Obóz wypoczynkowy Chorwacja - Zadar

 • 11/ 10 dni
 • 13-18 lat

Zadar – stolica północnej Dalmacji latem zmienia się w tętniący życiem kurort oferujący świetna zabawę. Tysiące ludzi bawi się na ulicach w rytmach dobrej muzyki. Jest to słynne „zadarskie lato”. Zaskoczą nas osiągnięcia współczesnej architektury, do najsłynniejszych należą pierwsze na świecie morskie organy. Dodatkowy fun zapewni nam bliskie spotkanie z leczniczym błotkiem – Ninska Laguna. Zachwycająca Chorwacja z krystalicznie czystą wodą, mnóstwem wysp i wysepek oraz wspaniałymi widokami sprawi, że zostawicie tu serce i będziecie do niej wracać.

 

PROMOCJA RODZEŃSTWO - każde z rodzeństwa jadące z nami na dowolne obozy lub kolonie. Uwaga: nie łączy się z innymi promocjami.

 • -50 PLN promocja nie dotyczy kuzynostwa tj. rodzeństwa ciotecznego
rezerwuj

Zakwaterowanie

YOUTH HOSTEL ZADAR (13-18 lat)

www.hfhs.hr

Sprawdzone międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe w dzielnicy turystycznej Zadaru – Borik. Naprzeciwko hostelu jest plaża. Dla chętnych centrum sportów wodnych ok. 500 m (windsurfing, banan, spadochrony, skutery i  narty wodne – dodatkowo płatne). Od historycznego centrum dzieli go odległość ok. 3km. Do dyspozycji: recepcja, Wi-Fi, taras z barem, restauracja, boiska do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej oraz siatkówka plażowa.
Pokoje: 3, 4, 5 i 6 osobowe z łazienkami. W pokojach łóżka piętrowe. Hostel zapewnia pościel, natomiast nie zapewnia ręczników.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja – self service (bufet samoobsługowy).

Ważne informacje

 • uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego
 • zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ – w celu usprawnienia formalności związanych z leczeniem poza granicami
 • prosimy o zabranie jednego średniego bagażu o wadze nieprzekraczającej 20 kg i sumie wymiarów nie większej niż 180 cm oraz jednej sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. Za bagaż niespełniający wymagań, może być pobrana dopłata wg cennika przewoźnika.
 • kaucja w wysokości 25 EUR obejmuje ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników. Uwaga: pieniądze na wycieczki, kaucję zwrotną i opłatę klimatyczną opiekunowie zbierają pierwszego dnia pobytu, a  kaucję oddają w ostatnim dniu po wykwaterowaniu
 • sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki ok. 100 EUR
 • należy zabrać obuwie ochronne do wody (kamienie, jeżowce)
 • cena nie zawiera prowiantu w drodze do Chorwacji
 • obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez Rodziców lub osoby upoważnione

 

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 2000 EUR, kosztów leczenia (KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10000 EUR oraz bagażu podróżnego (BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 200 EUR. Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

REZYGNACJA Z IMPREZY:
Uczestnik może odstąpić od umowy w każdym czasie przed jej rozpoczęciem. W takim przypadku organizator obciąża uczestnika opłatą za odstąpienie od umowy, której wysokość jest uzależnione od terminu odstąpienia przed datą rozpoczęcia imprezy oraz spodziewanych oszczędności kosztów i spodziewanego dochodu z tytułu alternatywnego wykorzystania danych usług turystycznych.
Opłata wynosi odpowiednio:
- do 41 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 200zł,
- od 40 do 21 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 20% ceny imprezy,
- od 20 do 7 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 60% ceny imprezy,
- od 6 dnia przed rozpoczęciem imprezy – 80% ceny imprezy.

UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 35 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.Organizator: Ok Tours

11 dni / 10 dni - w turnusie 6 i 7

1 DZIEŃ Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy. Wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych po rozdzieleniu kierunków: Chorwacja i Włochy w bazie przesiadkowej w Pszczynie. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2 DZIEŃ Przyjazd do hostelu w godzinach porannych, pierwszy posiłek lunch, zakwaterowanie od godz. 14:00.

