Łapino - Kaszuby Obóz konny

 • 12 dni
 • 10-18 lat

Razem z doskonałą Szkołą Jazdy Konnej As Dream zapraszamy na letni Obóz Jeździecki w samym sercu Kaszub. W spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku będzie okazja nie tylko doskonalić umiejętności jeździeckie, ale również aktywnie i ciekawie spędzać czas z końmi! Szkoła Jazdy Konnej As Dream to miejsce dla każdego miłośnika koni i jeździectwa!

rezerwuj

Zakwaterowanie

ZAKWATEROWANIE

Agroturystyka Sakowcówka - pensjonat położony niedaleko Gdańska,   otoczone przepięknym lasem. Uczestnicy zakwaterowani są w obiekcie położonym na terenie stajni! Dostęp do koni i stajni będzie praktycznie nieograniczony!

Pokoje: 2, 3, 4, 5- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i TV.

Wyżywienie: 4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad,  podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE

 •  uczestnik musi mieć ważną legitymację szkolną z numerem PESEL, wypełnioną kartę kwalifikacyjną
 •  odpowiedni strój i obuwie do jazdy konnej, toczek z atestem lub kask jeździecki (bardzo ważne!)
 •  należy zabrać mały plecak oraz wygodne buty, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy, przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 •  proponowane kieszonkowe ok. 120 PLN.
 •  Szkoła Jazdy Konnej As Dream posiada na wyposażeniu kaski jeździeckie we wszystkich rozmiarach.

 

UBEZPIECZENIE:
Uczestnicy będą ubezpieczeni w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW Polska – 10 000 PLN. Dodatkowo uczestnik może indywidualnie ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

 

REZYGNACJA Z IMPREZY:
Uczestnik może odstąpić od umowy w każdym czasie, przed jej rozpoczęciem. W takim przypadku organizator obciąża Uczestnika opłatą za odstąpienie od umowy. Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu rezygnacji, przed datą rozpoczęcia imprezy , a także od spodziewanych oszczędności kosztów  związanych z ponownym wykorzystaniem zwolnionego miejsca obozowego.
Opłata wynosi odpowiednio:
- do 41 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 200zł,
- od 40 do 21 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 20% ceny imprezy,
- od 20 do 7 dnia przed rozpoczęciem imprezy - 60% ceny imprezy,
- od 6 dnia przed rozpoczęciem imprezy – 80% ceny imprezy.

 

UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią minimum 12 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać przez organizatora odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.

 

Organizator: BTA Kompas


PROGRAM

1 DZIEŃ Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przyjazd  do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2-11 DZIEŃ Realizacja programu:
Program realizowany będzie w Szkole Jazdy Konnej As Dream (http://www.asdream.pl/). Uczestnikom obozu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług (podopieczni As Dream regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich). Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, co potwierdza wyszkolenie koni na najwyższym poziomie oraz bezpieczeństwo jazd prowadzonych przez wykwalifikowanych, kompetentnych trenerów i instruktorów. Kompleks stajenny zawiera:

 •  krytą ujeżdżalnię 25*45,
 •  dwa place treningowe,
 •  czworobok konkursowy oraz komplet przeszkód.

Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych w podziale na stopień zaawansowania (podział na grupy pierwszego dnia obozu).

 •  grupa źrebaków - Uczestnicy od podstaw zapoznają się z zasadami jazdy konnej i gruntownie oszlifują swoje podstawy,
 •  grupa kucyków - grupa dla Uczestników już jeżdżących samodzielnie, a nie gotowych jeszcze na jazdę w grupie zaawansowanej (stęp, kłus),
 •  grupa pegazów - miejsce dla Uczestników jeżdżących konno na zaawansowanym poziomie, gdzie poznawać będą tajniki treningu sportowego.

Jazdy konne (ok. 20 h w turnusie) szkolenie odbywa się na podstawie autorskiego programu. Celem jest zapoznanie uczestników z zasadami klasycznego jeździectwa.

Program praktycznych zajęć jeździeckich wzbogacony jest o następujące moduły - rząd i ekwipunek jeździecki, budowa jeźdźca i konia, zachowania stadne koni, wpływ koni na zachowania grupy "HORSE SENSE", day SPA- perfekcyjna opieka i pielęgnacja koni, sporty konne - budowanie małego sportowca, żywienie koni - od źrebaka do sportowca,  podstawy woltyżerki - gimnastyka na koniu, konno wśród natury– wycieczka konna po lasach i jeziorach kaszubskich.

