Obóz wypoczynkowy Sycylia - Gardini Naxos

 • 11 dni
 • 13-18 lat

Giardini Naxos jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama Sycylia w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna – największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.

 

FIRST MINUTE

 • - 50 PLN do 30.04.2019

Liczba miejsc w promocji ograniczona, do potwierdzenia w biurze ATAS.

rezerwuj

Zakwaterowanie

Hotel Villaggio Alcantara***

www.villaggioalkantara.it

Hotel położony na wschodniej stronie wyspy turystycznej, wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taominy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Do naszej dyspozycji jest zaplecze rekreacyjne: basen, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV.
Pokoje: 3, 4-osobowe lub 4-5 osobowe wszystkie z łazienkami i klimatyzacją.

Wyżywienie:

Na Sycylii 3 posiłki dziennie:

 • wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa)
 • lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem
 • obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do posiłków woda, a dodatkowe napoje osobno płatne

Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu. Dodatkowo podczas obozu, obiadokolacja i śniadanie w Rzymie oraz ciepły lunch w Mirabilandii. W drodze powrotnej dodatkowe posiłki piknikowe według programu.

Ważne informacje

 •  uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego paszportu, dowodu osobistego lub dowodu tymczasowego ważnego min. pół roku od daty powrotu z imprezy
 •  wskazane zabranie jest kremu UV, nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, maści na oparzenia, nieprzewiewnego okrycia, wygodnych butów
 •  możliwośc wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu
 •  sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników ok.100 EUR
 •  obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez Rodziców lub osoby upoważnione.

 

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 2000 EUR, kosztów leczenia KL Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego - 10 000 EUR oraz bagażu podróżnego BP Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego – 200 EUR. Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży z przyczyn losowych.
 

REZYGNACJA Z IMPREZY:
Uczestnik może odstąpić od umowy w każdym czasie przed jej rozpoczęciem. W takim przypadku organizator obciąża uczestnika opłatą za odstąpienie od umowy, której wysokość jest uzależnione od terminu odstąpienia przed datą rozpoczęcia imprezy oraz spodziewanych oszczędności kosztów i spodziewanego dochodu z tytułu alternatywnego wykorzystania danych usług turystycznych.
Opłata wynosi odpowiednio:
- do 41 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 200zł,
- od 40 do 21 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 20% ceny imprezy,
- od 20 do 7 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 60% ceny imprezy,
- od 6 dnia przed rozpoczęciem imprezy – 80% ceny imprezy.

 
UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 30 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 10 dni przed datą wyjazdu.Organizator: BT Czerwiński Travel S.C.

 1 DZIEŃ Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd nocny do MIRABILANDII.

2 DZIEŃ Dojazd do Mirabilandii w godzinach porannych. Śniadanie we własnym zakresie. Całodzienna zabawa w MIRABILANDII, w jednym z NAJWIĘKSZYCH PARKÓW ROZRYWKI W EUROPIE. Wewnątrz parku 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie itp.), restauracje i bary. Przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody (3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów). Znajdziemy tutaj ogromne koło Diabelskiego Młynu o wysokości ok 100m, gigantyczną kolejkę górską Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo. Podczas pobytu lunch w formie ciepłego posiłku. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż na Sycylię.

3 DZIEŃ W trakcie podróży śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.

3-8 DZIEŃ Realizacja programu:

 • wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu
 • animacje prowadzone przez włoskich animatorów w hotelu i przy basenie
 • rozgrywki sportowe
 • wieczory animacyjne
 • wycieczka do TAORMINY: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet około 10 Euro), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia.

8 DZIEŃ Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsza realizacja programu – NEAPOL, POMPEJE.

Zwiedzanie Neapolu – urokliwego miasta z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynącego z pysznej pizzy napoletana oraz Pompeje - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 euro, nieobowiązkowo). Dojazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RZYMU. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Nocny przejazd do WIEDNIA.

10 DZIEŃ Dojazd do WIEDNIA w godzinach porannych. Śniadanie piknikowe. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego miasta, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). Wspólna kolacja w postaci piknikowej.

11 DZIEŃ Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

Terminy

Turnus Cena

01.07.2019
2089 PLN rezerwuj

19.07.2019
2129 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 600.00 PLN

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

 • dopłata za transport w zależności od miasta wsiadania
 • obowiązkowe opłaty za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Rzymie, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, świadczeń niewymienionych w ofercie: 75 EUR
 • zwiedzanie teatru grecko - rzymskiego podczas wycieczki do Taorminy: 10 EUR
 •  opłaty klimatycznej* w ośrodku na Sycylii: 3,5 EUR/os *

*cena opłaty klimatycznej może ulec zmianie w 2019r. Aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej


FAKULTATYWNIE - PŁATNE NA MIEJSCU

 •  możliwość zakupienia 3 posiłków ciepłych w 2, 4 i 11 dniu: ok. 30 EUR

Wycieczki realizowane przy min. 20 uczestnikach

 • Wycieczka do Etny i Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001: ok. 30 EUR.
 • Wycieczka do Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy: ok. 30 EUR.
 • Zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego: 10 EUR
 • Możliwość zakupienia ciepłego posiłku w Pompejach: ok.8-12 EUR, w Wiedniu: ok.5-10 EURDOBROWOLNE UBEZPIECZENIA

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji należy zgłosić w ciagu 5 dni od daty zawarcia umowy

 •  KR ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3% ceny całkowitej
 • CP ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle: 120 PLN
 •  gwarancja niezmienności ceny: 80 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu na Sycylii
 • zakwaterowanie: 1 noclegi tranzytowe ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu **/*** w okolicach Rzymu,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
 • opieka: kadry pedagogicznej, ratownika, miejscowej opieki medycznej
 • ubezpieczenie AXA: KL 10 000 EUR, NNW 2000 EUR i bagaż 200 EUR
 • Krajowy Fundusz Turystyczny

AUTOKAR

Dojazd autokarem: wyposażonym w WC, DVD, barek. Możliwość wyjazdu z miast antenowych. Miejsce i godzina odjazdu zostaną podane na 3 dni przed wyjazdem. Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości.

MIASTO DOPŁATA
TRANSPORT REALIZOWANY PRZY MIN. 6 UCZESTNIKACH
Gdańsk 180 PLN
Tczew 180 PLN
Malbork 180 PLN
Toruń 160 PLN
Bydgoszcz 160 PLN
Warszawa 100 PLN
Łódź 100 PLN
Lublin 120 PLN
Rzeszów 100 PLN
Tarnów 100 PLN
Częstochowa                     100 PLN
Piotrków Trybunalski 100 PLN
Radom  80 PLN
Kielce  80 PLN
Katowice  50 PLN
Kraków  50 PLN
Lębork* 220 PLN

*antenka realizowana z Lęborka do Gdańska samochodem osobowym, busem lub pociągiem przy min. 3 uczestnikach.

Komunikat wyjazdowy będzie dostępny na około 3 dni przed wyjazdem na stronie internetowej www.atas.pl/komunikaty-wyjazdowe