3 - 9 DZIEŃ Realizacja programu:

 • odpoczynek, plażowanie, kąpiele morskie i słoneczne
 • city game, zabawy rekreacyjno-sportowe, gry, zabawy
 • wyjścia „na miasto”, shopping, wycieczki
 • zwiedzanie Zadaru z przewodnikiem

 10 DZIEŃ Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA, zwiedzanie parku, w międzyczasie lunch. Nocny przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

11 DZIEŃ Przyjazd do Pszczyny około południa. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

 

UWAGA - TURNUS 6 i 7:

9 DZIEŃ Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA, zwiedzanie parku, w międzyczasie lunch. Nocny przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

10 DZIEŃ Przyjazd do Pszczyny około południa. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

Terminy

Turnus Cena

02.07.2019
11 dni
1895 PLN
brak miejsc

10.07.2019
11 dni
1895 PLN
brak miejsc

18.07.2019
11 dni
1895 PLN
brak miejsc

26.07.2019
11 dni
1795 PLN
brak miejsc

03.08.2019
11 dni
1795 PLN
brak miejsc

11.08.2019
10 dni
1795 PLN
brak miejsc

18.08.2019
10 dni
1695 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

 • dopłata do transportu w zależności od miasta wyjazdowego
 • obowiązkowa opłata za wstęp do Parku Narodowego PLITVICKIE JEZIORA ostatniego dnia pobytu obowiązkowa opłata dla osób niepełnoletnich - 115 PLN lub 25 EUR lub dla osób (dla młodzieży powyżej 18 lat: 180 PLN lub 40 EUR
 • obowiązkowa kaucja zwrotna: 25 EUR
 • depozytu na komunikację miejską: 15 EUR
 • obowiązkowa opłata klimatyczno - administracyjna: 15 EUR

 

 FAKULTATYWNIE - PŁATNE NA MIEJSCU:

Imprezy fakultatywne organizowane są na miejscu pobytu, przez biura miejscowe. Uczestnictwo w imprezach jest dobrowolne, a OK TOURS nie gwarantuje, że wszystkie podane fakultety się odbędą, gdyż do realizacji mogą być wymagane odpowiednie warunki pogodowe lub minimalna ilość chętnych, określona przez miejscowe biuro.

 • Wycieczka do Kornati, rejs statkiem - Niezapomniana jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Wysp Kornati (ponad 100 wysp i wysepek). Wysokie skały (ok. 80 m), zapierające dech w piersiach krajobrazy, a na wyspach - stare rybackie osiedla. Jednym z celów wycieczki jest urocza wyspa Mana z niespotykanymi klifami oraz pozostałościami filmowego miasteczka, a także dwiema pięknymi plażami z krystalicznie przezroczystą wodą. Tu zatrzymujemy się na 2 h plażowania z możliwością skoków do wody z wysokości 5-10 m pod okiem ratownika. Następnie płyniemy na wyspę Kornat, gdzie czeka na nas lunch – ryba lub mięso z grilla, do tego sałatki i owoce oraz wino (18+), sok lub woda bez ograniczeń. Po pikniku udajemy się w powrotny rejs do Zadaru, podczas którego – przy odrobinie szczęścia – można zaobserwować pływające wzdłuż statku delfiny. Płyniemy statkiem o nazwie „Błękitna Laguna”; początek rejsu – godz. 8.00, w Hostelu jesteśmy ok. 18.00: ok 50 EUR
 • Wycieczka do Paklenica, Park Narodowy - Zadziwiające piękno mitycznej chorwackiej góry Velebit osiągneło swój szczyt w Parku Narodowym Paklenica. Na relatywnie małym obszarze (zaledwie 95 km2) znajdują się wyjątkowo atrakcyjne krajobrazy oraz nietknięta przyroda. Mamy tu około 150 km ścieżek i tras, od turystycznych z kanionu Wielkiej Paklenicy do jaskini Manita Peć, domu leśnegoLugarnica i domu górskiego, do górskich, które prowadzą do najwyższych szczytów góry Velebit: Vaganski Vrh (1 758 m) i Sveto Brdo (1753m). Całodzienna wycieczka prowadzi nas kanionem Velika Paklenica. Po drodze zwiedzamy podziemne tunele Bunkeri, wykopane przez dawną Jugosłowiańską Armię Ludową, a następnie malowniczymi ścieżkami podążamy w kierunku jaskini Manita Peć, której wejście znajduje się na wysokości około 550 m n.p.m. Dla wytrwałych proponujemy poszerzyć wyprawę o wizytę w paklenickim młynie oraz wejście na punkt widokowy do twierdzy Paklarić. Istnieje możliwość wyboru innego odcinka trasy wycieczki: ok. 30 EUR
 • Wycieczka do Nin, najstarszego chorwackiego miasta królewskiego na malutkiej wyspie - Nin jest małym miasteczkiem, którego centrum znajduje się na niewielkiej wyspie (o średnicy 500 m), połączonej z lądem dwoma mostami. Miasto znane jest z rzymskich zabytków, zatoki z piaszczystą plażą i niesamowitym widokiem na góry. Dodatkową atrakcję stanowią pokłady leczniczego błota z którego „ku zdrowotności” można korzystać. W lagunie w pobliżu wyspy znajdują się baseny w których wytwarza się sól. Przy solanach możemy zobaczyć muzeum, zakupić produkowaną tam sól, jak i zwiedzić same solany.W słoneczne popołudnie wyruszamy autokarem, zwiedzając najpierw solanę i stare miasto w Ninie. Następnie udajemy się na plażę, gdzie do kolacji korzystamy z plażowania, kąpieli morskich i błotnych: ok 15 EUR

 

DOBROWOLNE UBEZPIECZENIA:

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji musi byc zgłoszone przy zawieraniu umowy.