AUTOR PROGRAMU - Anna Skrzeszewska - właścicielka Szkoły Jazdy Konnej As Dream, licencjonowany trener Polskiego Związku Jeździeckiego (nr licencji T000586/11), instruktor sportu jeździeckiego, trenerskie uprawnienia międzynarodowe, kierownik wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Ponadto w programie:

 •  Wodna zabawa: jeden dzień w parku wodnym w Hotelu Venus,
 •  Orienteering: impreza na orientacje w terenie kształtuje wytrwałość i spostrzegawczość,
 •  zajęcia integracyjne, Aktywnie i twórczo: w ramach relaksu nasi Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach sportowych i artystycznych (mały plener rysunkowy), ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem, gry terenowe z nagrodami, wycieczki po okolicy, konkursy, quizy i planszówki, olimpiada sportowa na wesoło, wieczorne kino.

12 DZIEŃ Śniadanie, pobranie suchego prowiantu na drogę, wykwaterowanie, powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy.

 Na każdym turnusie istnieje możliwość zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką, a także na odznakę jeżdżę konno.
Weryfikacji umiejętności młodego jeźdźca i dopuszczeniu do egzaminu dokonuje doświadczony instruktor.

Brązowa i Srebrna odznaka: egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w pierwszych zawodach. Do egzaminu mogą podchodzić wszyscy uczestnicy posiadający umiejętności jeździeckie na poziomie zaawansowanym.

Odznaka Jeżdżę Konno: egzamin przeprowadzany przed komisją, potwierdzający podstawowe umiejętności jeździeckie, w tym umiejętność podstawowej pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy. Egzamin ten przeznaczony jest dla wszystkich uczestników obozu.

Terminy

Turnus Cena

24.06.2019
2299 PLN
brak miejsc

06.07.2019
2299 PLN
brak miejsc

18.07.2019
2299 PLN
brak miejsc

* Informujemy, że pobierana jest przedpłata w wyskości 700.00 PLN

Cena nie zawiera

DODATKOWE OPŁATY

 •  opłata za dojazd w zależności od miejsca wsiadania


FAKULTATYWNIE – PŁATNE NA MIEJSCU

 •  galeria najlepszych zdjęć: 29,90 PLN
 •  brązowa i srebrna odznaka jeździecka: 250 PLN
 •  odznaka Jeżdżę Konno: 90 PLNCena zawiera

 •  zakwaterowanie: 11 noclegów w pokojach z łazienkami
 •  wyżywienie: 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, suchy prowiant na drogę powrotną
 •  bardzo aktywny program
 •  opieka: kadry pedagogicznej, instruktorskiej oraz medycznej
 •  ubezpieczenie AXA: NNW 10 000 PLN
 •  pamiątkowa koszulka, śpiewnik

TRANSPORT

Dojazd własny: adres: Agroturystyka Sakowcówka, Prosimy o przybycie do Ośrodka ok. godz. 16:00 pierwszego dnia obozu i odbiór ok 10:00 w dniu wyjazdu.
Dojazd zorganizowany: autokarem lub pociągiem pod opieką kadry.   Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed wyjazdem.  Więcej miast i informacji na www.atas.pl

MIASTO

MIEJSCE ZBIÓRKI

WYJAZD

POWRÓT

DOPŁATA

WYJAZD Z PONIŻSZYCH MIAST JEST POTWIERDZONY

Gdańsk

Parking przy Auchan, ul. Szczęśliwa 3

14:15

12:15

98 PLN

Częstochowa

WYJAZD: Parking przy McDonalds, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź; POWRÓT: Parking przy McDonalds, al. Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice

07:20

18:30

188 PLN

Katowice

Parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole

05:50

20:00

198 PLN

Kraków

Parking przy Carrefour, ul. Zakopiańska 62

04:25

21:25

198 PLN

Łódź

Stacja Paliw BP, ul. Kątna 1

 

09:15

16:25

188 PLN

Poznań

Parking przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14

08:20

17:15

188 PLN

Szczecin

Miejsce i godzina zbiórki do potwierdzenia.

 

 

188 PLN

Toruń

Stacja Paliw ORLEN, ul. Słupska 1

11:30

14:10

168 PLN

Warszawa

Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży, od ul. Świętokrzyskiej

06:55

19:05

198 PLN

Wrocław

Parking przy Circle K, ul. Sucha 15C

04:20

21:20

198 PLN

TRANSORT REALIZOWANY PRZY MIN. 4 OSOBACH

Białystok

Miejsce i godzina zbiórki do potwierdzenia.

 

 

250 PLN

Bydgoszcz

Miejsce i godzina zbiórki do potwierdzenia.

 

 

250 PLN

Olsztyn

Miejsce i godzina zbiórki do potwierdzenia.

 

 

250 PLN

Leszno

Miejsce i godzina zbiórki do potwierdzenia.

 

 

250 PLN