeł termalnych i wody mineralnej. Zachwyca szeroką, kamienistą plażą oraz krystalicznie czystą wodą, za co nieustannie od 1987 roku nagradzana jest "niebieską flagą”.
Hotel Barbara 3* - położony nad samym morzem. Pokoje 3-4 osobowe z łazienką, suszarką, klimatyzacją, TV, lodówką, WI-FI, balkonem, ręcznikami (bez dodatkowych opłat).
Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje w formie otwartego bufetu. Do śniadania podawane są ciepłe napoje, do pozostałych posiłków, woda. Hotel tranzytowy – Kornilios Palace 4*, w okolicach Salonik, pokoje 3-4 -osobowe z łazienkami.

Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE

 •  dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty
 •  zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ
 •  prosimy o zabranie legitymacji szkolnej
 •  radzimy zabrać suchy prowiant oraz ok. 50 PLN na posiłki,
 •  telefon do kierownika obozu dostępny na stronie www.atas.pl na 7 dni przed wyjazdem.

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW Polska – 5000 PLN, NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 2000 EUR, NNW Pozostałe Państwa Świata – 4000 EUR), kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR, KL Pozostałe Państwa Świata - 30000 EUR) oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 200 EUR, BP Pozostałe Państwa Świata – 400 EUR). Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.


UWAGA:

Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 35 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.


PAMIĘTAJ, ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ:

 •  ważny paszport lub dowód osobisty
 •  legitymację szkolną
 •  zapas lekarstw, szczególnie jeśli bierzesz je stale
 •  kieszonkowe (sugerujemy zabrać ok. 10 EUR na dzień)
 •  mały podręczny plecak
 •  wygodne buty
 •  nakrycie głowy
 •  napoje i kanapki na drogę przed granicą oraz na śniadanie w drodze powrotnej (plus ok. 50 PLN na obiad)
 •  ręcznik i kosmetyki
 •  krem do opalania z wysokim filtrem (min. 30)
 •  sweter i kurtkę przeciwdeszczową – w lecie mogą również zdarzyć się chłodniejsze dni
 •  małą poduszkę na podróż autokarem
 •  notes i długopis

 organizator ATAS sp. z o.o.

PROGRAM
1 DZIEŃ
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd non stop do Grecji.
2 DZIEŃ
W godzinach wczesnowieczornych przyjazd do hotelu w okolicach SALONIK.
3 DZIEŃ
Spacer z lokalnym przewodnikiem po SALONIKACH. Wyjazd w kierunku Loutraki. Postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy Leonidasa z Persami. W godzinach wieczornych przyjazd do LOUTRAKI. Zakwaterowanie.
4 DZIEŃ
Dzień relaksu. Plażowanie. Wieczorna dyskoteka w hotelu.
5 DZIEŃ
Wyjazd do ATEN, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie rozpoczynamy od Partenonu wybudowanego na wzgórzu Akropolu. Wejdziemy na górę Pnyks, z której rozpościera się niesamowita panorama miasta, następnie skierujemy się do Nowego Muzeum Akropolu, w którym zgromadzone są setki przepięknych posągów sprzed 2500 lat, fragmenty świątyń, elementy dekoracyjne budynków i słynne Kariatydy, do dziś zachwycające miliony turystów swoim pięknem, elegancją i doskonałością. Następnie udamy się do Kalimarmaro, antycznego stadionu, areny pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Zobaczymy okazałe ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma oraz ateńską trylogię, czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademię, Uniwersytet i Bibliotekę Narodową. W między czasie odpoczniemy w Ogrodach Królewskich, na koniec nie zabraknie chwili na zakupy i spacer po wąskich uliczkach Plaki oraz na pasażu handlowym Ermou. Powrót do hotelu.
6 DZIEŃ
Plażowanie. Po południu przejazd do greckiej tawerny na naukę gotowania potraw kuchni greckiej. Niesamowite przeżycie, możliwość poznawania ciekawostek związanych z kuchnią śródziemnomorską pod czujnym okiem greckiego Szefa Kuchni. Przygotowany wspólnie posiłek zostanie zjedzony przez grupę. Wieczór grecki.
7 DZIEŃ
Wycieczka do NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, „miasta zakochanych. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, po drodze wizyta w EPIDAUROS – zwiedzanie anrycznego teatru. Powrót do hotelu. Plażowanie. Wieczorem gry i zabawy.
8 DZIEŃ
Rejs po Kanale Korynckim. Po południu plażowanie.
9 DZIEŃ
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, klasztorów zawieszonych malowniczo między niebem a ziemią. Toczy się w nich życie religijne, lecz mnisi udostępnili je zwiedzającym, my wejdziemy do jednego z nich. (Uwaga! W czasie zwiedzania klasztorów wymagany jest odpowiedni strój: zakryte ramiona, mężczyźni - długie spodnie, kobiety - długie spódnice). Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do hotelu w okolicach SALONIK
10 DZIEŃ
Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd non stop.
11 DZIEŃ
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.
Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.
 