 • CP ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 80 PLN/os
 • KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3% od ceny całkowitej
 • gwarancja niezmienności ceny: 40 PLN/os

Cena zawiera

 • transport: autokarem LUX (AC, WC, DVD) z Bielska-Białej
 • zakwaterowanie: 8 lub *7 noclegów w hostelu, w pokojach z łazienkami
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie i suchy prowiant na drogę powrotną
 • zwiedzanie Zadaru z przewodnikiem
 • opieka: wychowawcza, ratownika, opieka lekarska na wezwanie
 • ubezpieczenie AXA: KL do 10 000 EUR/os, NNW do 2 000 EUR/os i bagaż do 200 EUR
 • wakacyjne zdjęcia z turnusu i pamiątkowe gadżety od OK TOURS
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

AUTOKAR

Dojazd autokarem pod opieką kadry. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki ok. 15 min przed planowaną godziną odjazdu.

Miejscowość Miejsce zbiórki
Godzina odjazdu Godzina przyjazdu Dopłata
TRANSPORT REALIZOWANY PRZY MIN. 3 UCZESTNIKACH
Bielsko-Biała Dworzec PKS, płyta dolna ul. Warszawska 20:00 10:00    0 PLN
Bydgoszcz Dworzec PKS st. 17-19, ul. Jagiellońska 58 08:00 21:00 150 PLN
Częstochowa WYJAZD: McDonald’s, DK1 kier. Katowice, od Al. Woj. Polskiego POWRÓT: McDonalds, DK1 kier. Warszawa, od ul. Drogowców 15:30 13:30    50 PLN 
Katowice  Dworzec Autobusowy st. 1-3, ul. P. Skargi  17:00  12:00    50 PLN
Kielce  Parking przy stadionie Korona, ul. Ściegiennego 14:00 14:00  100 PLN 
Kraków  Dworzec Autobusowy Czyżyny  16:00  13:00    70 PLN
Leszno  Parking przed stadionem A. Smoczyka, ul. 17 Stycznia 11:00  18:00  150 PLN 
Łódź  Nowa stacja BP przy A1, Rondo na ul. Józefiaka przy ul. Kątnej  13:00 16:00  100 PLN 
Opole Dworzec PKS, st. 12, ul. 1 Maja 4 15:00 14:00 100 PLN
Piotrków Trybunalski Plac między Dworcem PKP / PKS 14:00 15:00 100 PLN
 Płock Dworzec PKS, ul. Dworcowa 11:00 18:00  150 PLN
Poznań  Nowy Dworzec PKS st.13-19, ul. Matyi 2  09:00 20:00  150 PLN 
Pszczyna  Stacja BORIM, ul. Bielska 50 19:00  11:00    50 PLN 
Radom Parking przed Dworcem PKP, ul. Prażmowskiego 12:30 16:30 100 PLN
Skarżysko-Kamienna Parking MCK, ul. Słowackiego 13:30 14:30 100 PLN
Toruń  Dworzec Autobusowy ul. Dąbrowskiego, st. 12  09:00  20:00  150 PLN
Warszawa  Dworzec Zachodni PKS, st. 10-11, Al. Jerozolimskie 144  10:30  19:00  150 PLN 
Włocławek Parking przy Hali Mistrzów, Al. Chopina 8 10:00  19:00  150 PLN 
Wrocław  Dworzec Autobusowy, ul. Sucha 1, Galeria Wroclavia 13:00  16:00  150 PLN 
     TRANSPORT REALIZOWANY PRZY MIN. 5 UCZESTNIKACH
Gdańsk  Dworzec PKS st. 10 ul. 3 Maja 12 05:00 23:55  200 PLN 
Gorzów Wielkopolski  Parking przed Dworcem PKP, k. Biedronki 07:00  22:00 200 PLN
Olsztyn  Parking na STATOIL przy Dworcu PKP / PKS  06:00  23:00  200 PLN
Ostróda  Dworzec PKP, ul. Słowackiego  07:00 22:00 200 PLN 
Szczecin  Parking przy Trasie Zamkowej, Pl. Żołnierza Polskiego 6 05:00  23:55  200 PLN

Komunikat wyjazdowy będzie dostępny na około 3 dni przed wyjazdem na stronie internetowej https://www.atas.pl/komunikaty-wyjazdowe