Koszt wstępów i realizacji programu, grecki podatek turystyczny (płatne na w autokarze)
 •  100 EUR

Terminy

Turnus Cena

01.07.2019
2190 PLN
brak miejsc

15.07.2019
2190 PLN
brak miejsc

29.07.2019
2190 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena nie zawiera

Koszt wstępów i realizacji programu, grecki podatek turystyczny (EUR płatne na w autokarze)
 •  100 EUR
 •  50-180 PLN dopłata za wyjazd z poszczególnych miast Polski - patrz rozkład jazdy.
 
DOBROWOLNE UBEZPIECZENIA
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji może być zgłoszone do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej i wpłaty całości lub zaliczki wraz z kosztami ubezpieczenia. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni – umowę ubezpieczenia można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej
– KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 70 PLN
– KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji dla osób przewlekle chorych 200 PLN
– CP ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle – 165 PLN

Cena zawiera

 •  przejazd komfortowym autokarem
 •  6 noclegów w Loutraki (śniadanie, obiad, kolacja)
 •  2 noclegi tranzytowe (tam i z powrotem) w okolicy Salonik, z pełnym wyżywieniem (kolacja, śniadanie,pakowany lunch)
 •  wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim pakowany lunch dziesiątego dnia imprezy
 •  opieka pedagogiczna oraz ratownika wodnego
 •  bogaty program turystyczny i wypoczynkowy
 •  ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż)

Jeździmy komfortowymi autokarami wyposażonymi w uchylne fotele, WC, klimatyzację oraz DVD. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Zbiórka 30 minut przed planowaną godziną odjazdu.

Prosimy o zabranie jednego, średniej wielkości (zalecany rozmiar 65 x 40 x 25 cm) bagażu głównego oraz jednej sztuki bagażu podręcznego.

Autokar docelowy jedzie na trasie Kraków – Loutraki – Kraków.

Miejscowość

Miejsce zbiórki

Godzina odjazdu

Orientacyjna godzina powrotu

Dopłata

Warszawa

Dw. Zachodni PKS st. 11

10:00

16:30

50 PLN

Łódź

Dworzec Łódź Widzew

12:30

14:30

50 PLN

Piotrków Trybunalski

McDonald's przy obwodnicy, stacja Circle K (Kargał Las) 

13:30

13:30

50 PLN

Częstochowa

Parking przy McDonald's Al. Wojska Polskiego 263/271, (w kierunku Katowic), powrót na parking przy Drogowców 1 – po drugiej stronie trasy (w kierunku Warszawy)

15:15

11:45

50 PLN

Katowice

Dw. PKS, ul. Piotra Skargi

16:45

10:15

0 PLN

Kraków

Parking przy stadionie „Wisły”, ul. Reymonta 22

18:15

08:30

0 PLN

Gdańsk*

*Zorganizowany transport do autokaru docelowego (realizowane przy zgłoszeniu się min. 5 osób, różnymi środkami transportu – PKS, PKP, bus – zawsze pod opieką konwojenta) Miejsce zbiórki, godzina odjazdu i środek transportu podane zostaną na tydzień przed wyjazdem na stronie internetowej Uwaga: należy zabrać ważną legitymację szkolną

180 PLN

Bydgoszcz*

100 PLN

Lublin*

100 PLN

Poznań*

100 PLN

Wrocław*

50 PLN